З початком воєнної агресії чимало українців втратили робочі місця, багато наших співгромадян не мають документів, які підтверджують трудову діяльність. Це та інші проблемні питання нещодавно врегульовано чинним законодавством України.
Так на сферу зайнятості чекають наступні зміни.
Набуття статусу безробітного
Статус безробітного надається громадянам з першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи.
Внутрішньо переміщені особи
На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без застосування звичайних вимог. Крім цього, зможуть зареєструватися внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Зауважимо, що датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.
Допомога по безробіттю
Нарахування виплат допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування клієнтом центру зайнятості, якщо він не рідше ніж раз на 30 календарних днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі (будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними).
Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 1,5 мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто — 9750 гривень.
Виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном.
Розмір допомоги для внутрішньо переміщених осіб встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах, а також податкової звітності за останній звітний період — IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.
Щодо дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства
Відтепер роботодавець може подати заяву на отримання чи продовження дії дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства будь-яким засобом комунікації. Видача та продовження дозволів для громадян рф, Білорусі (за необхідності — інших держав) здійснюється за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України.
Окремо в Законі прописано особливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період воєнного часу та започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості.
Ознайомитися з повним текстом Закону можна тут:https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1279685
Компенсація за працевлаштування
внутрішньо переміщених осіб — зручно та швидко!
Віднедавна роботодавці, які під час війни влаштували на роботу ВПО, можуть отримати компенсацію 6500 грн від держави, подавши онлайн заяву на порталі Дія https://diia.gov.ua/.
Що для цього потрібно?
1.Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.
2.Натисніть – Послуги – Підприємництво – Компенсація за працевлаштування ВПО – Подати заяву. Дія знайде вас у переліку отримувачів виплат Пенсійного фонду.
3.Перевірте дані, виберіть період для компенсації та надайте інформацію про внутрішньо переміщену особу.
4.Введіть розрахунковий рахунок для отримання коштів.
Перевірте заяву та підпишіть її за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
От і все! Заява автоматично буде надіслана до служби зайнятості. Очікуйте на виплату коштів.
Нагадуємо, що компенсацію можна отримувати два місяці — за перший та другий місяць роботи вимушеного переселенця. Заявку на компенсацію витрат роботодавець може оформити через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.
Зверніть увагу, щоб отримати виплату, у працевлаштованої людини має бути довідка ВПО, оформлена після 24 лютого.
Детальну інформацію можна отримати, звернувшись до Черкаської районної філії ОЦЗ, м. Черкаси, пров.Чалова, 17 або за телефоном (0472)71-18-13.
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заяву-розрахунок
Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.
Аби це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, ми напрацювали зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків.
Якщо неможливо створити МВТН
У разі, коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.
Якщо бланки лікарняних відсутні
У виняткових, визначених МОЗ випадках, у разі відсутності у закладі охорони здоров’я або реабілітаційної допомоги паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний на білому папері.
Затверджена наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 форма бланку лікарняного: https://bit.ly/38wGQPk.
Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.
Як заповнити роздрукований лікарняний
До роздрукованого бланку листка непрацездатності, за умови, що використання такого бланку визначено МОЗ у наявних в закладу охорони здоров’я обставинах, застосовуються вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
При заповненні роздрукованої форми лікарняного в полі «серія бланку» зазначається ЄДРПОУ закладу, а в полі «номер бланку» – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110.
Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за роздрукованим лікарняним
При роботі із роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема, розглядає його на комісії із соціального страхування, заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, у разі, якщо лікар видав лише лицьовий бік), оплачує перші п’ять днів непрацездатності у разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.
При формуванні заяви-розрахунку слід проставляти ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я та порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності в колонку 8 «Номер» форми заяви-розрахунку, ігноруючи колонку 7 «Серія» у такому форматі: ХХХХХХХХ-YYYY, де ХХХХХХХХ – код ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а YYYY – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності.
При цьому кількість символів для цього поля не обмежуються, оскільки неможливо спрогнозувати кількість записів у журналі та який порядковий номер буде присвоєно листку непрацездатності.
Коли оплатять лікарняні
Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим лікарняним не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду – призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.
Тож, як і в разі е-лікарняного, слідкувати за станом фінансування можна онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
Нормативно-правова база
Відповідні норми розробило Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального страхування України та Пенсійний фонд України. Зміни затверджено наказом МОЗ від 25 березня 2022 року № 522 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 року № 1066», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 квітня 2022 року за № 375/37711: https://bit.ly/3Kc2Mgy.
Роздруковувати лікарняні дозволяється на час воєнного стану та упродовж трьох місяців після його завершення.
“Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?”
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.
Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.
Як працюють центри зайнятості в період воєнного часу? Чи зберігаються виплати, якщо вам довелося евакуюватися? Що робити, якщо трудові відносини не розірвано? Відповіді на ці та інші запитання: https://is.gd/iHZ3YK
Особливості перебування зареєстрованих безробітних на обліку та отримання допомоги під час воєнного стану!
Одне з пріоритетних завдань Уряду та Міністерства економіки України – забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії.
На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином:
Покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.
Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Телеграм та Viber каналах Державної служби зайнятості.
В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватись за допомогою АТ “Ощадбанкˮ. Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.
Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт.
Текст постанови за посиланням з:
Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості
тел/факс (0472) 71-20-05.
https://www.president.gov.ua/documents/1432022-41729
Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
З метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, постановляю:
1. Започаткувати проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, яку оголошувати у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності.
2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати проведення загальнонаціональної хвилини мовчання, у тому числі у закладах освіти.
3. Міністерству закордонних справ України забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України щоденно о 9 годині 00 хвилин за місцевим часом у державах перебування загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги напряму від ФССУ
Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання лікарняних і декретних допомог.
Куди звернутись працівнику?
Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.
Перелік відділень ФССУ, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану та їх контакти оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4
Напряму працівнику може бути нарахована допомога по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій втраті працездатності та допомога на поховання. Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Які документи необхідні?
Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.
Також варто підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у відповідному Порядку за посиланням нижче.
Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.
Нормативна база
Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8 (пункт 2.1).
Порядок: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426
Зверніть увагу, допомога надається безпосередньо через робочий орган виконавчої дирекції Фонду у разі, якщо роботодавцем не було подано заяву-розрахунок за вашим листком непрацездатності.
Хімічні атаки призводять до ураження довкілля та можуть призвести до загибелі всього живого.
У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:
У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або, краще, 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).
Обережно і без паніки вийдіть з приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся ніяких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого!
У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинами.
Якомога швидше залиште зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря чи вітру.
Перша допомога у разі отруєння хлором
Перша допомога у разі отруєння аміаком
Перша допомога у разі отруєння фосгеном
Перша допомога у разі отруєння фосфіном
Перша допомога у разі отруєння хлоридом водню
Перша допомога у разі отруєння оксидами азоту
Підготували для вас добірку послуг для багатодітних сімей та таких, що потребують державної підтримки.
Статус батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї
Державна допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях
Державна допомога малозабезпеченим сім’ям
Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї
Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно звання України «Мати-героїня»
Державна допомога на дітей одиноким матерям
Рішення про утворення прийомної сім’ї
Рішення про створення та забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу
Для того, щоб послуги ставали ще ближчими та простішими, ми створили платформу Дія.Центрів, де можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також навчання для адміністраторів та робітників Центрів https://cutt.ly/3RfKnLv
Підготували спеціаліста для підприємства по виготовленню меблів
Проходження навчання безпосередньо на робочому місці значно прискорює працевлаштування безробітних та забезпечує якісне укомплектування вакансій. Нині роботодавці обирають робітників зі знаннями, які відповідають сучасним вимогам, а професійне навчання за направленням служби зайнятості дає можливість за короткий проміжок часу отримати або змінити професію.
Так, в грудні минулого року за допомогою у підборі працівників до Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Віко Меблі». В зв’язку з розширенням виробництва підприємству потрібні були «Верстатники деревообробних верстатів».
Для задоволення потреб роботодавця в Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій було організовано навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Пан Сергій з Худяків, за професією «Слюсар з механоскладальних робіт» під час перебування на обліку не міг знайти роботу за освітою, тому погодився на пропозицію кар’єрного радника, пройти професійне навчання з перспективою працевлаштування на підприємство з виготовлення меблів.
«Мене зацікавили умови здобуття нової професії, а саме дуальна форма навчання, тому вирішив спробувати. За навчанням час проходив непомітно. Я вивчав теоретичний матеріал в навчальному закладі, а практичні навички опановував з наставниками ТОВ «Віко Меблі», на майбутньому робочому місці. Це набагато краще ніж звичайні «практичні відпрацювання», — пояснює чоловік.
За два місяці Сергій отримав нову професію та роботу, а роботодавець — працівника, що відповідає його вимогам.
Отже, дуальна форма, як цільове навчання та гарантія успішного працевлаштування, це те, що необхідно всім учасникам процесу: роботодавцю, безробітному та службі зайнятості.
Детальну інформацію про дуальну форму здобуття професійної освіти можна отримати за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0193-20#Text
Для вашої зручності підготували добірку земельних дозвільних послуг на Гіді.
Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для працівників Центрів.
ПАМ’ЯТКА «Порядок дій при загрозі терористичного акту»
Зібрали для вас добірку послуг паспортного столу на Гіді.
Внутрішній паспорт громадянина України:
Закордонний паспорт громадянина України:
Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для адміністраторів та працівників Центрів.
Інформація Черкаського управління ГУ ДПС у Черкаській області
Де та як швидко отримати потрібну послугу, підкаже Гід з державних послуг.
Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг із реєстрації актів цивільного стану:
Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук або дізнатися робочі години.
Методичні роз’яснення щодо регуляторності рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів в розрізі постанови Верховного суду від 10.12.2021 у справі № 0940/2301/18
В рамках судової справи №0940/2301/18 Верховним судом сформовано висновок про те, що рішення ОМС про встановлення місцевих податків і зборів не вважаються регуляторними актами.
У зв’язку з цим, ДРС надає такі роз’яснення:
Відповідно до вимог статті 1 Закону рішення ОМС про встановлення місцевих податків і зборів мають ознаки регуляторних актів, оскільки ці рішення спрямовані на правове регулювання господарських відносин та щодо невизначеного кола осіб на відповідній адміністративно-територіальній одиниці, а також встановлюють (змінюють) норми права для суб’єктів господарювання в частині розміру ставок податку, який має суттєвий вплив на результати ведення господарської діяльності.
Разом з цим, віднесення того чи іншого проекту акта чи вже прийнятого акта до категорії регуляторних є виключною компетенцією ДРС, її дискреційним повноваженням.
Акт вважається регуляторним, якщо хоча б одна з норм у ньому регулює господарські або адміністративні відносини між владою та бізнесом.
Факт наявності чи відсутності регуляторних норм у конкретному проекті акта можливо встановити лише після вивчення його повного тексту та додатків до нього. Встановлення цього факту є дискреційним повноваженням ДРС.
Так, згідно з позицією Верховного Суду, яка сформована у постановах
від 13.02.2018 у справі № 361/7567/15-а, від 07.03.2018 у справі
№ 569/15527/16-а, від 20.03.2018 у справі № 61/2579/17, від 20.03.2018 у справі № 820/4554/17, від 03.04.2018 у справі № 569/16681/16-а та від 12.04.2018 у справі № 826/8803/15та інших: «дискреційні повноваження — це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчинити конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними); відповідно до завдань адміністративного судочинства, визначених статтею 2 КАС України, адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб’єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями визначеними статтею; завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади; принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно — дискреційних повноважень — єдиним критерієм здійснення правосуддя є право, тому завданням адміністративного судочинства завжди є контроль легальності; перевірка доцільності переступає компетенцію адміністративного суду і виходить за межі адміністративного судочинства; адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесенні до компетенції цього органу».
Таким чином, суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Тобто, саме ДРС вправі реалізовувати державну регуляторну політику та висловлювати позицію щодо віднесення акта чи іншого документа до категорії регуляторного акта, а не адміністративний суд чи інший орган влади.
Факт введення та тимчасовість відповідних обмежень свідчить про законодавче визнання поширення вимог закону у сфері регуляторної політики та рішення ОМС про встановлення місцевих податків та зборів, а також про відсутність бажання змінити чи скасувати дію означених норм щодо означеного кола правовідносин назавжди, тобто про усвідомлення законодавцем їх важливості для сталого й передбачуваного правозастосування у сфері адміністрування окремих податків та визнання необхідності залишити їх чинними після закінчення обставин, що спричинили бюджетну потребу у їх зупиненні.
Незмінність змісту безпосередньо самих зупинених законодавчих приписів означає визнання законодавцем їх відповідності та узгодженості з Конституцією та іншими законами України з питань оподаткування.
Невнесення змін безпосередньо до тексту Податкового Кодексу України додатково свідчить про небажання законодавця дискримінувати платників окремих податків порівняно з іншими.
Підсумовуючи зазначаємо, що сама лише постанова Верховного суду, прийнята відносно конкретного рішення, не свідчить про презумпцію того, що рішення ОМС про встановлення місцевих податків та зборів не є регуляторними актами, а являється оціночним твердженням, викладеним у мотивувальній частині цієї постанови.
Одночасно зазначаємо, що віднесення таких рішень до категорії регуляторних актів можливе лише за умови аналізу ДРС їх повного офіційного тексту.
Висновок про віднесення конкретного проекту акта до категорії регуляторних може сформувати лише уповноважений орган – ДРС.
З огляду на положення ст. 19 Конституції України, ОМС мають діяти в межах та спосіб, передбачені саме законом, а не керуватися принципом судового прецеденту.
Державна регуляторна служба України
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
У 2021 році за лікарняними від ФССУ звернулись понад 3 млн працюючих
За підсумками 2021 року на пів мільйона більше українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по тимчасовій непрацездатності в разі лікування захворювань, травм, догляду за хворими рідними, проходження самоізоляції від COVID-19 тощо.
Загалом у минулому році Фонд прийняв на оплату лікарняні, видані понад трьом мільйонам працівників – на 22,7% більше, ніж упродовж 2020 року.
Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:
Детальніше про алгоритм дій працівника, якому відкрили е-лікарняний: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977654
Можливі помилки при формуванні е-лікарняних і їх вирішення: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978101
Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за е-лікарняним: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977997
Як подати заяву-розрахунок, якщо в е-лікарняному є незначні помилки в ПІБ: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/979565
Як подати заяву-розрахунок роботодавцю за сумісництвом: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/979548
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
П А М Я Т К А порядок дій населення у разі оголошення евакуації
Шановні роботодавці!
Не зайвим буде нагадати, що до 01 лютого юридичні особи з чисельністю штатних працівників від 8-ми осіб мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню за 2021 рік.
01 лютого 2022 року – останній день подання Інформації. Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» встановлюється квота:
1) у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для працевлаштування категорій громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 згаданого Закону — для роботодавців із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
2) у розмірі не менше однієї особи для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років — для роботодавців із чисельності штатних працівників від 8 до 20 осіб.
Якщо роботодавець не виконує зазначену квоту, з нього буде стягнуто штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні, у межах відповідної квоти в двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент порушення.
З метою покращення стану об’єктів на території Сагунівської СТГ працівниками Черкаського районного управління ГУ ДСНС України у Черкаській області проведені заходи спрямовані на попередження виникнення пожеж у житловому секторі, недопущення загибелі та травмування людей на них.
Згідно даних ГУ ДСНС України у Черкаській області протягом 2017-2021 років на території Черкаського району виникло 2983 пожежі, з них в житловому секторі 1139, внаслідок яких 133 особи загинуло та 324 травмовано. Основними причинами загорань являються несправності електричних мереж, необережне поводження з вогнем громадянами, а за осінньо-зимовий період 2021-2022 року, левову частку пожеж спричинили порушення правил пожежної безпеки щодо влаштування та експлуатації пічного опалення.
ГУ ДСНС України у Черкаській області.
Інформація ГУ ДПС у Черкаській області
Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг, пов’язаних із працевлаштуванням.
Для іноземців та людей без громадянства:
Для безробітних:
Для тих, хто займається посередництвом у працевлаштуванні за кордоном:
Гід з державних послуг — єдиний портал, де можна знайти інформацію про те, як отримати понад 2 тисячі держпослуг. А оцінити державний сервіс можна на мапі платформи Дія.Центрів.
Пошук кандидатів у патронатні вихователі
Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.
Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:
повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя;
належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.
Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.
Додаткову інформацію про можливість стати патронатним вихователем можна отримати у службі у справах дітей Сагунівської сільської ради.
***************
З метою підтримки малозабезпечених родин та залучення їх до економічної активності, з січня 2022 року держава надаватиме безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги).
За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної, на реалізацію цієї програми в проекті держбюджету на наступний рік планується близько 100 млн. грн.
Вона зазначила, що державна інвестиція в програму стимулювання зайнятості малозабезпечених вже у перший рік може допомогти створити близько 2-3 тисяч нових малих підприємств.
«Нова бюджетна програма – це нові можливості для територіальних громад, для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками від нових бізнесів, залучення додаткових інвестицій у громаду, – сказала Марина Лазебна. – І хто, як не керівники громад, найкраще знають своїх мешканців і розуміють, хто з них має хист до підприємницької діяльності. Держава допоможе кожному безробітному з родини малозабезпечених, який хоче відкрити власну справу».
Державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.
Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.
Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі малозабезпечені, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні. Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи. Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування та ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.
Після розгляду бізнес-плану та позитивного рішення регіональної комісії учасник програми має протягом 30 днів зареєструвати ФОП або юридичну особу та укласти угоду про надання фінансової допомоги з регіональним центром зайнятості та центром зайнятості за місцем проживання.
Для отримання фінансової допомоги потрібно надати до центру зайнятості рахунок та договір, укладений між учасником програми, і постачальником обладнання та матеріалів, необхідних для заснування власної справи. Оплата витрат проводиться регіональним центром зайнятості на підставі цих документів.
Програма розроблена Міністерством соціальної політики України на основі успішного досвіду пілотного проекту «Рука допомоги». Він був реалізований Мінсоцполітики у 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей за підтримки Світового банку в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
Допомогу від держави на відкриття власної справи тоді отримали понад 230 учасників пілотного проекту, з яких більше 90% наразі успішно працюють.
«Більшість новоспечених підприємців, які раніше отримували від держави щомісяця соціальну допомогу, вирішили свої життєві проблеми, стали економічно незалежними та продовжують розвивати свій бізнес. Натомість, територіальні громади отримали нових платників податків до місцевого бюджету та нові робочі місця для своїх мешканців», – підкреслила Марина Лазебна.
Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».
Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації
05.02.2022
Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку держпослуг для військовозобов’язаних та призовників, які українці найчастіше шукають.
Для військовозобов’язаних:
Для призовників:
Інше:
Гід з державних послуг — єдиний портал, де можна знайти інформацію про понад 2 тисячі держпослуг. 1,8 млн українців вже скористалися Гідом, а щодня його відвідують у середньому 10 тисяч нових користувачів.
05.02.2022
Гідрометеорологічний бюлетень № 2
від 5 січня 2022 року
Прогностична карта погоди на 6 січня 2022 року
Умовні позначки: В — антициклон, область високого атмосферного тиску. Малохмарна та маловітряна погода, з туманами, переважно без опадів у холодний період року. Н — циклон, область низького атмосферного тиску. Хмарна і вітряна погода з різноманітними опадами (дощ, сніг, мокрий сніг, мряка). Атмосферні фронти відокремлюють повітряні маси з різними термічними властивостями: — теплий фронт, вказує на надходження теплої повітряної маси, з ним пов’язані опади облогового характеру. — холодний фронт, вказує на надходження холодної повітряної маси – опади зливового характеру. — дощ — сніг — мокрий сніг — туман |
Північноатлантичні циклони продовжують «качати» тепло Атлантики в наші широти, завдяки чому температурний фон 4-5º тепла – березневий, а позитивна аномалія 7-9º!
Тож черговий раз переконуємося що теплий Святвечір не є дивиною — за останні 30 років він був теплим в половині років. Рекорд максимальної (найвищої)температури +8,2º залишається за далеким 1975 роком.
Як видно із карти погоди Черкащина в очікувані холодного фронту, який вдень проявить себе дощами. Північноатлантичний циклон, переміщуючись на північний схід, залучає у свою циркуляцію холодне повітря, тому завтра температура дещо знизиться, впродовж доби прогнозуємо 1-6° тепла.
7 — 8 січня переважно сонячну, спокійну та лагідну погоду формуватиме антициклон. 7 січня температура вночі 1-6° морозу, вдень близько 0º, 8 січня вночі 7-12º морозу, вдень 0-5° морозу. Тож Різдвяні морози за розкладом!!!
Активне зростання атмосферного тиску може негативно впливати на самопочуття людей!
За кліматичними даними, 6 січня середньодобова температура повітря 4,0° морозу, найвища температура 8,2° тепла була у 1975 р., найнижча 23,8° морозу — у 2009 р.
Атмосферний тиск низький, впродовж доби зростатиме. Відносна вологість повітря зменшиться.
Попередження про небезпечні метеорологічні явища: — |
ПРОГНОЗ ПОГОДИ
на добу від 20 год. 5 січня до 20 год. 6 січня 2022
по Черкаській області Хмарно з проясненнями. Вночі без опадів. Вдень дощ. Вітер південно-західний, західний, 7-12 м/с. Температура впродовж доби 1-6º тепла
по м. Черкаси Хмарно з проясненнями. Вночі без опадів. Вдень дощ. Вітер південно-західний, західний, 7-12 м/с. Температура впродовж доби 2-4º тепла
Прогноз середньодобової температури повітря:
06.01 |
07.01 |
08.01 |
3º |
-1º |
-6º |
7 січня Малохмарно. Без опадів. Вітер західний, 3-8 м/с. Температура вночі 1-6º морозу, вдень від 2° тепла до 3° морозу.
8 січня Малохмарно. Без опадів. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура вночі 7-12º морозу, вдень 0-5º морозу.
9 січня Без опадів. Температура вночі 1-6º морозу, вдень від 2° тепла до 3° морозу.
10 січня Без опадів. Температура вночі та вдень від 2° тепла до 3° морозу
Прогноз метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря для підприємств: 6 січня метеорологічні умови високого забруднення атмосферного повітря не очікуються |
МЕТЕОРОЛОГІЧНА ТА АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ СІЧНЯ 2022
Атлантичне тепло, яке активізувалося на початку січня продовжує утримувати свої позиції над Європейським континентом, зокрема Черкащиною. Середньодобова температура 5º тепла, що аж на 9º вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря 6-8º тепла, вночі теж тепло 2-4º.
Дані метеостанцій Черкаської області з 08:00 год. 04.01 до 08:00 год. 05.01.2022 р.
Метеостанція |
Температура повітря, ºС |
Мінімальна температура на поверхні ґрунту/снігу, ºС |
Максимальна швидкість вітру, м/с |
Кількість опадів, мм |
Висота снігового покриву, см |
Глибина промерзання/ відтавання ґрунту, см |
Мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см, °С |
|
Мах |
Міn |
|||||||
Канів |
7 |
3 |
0 |
8 |
5,3 |
— |
10/8 |
— |
Золотоноша |
7 |
2 |
-4 |
8 |
1,0 |
— |
9/5 |
0 |
Черкаси |
8 |
2 |
-1 |
9 |
0,3 |
— |
15/10 |
— |
Жашків |
7 |
3 |
+1 |
8 |
0,3 |
— |
— |
1 |
Звенигородка |
6 |
4 |
-1 |
9 |
— |
— |
— |
1 |
Умань |
8 |
4 |
+1 |
8 |
0,9 |
— |
— |
1 |
Сміла |
7 |
2 |
-2 |
9 |
0,3 |
— |
19/7 |
1 |
Чигирин |
8 |
2 |
0 |
9 |
0,5 |
— |
— |
1 |
Мінімальна температура на поверхні грунту 4º морозу – 1º тепла. Вчора атмосферний фронт приніс у наш регіон невеликі дощі 0,3-0,9 мм, найбільше у Каневі 5,3 мм. Максимальна швидкість вітру 8-9 м/с.
Ґрунт за даними 4-х метеостанцій області відтанув, на решті – глибина промерзання ґрунту становить 9-19 см (найбільша – у Смілі). Мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см (глибина залягання вузла кущіння озимих) 1º тепла.
Атлантика не скупить на тепло
4 січня 2021 року авіаметеорологічна станція Черкаси зафіксувала середньодобову температуру повітря +5,3°, що спостерігається вперше за останні 60 років. Проте рекорд максимальної (найвищої) температури для цього дня +9,2° залишився за далеким 1984 роком.
ГІДРОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ
На річках області у зв’язку з інтенсивними відлигами, дощами відбуваються підйоми рівнів води та руйнування льодового покриву. На більшості гідропостів рівні води підвищилися 1-8 см. На зрегульовані р. Тясмин рівень води за добу знизився на 20 см, без негативних наслідків.
У районі гідропоста Канів та Сокирно льодові явища утворення відсутні. Лише у районі гідропоста Черкаси та Адамівка — лід ненадійний, потемнів, тому виходити на нього врай небезпечно!
Відомості про стан малих річок на 08:00 год. 05.01.2022 р.
Водні об’єкти |
Відмітки повного наповнення (для річок – вихід води на заплаву) |
Небезпечні рівні води |
Фактичний рівень води |
Зміна рівня води, см |
Температура води, °С |
Опади мм
|
Льодові явища (утворення) |
||
Річки: |
|
||||||||
р. Золотоношка (ГП Золотоноша) |
190 см |
210 см |
127 см |
+8 |
0,4 |
— |
забереги залишкові |
||
р. Супій (ГП Піщане) |
300 см |
320 см |
136 см |
+2 |
2,8 |
10 |
чисто |
||
р. Вільшанка (ГП Мліїв) |
323 см |
352 см |
121 см |
0 |
1,6 |
1 |
чисто |
||
р. Рось (ГП К-Шевченківський) |
350 см |
917 см |
174 см |
+1 |
1,6 |
2 |
чисто |
||
р. Гнилий Тікич (ГП Лисянка) |
350 см |
604 см |
327 см |
+1 |
2,8 |
3 |
— |
||
р. Велика Вись (ГП Ямпіль) |
400 см |
604 см |
366 см |
+1 |
0,7 |
|
забереги залишкові 20 % |
||
р. Тясмин (ГП В. Яблунівка) |
420 см |
— |
174 см |
-20 |
0,4 |
|
забереги 20% |
21.12.2021
Зібрали для вас добірку послуг на Гіді про послуги для морського та річкового транспорту:
14.12.2021
Інформація ГУ ДПС Черкаської області
14.12.2021
Зібрали для вас добірку послуг на Гіді про перевезення залізничним та авіаційним транспортом:
Для перевезень залізницею:
Ліцензія на перевезення небезпечних вантажів та відходів залізничним транспортом
Переоформлення ліцензії з перевезення залізничним транспортом
Розширення діяльності з перевезення залізничним транспортом
Звуження ліцензії на перевезення залізничним транспортом
Анулювання ліцензії на перевезення залізничним транспортом
Для авіаперевезень:
Ліцензія на перевезення повітряним транспортом
Розширення діяльності з перевезення повітряним транспортом
Звуження діяльності з перевезення повітряним транспортом
Анулювання ліцензії на перевезення повітряним транспортом
Більше про те, де отримати державні послуги дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для адміністраторів та робітників Центрів.
07.12.2021
07.12.2021
Підготували добірку послуг для людей з інвалідністю.
Людям з інвалідністю:
Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
Компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу особам з інвалідністю внаслідок війни
Направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації
Дітям з інвалідністю:
Людям, що доглядають за особами з інвалідністю:
Попередження про небезпечні метеорологічні явища
І рівня небезпечності (НМЯ І) № 4/9/0
Вночі, вранці та ввечері 7 грудня в Черкаській області та м. Черкаси туман, видимість 200-500 м. (І рівень небезпечності, ЖОВТИЙ)
Черкаський обласний центр з гідрометеорології
Щоб залишатися затребуваними фахівцями, 110 безробітних з інвалідністю пройшли професійне навчання
Працевлаштування – це лише одна із послуг, яку можуть отримати в службі зайнятості люди з інвалідністю. Окрім пошуку підходящої роботи, таким громадянам пропонують сприяння професійному навчанню на безоплатній основі.
З початку 2021 року можливістю пройти професійне навчання скористалися 110 безробітних черкащан з інвалідністю. За сприяння Черкаської обласної служби зайнятості професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, зокрема на робочому місці у роботодавця, безробітні з інвалідністю проходили за такими професіями, як: продавець непродовольчих товарів, оператор котельні, столяр, тракторист-машиніст та за іншими професіями сільськогосподарського напрямку.
У випадку, якщо особа ще не визначилася з майбутньою професією, або бажає взагалі змінити сферу діяльності, є можливість пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію фахівців щодо визначення професійного спрямування. Цьогоріч профорієнтаційними послугами охоплений 3721 безробітний з інвалідністю.
Для підвищення якості соціальних послуг для людей з інвалідністю, в усіх сервісних установах обласної служби зайнятості розміщені відповідні інформаційні куточки, в яких створені умови для самостійної роботи з інформаційними матеріалами, а також є можливість вільного доступу до інтернет-ресурсів, що дозволяє оперативно знайти інформацію про вільні робочі місця та вакантні посади не лише в межах регіону, але й по всій Україні.
Задля фізичної безбар’єрності забезпечені місця для паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю. Встановлені відповідні пандуси та кнопки виклику персоналу. Тому за потреби, можна попросити працівника про допомогу та отримати додаткову інформацію. Ключові сектори і кабінети, куди можна звернутися за первинною допомогою підписані абеткою Брайля.
«Щоб людям з інвалідністю залишатися затребуваними працівниками, раджу чітко визначитися, яка саме галузь допоможе найкраще розкрити професійні здібності. Постійно самовдосконалюватися, освоювати нові, суміжні навички, опанувати персональний комп’ютер, читати статті з психології, аби правильно вибудовувати стосунки у колективі. Не соромитися запитувати про все, що викликає сумніви чи невпевненість. А найголовнішою умовою успішного пошуку роботи має стати напрацювання очевидних професійних навичок», — резюмує Григорій Дендемарченко.
До теми: нагадаємо, що трудовим законодавством України, як і багатьох інших країн, встановлено квоти на працевлаштування людей з інвалідністю. Компанії та підприємства зі штатом понад 25 осіб зобов’язані передбачити для осіб з інвалідністю не менше 4 % середньооблікової кількості робочих місць. Підприємства, на яких працюють від 8 до 25 співробітників, мають взяти на роботу не менше одного працівника з інвалідністю. Водночас законами передбачені пільги та допомога від держави для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які дотримуються принципів безбар’єрності та інклюзії в питаннях працевлаштування.
Щотижнева добірка Фонду держмайна найбільш цікавих та інвестиційно-привабливих об‘єктів малої приватизації з різних регіонів України у новому бюлетені від 01 грудня!
Обирайте об’єкт для успішної інвестиції, подавайте заявку на участь та ставайте переможцями приватизаційних аукціонів!
Інформаційний бюлетень -01.12.2021 Фонду державного майна України
Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, бібліотеки, дитячі садочки, ремонтувати дороги і освітлювати вулиці тощо.
Для роботодавців. Неформальна економіка і незадекларована праця сприяють створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Використання незадекларованої праці для роботодавця це додаткові витрати часу та ресурсів на навчання працівників – досвідчені спеціалісти відмовлятимуться працювати на таких умовах або швидко знайдуть краще місце; проблеми з отриманням банківських кредитів та інвестицій; закритий вихід на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю; у разі перевірки інспекції праці — істотні штрафи за порушення трудового законодавства.
Для працівників. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця.
Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. І не сподівайтеся на гідну пенсію у старості.
Відсутність гарантій у трудових відносинах – погані умови праці, штрафи, відсутність впевненості у завтрашньому дні та соціального захисту, і зрештою, трудова експлуатація.
Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники.
Кодекс законів про працю (КЗпП) – основний документ. Також трудові права і соціальні гарантії прописані в законах «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про зайнятість населення» та інших нормативно-правових актах.
З моменту підписання трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.
Гідні та безпечні умови праці
Ви маєте право на безпечні та здорові умови праці. Роботодавець зобов’язаний перевіряти робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медичні огляди.
Якщо ж ваші умови праці шкідливі, ви отримуєте додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.
Виконання посадових обов’язків
Роботодавець не може змусити вас виконувати роботу, яка не передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією. То ж, якщо ви не згодні з тим, що вам кажуть робити, можете відмовитися.
Нормований робочий час
Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше 18 років, ваш робочий тиждень ще менше − 36 годин.
При п’ятиденному робочому тижні ви маєте відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, ваш робочий день має тривати до 7 годин.
Вас не можуть змусити працювати у надурочні години чи вихідні дні. Хіба що це потрібно для оборони країни, усунення наслідків стихійного лиха, аварії чи недопущення псування майна. Ще одна приємна перевага задекларованої праці – скорочений робочий день напередодні святкових і неробочих днів.
Оплачувані та неоплачувані відпустки
За трудовим договором ви маєте право на щорічні оплачувані відпустки. Станом на січень 2021 року, мінімальна тривалість такої відпустки − 24 календарних дні за робочий рік. Якщо вам менше 18 років, можете відпочивати 31 день.
Крім основної відпустки вам дозволені оплачувані навчальні та творчі відпустки (для написання дисертації чи підручника, для участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях). Стали донором крові? Відпочиньте наступного дня або додайте цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається.
Ви можете взяти відпустку за власний рахунок у разі весілля, народження дитини, похорон, для догляду за хворими родичами.
Також передбачені додаткові відпустки для працівників з дітьми, учасників бойових дій та чорнобильців.
Регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної
Місячна зарплата за повністю виконану роботу не може бути менше мінімальної (у 2021 році – 6000 грн).
Працюєте з ранку до ночі? За трудовим законодавством робота у надурочні години та вихідні дні оплачується в подвійному розмірі. За роботу на свято ви можете взяти день відпочинку.
Роботодавець не може виплачувати зарплату, коли заманеться. Ви повинні отримувати її регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи. Якщо день виплати збігається з вихідними чи святами, зарплата виплачується напередодні.
Захист від необґрунтованих штрафів
Вас штрафують за запізнення чи неефективну роботу? Задекларована праця захищає вас від зловживань зі сторони роботодавця. За порушення трудової дисципліни закон передбачає лише два покарання: догану або звільнення.
Матеріальна відповідальність стягується в разі суттєвої шкоди внаслідок протиправних дій або бездіяльності. А відрахування не можуть перевищувати 20% зарплати. Вам же треба за щось жити.
Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію
Працюючи офіційно, ви можете поєднувати роботу з навчанням у школі, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в аспірантурі, підвищенням кваліфікації. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.
Захист від незаконного звільнення
Незадекларованого працівника можуть звільнити в будь-який день. А якщо у вас є трудовий договір, роботодавець має попередити про звільнення за два місяці.
Страхові виплати в разі непрацездатності
За кожного задекларованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це ваша гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, пов’язаного з роботою, чи професійного захворювання.
Сплата ЄСВ лише з частини заробітної плати значно зменшує розмір допомоги. Якщо ви незадекларовані, на допомогу годі розраховувати. Хіба що роботодавець виплатить її з власної волі.
Маєте власний бізнес? Укладаючи трудові договори з працівниками, ви отримуєте безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.
Краща продуктивність праці
Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.
Зменшення витрат
Обов’язок забезпечити гідні умови праці – у ваших інтересах. Адже ви уникаєте витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.
Залучення кваліфікованих фахівців
Люди – найцінніший капітал вашого бізнесу. Працюючи відкрито, ви зможете проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст – допоможуть вам залучити та втримати досвідчених фахівців.
Доступ до нових ринків
Якщо ви працюєте відкрито та дотримуєтеся вимог законодавства, ви можете вийти на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.
Можливість залучати інвестиції
Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.
Імідж соціально відповідального бізнесу
Соціальна відповідальність – запорука високої репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.
Стабільні конкурентні переваги
Хочете отримати стабільні конкурентні переваги? Вони в якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.
Скорочення витрат за рахунок незадекларованих працівників і невиконання законів – короткострокова стратегія без перспектив, яка говорить про вашу «короткозорість».
Фінансові стимули від держави
Створюючи нові робочі місця, ви можете отримати державну підтримку.
Ви маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.
Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо ви берете на роботу на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.
Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.
Відмовляйтеся від зарплат «у конверті». Якщо протягом року ви створюєте нові робочі місця з оплатою не менше трьох мінімальних зарплат (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року ви отримаєте компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу.
Крім того, офіційно оформлюючи своїх працівників ви можете розраховувати на підтримку держави на період запровадження карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19
(для регіонів зазначаються статистичні дані по відповідній області)
За останніми офіційними даними Державної служби статистики України 3,27 млн осіб повністю або частково зайняті неформально. До них треба було б додати дані про людей, що отримують зарплату «в конверті», не оформлюють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає.
Лідерами у неформальній зайнятості є (в абсолютній кількості):
— сільське господарство – 1464,33 тис. осіб (44,7 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
— оптова і роздрібна торгівля – 520,87 тис. осіб (15,9 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
— будівництво – 556,9 тис. осіб (17,0 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
— промисловість – 183,45 тис. осіб (5,6 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
— транспорт, поштова та кур’єрська діяльність – 134,31 тис. осіб (4,1 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
— тимчасове розміщування і харчування – 81,9 тис. осіб (2,5 % від загальної кількості неформально зайнятого населення)
Зайнятість у неформальному секторі економіки у 2019 році становила 2118,8 тисяч осіб (61 % відсоток від загальної кількості осіб, які зайняті неформально або 12,8 відсотки від загальної кількості зайнятого населення).
Найбільша частка неформально зайнятого населення у неформальній економіці у сільському господарстві (1356 тисяч осіб), будівництві (360,2 тисяч осіб), торгівлі (114,4 тисяч осіб), тимчасовому розміщуванні і харчуванні (6,3 тисяч осіб) та транспорті і кур’єрській діяльності (38,1 тисяч осіб), інформація та телекомунікації (21,2 тисяч осіб).
За професійними групами найвища зайнятість у неформальному секторі у найпростіших професіях, які не потребують спеціальної підготовки або освіти – 1445,2 тис. осіб, кваліфіковані робітники з інструментом – 331,1 тис. осіб, працівники сфери торгівлі та послуг – 132,9 тис. осіб, кваліфіковані робітники сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства – 65,1 тис. осіб, робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 60,8 тис. осіб. В той же час, має місце зайнятість у неформальному секторі економіки і серед професіоналів (44,9 тис. осіб), фахівців (28,9 тис. осіб), керівників (менеджерів, управителів) (5,5 тис. осіб), технічних службовців (4,4 тис. осіб).
(Для регіонів використовуються статистичні дані по відповідній області).
Той факт, що неформально зайнятими є переважно особи із невисоким рівнем освіти, які виконують просту, некваліфіковану працю, формує у суспільстві негативне ставлення до робітничих професій. Як наслідок, молодь відмовляється від робітничих професій, що створює певний дисбаланс на ринку праці.
Фактично кожен п’ятий працівник є неформально зайнятим та соціально незахищеним
Інспектори праці мають право перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство. Тут ми розповідаємо про порядок перевірки оформлення працівників та про те, які штрафи доведеться сплатити за працівників, чия праця не задекларована.
Як відбуваються перевірки Держпраці?
Пам’ятайте:
В яких випадках може прийти інспектор праці?
Для інспектування в цілях виявлення незадекларованих працівників підставою для інспекційного відвідування є будь-яка інформація про можливе використання незадекларованої праці, у тому числі від:
— працівників, у тому числі колишніх;
— сторонніх людей;
— конкурентів;
— будь-яких державних органів, у тому числі місцевого самоврядування.
Чи можна не допустити інспектора до перевірки?
Ви маєте на це право у разі, якщо інспектор праці відмовиться показати службове посвідчення. Якщо документ є, але ви маєте сумніви щодо його справжності, перевірте посвідчення і фото інспектора в реєстрі на сайті Держпраці.
Що може перевіряти інспектор праці?
Задача інспектора — перевірити, чи виконує бізнес законодавство про працю, зокрема чи оформлюєте ви трудові відносини з працівниками.
Пам’ятайте, що Порядок контролю за додержанням законодавства про працю визначає процедуру перевірки інспектором праці лише оформлення трудових відносин. Інші питання перевіряють за іншими процедурами.
Яка відповідальність за незадекларовану працю?
До юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).
Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність – до посадових осіб підприємств, а також до ФОП. Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.
За які порушення на вас можуть накласти штраф?
Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках:
З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити. Якщо ви зробите це в зазначені терміни, вас не притягатимуть до відповідальності.
Оформлюйте належним чином працівників, сплачуйте податки та ЄСВ – і тоді штраф вам не загрожує.
Який розмір штрафу за незадекларовану працю?
Не уклали трудовий договір із працівником? Будьте готові сплатити великий штраф, який може суттєво вдарити по вашому бізнесу.
З 2020 року Держпраці запровадила активне застосування ризико-орієнтованого підходу у всіх напрямках роботи, у тому числі з питань виявлення незадекларованої праці.
Крім того, з 2020 року Держпраці працює за принципом: спочатку попередь, а потім контролюй.
Саме такий принцип роботи був також підтриманий усіма сторонами соціального діалогу та іншими органами виконавчої влади та закріплений у Національному плану спільних дій, щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.
Саме тому робота інспекторів праці складається із двох етапів: інформаційної та інспекційної кампанії. Під час інформаційної кампанії інспектори праці безпосередньо відвідують роботодавців з метою інформування про вимоги законодавства щодо оформлення трудових відносин, ризиків і наслідків незадекларованої праці та про заплановані інспекційні заходи. Під час відвідувань інспектори праці також здійснюють моніторинг стану оформлення трудових відносин із працівниками у конкретних роботодавців. Відвідування роботодавців під час інформаційних заходів супроводжуються широкомасштабною інформаційною кампанією у засобах масової інформації.
Після закінчення інформаційної кампанії проводиться інспекційна кампанія у відповідних сферах господарювання у тих суб’єктів господарювання, які не дослухалися до інспекторів праці під час інформаційних візитів та не уклали трудові договори із працівниками.
Такий підхід позитивно впливає на стан оформлення трудових відносин із найманими працівниками. Тому, після проведення інформаційних заходів аналізується кількість повідомлень про прийняття працівників на роботу у конкретних роботодавців, і у разі відсутності позитивної динаміки працевлаштування проводиться інспекційне відвідування з метою виявлення неоформлених працівників.
В результаті проведеного аналізу істотно зменшилася кількість інспекційних відвідувань у роботодавців, які укладають трудові договори із найманими працівниками. Таким чином, візитів інспекторів праці мають чекати ті роботодавці, які ухиляються від укладення трудових договорів навіть після відвідування інспектором праці.
У 2021 році (5 місяців) інспекторами праці проведено 3004 (у відповідний період 2020 року — 5783) інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, у ході яких виявлено 3319 (у попередній період 2468) працівника, що були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. За результатами інспекційних заходів працевлаштовано 10457 працівника (у попередній період 9405).
Проведено 59880 (195715 у попередній період) інформаційних відвідування з метою інформування роботодавців та їх працівників про ризики та наслідки незадекларованої праці. По результатам інформаційних відвідувань працевлаштовано 56823 працівників (за попередній період 71608).
(Для регіонів використовуються дані по відповідній області).
Головною метою діяльності інспекторів праці є зниження рівня незадекларованої праці та збільшення кількості застрахованих осіб.
Оформлення трудових відносин із найманими працівниками відповідно до законодавства, сплата податків та єдиного соціального внеску – це гарантований розвиток економіки України, покращення інвестиційного клімату, зростання рівня соціальної захищеності, благополуччя кожної сім’ї і гідні умови праці для кожного.
Тому що незадекларована праця це:
низькі пенсії;
низька заробітна плата вчителів та медиків;
дороги в ямах;
відсутність підтримки держави на період локдауну.
Гідна праця – задекларована праця!
Подоланням незадекларованої праці є складним завданням, вирішення якого як показує досвід діяльності Держпраці упродовж всього часу її існування, не є виключною проблемою держави або одного державного органу. Незадекларована праця зачіпає інтереси всіх учасників ринку і цілого ряду державних органів.
Тому Держпраці і Державна податкова служба поєднали зусилля з метою виокремлення роботодавців, які із достатньо високою вірогідністю використовують незадекларованих працівників. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик за наступними критеріями:
Підготували добірку соціальних послуг на Гіді:
Державна соціальна допомога на догляд
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю
Пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу
Направлення для отримання послуг із соціальної та професійної адаптації
Компенсація фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі
Компенсація фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі
Попередження про небезпечні метеорологічні явища
І рівня небезпечності (НМЯ І) № 7/9/0
В найближчу годину з утриманням до кінця доби 26 листопада, вночі та вранці 27 листопада в Черкаській області та м. Черкаси пориви вітру 15-20 м/с.
(І рівень небезпечності, ЖОВТИЙ)
З повагою, Черкаський обласний центр з гідрометеорології 18003 м. Черкаси, пров. Черкаський, 12 тел. 0472-64-91-28
Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:
інформація ЧУГ Черкаське управління ГУ ДПС у Черкаській області
Підготували добірку послуг із перевезення на Гіді з державних послуг:
Ліцензія на послуги з автоперевезень пасажирів, небезпечних вантажів та відходів
Дозвіл на перевезення пасажирів на міжобласних автобусних маршрутах
Видача посвідчення водія вперше
Дозвіл на міжнародні регулярні перевезення пасажирів
Дозвіл для проїзду територією іноземних держав
Дозвіл на перевезення вантажів автотранспортом у міжнародному сполученні
Отримати водійські права можна в центрі надання адмінпослуг. Дізнатись, де розташований найближчий, можна на мапі платформи Дія.Центрів
Державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
Встановлення опіки, піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування
Дозвіл опікуну на вчинення правочинів щодо відмови від майнових прав підопічного
Дозвіл опікуну на вчинення правочинів щодо видання письмових зобов’язань від імені підопічного
Дозвіл опікуну на вчинення правочинів щодо управління нерухомим майном
Дозвіл піклувальнику на вчинення письмових зобов’язань від імені підопічного
Дозвіл піклувальнику на на вчинення правочинів щодо укладення договорів щодо іншого цінного майна
Для того, щоб послуги ставали ще ближчими та простішими, ми створили платформу Дія.Центрів, де можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатись робочі години, а також навчання для адміністраторів та робітників Центрів https://cutt.ly/3RfKnLv
Плануєте поліпшити житлові умови або отримати від держави житло для тимчасового проживання? Для вашої зручності зібрали добірку держпослуг, пов’язаних із житлом на Гіді.
Обирайте ту послугу, що для вас є актуальною, та дізнавайтеся: як отримати і що для цього потрібно, строк та вартість послуги, що робити, якщо вам відмовили та інше.
Для свідоцтва про право власності:
Для взяття на облік:
Для іншого:
Щоб знайти найближчий до вас Центр, де можна отримати потрібну послугу, скористайтеся картою на платформі Дія.Центрів: https://cutt.ly/3RfKnLv
03.11.2021
Гід з державних послуг – це єдиний офіційний ресурс https://guide.diia.gov.ua., який містить інформацію про всі державні послуги в Україні, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Потрапляючи на Гід, українці можуть отримати повну та достовірну інформацію про всі державні послуги нашої країни, зокрема:
· інформацію про те, де можна отримати послугу й як її замовити;
· чи є державна послуга онлайн, чи вона поки доступна лише офлайн;
· хто може звернутися за отриманням такої послуги; · строк та вартість надання державної послуги;
· вичерпний перелік документів, який є необхідним при отриманні державної послуги;
· куди звернутися для оскарження рішень, дій і бездіяльності суб’єкта надання державної послуги тощо.
Наразі на Гіді можна знайти інформацію про понад 1860 державних послуг органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а його відвідуваність у середньому становить більше чим 5000 користувачів в день.
Інформація про державні послуги розподілена за 17 категоріями сфер діяльності та впорядкована за 36 життєвими подіями, які створені як для громадян, так і для бізнесу. Якщо людина очікує на народження дитини, планує відкрити бізнес, змінити місце проживання, купити авто або займатися інвестуванням, то всю інформацію про необхідні для цього державні послуги можна знайти на Гіді.
02.11.2021
Ми зібрали добірку послуг, яка може знадобитись при отриманні житла або грошової компенсації від держави:
Для того, щоб послуги ставали ще ближчими та простішими, ми створили платформу Дія.Центрів, де можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатись робочі години, а також навчання для адміністраторів та робітників Центрів https://cutt.ly/3RfKnLv
25.10.2021
Державна податкова служба України
Головне управління
ДПС у Черкаській області
Яким чином і за якою формою здійснюється декларування активів платником податків при процедурі одноразового (спеціального) добровільного декларування? Чи може декларант делегувати подання декларації своєму представнику?
Порядок та форма такої декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Відповідні проекти оприлюднено на сайті Міністерства фінансів в розділі «Проєкти нормативно-правових актів у 2021 р.» за адресою https://mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2021-485 .
Пунктом 3 проєкту Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації передбачається, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається в електронній формі засобами електронного зв’язку через електронний кабінет з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Платник податків, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів, має подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразову (спеціальну) декларацію. Декларація подається безпосередньо (тобто особисто) декларантом.
Тобто в силу прямої вимоги Кодексу, фізична особа не може скористатися правом на залучення представника платника податків відповідно до статті 19 Кодексу для подання декларації. Разом з тим, підрозділ 9-4 розділу ХХ Кодексу не містить інших обмежень щодо ведення справ, пов’язаних зі сплатою збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначеного в спеціальній декларації. Декларант вправі делегувати такі інші повноваження представнику в порядку та на умовах, передбачених статтею 19 Кодексу. Наприклад, це може бути представництво щодо надання пояснень до даних (спеціальної) добровільної декларації за запитами контролюючих органів.
Важливо пам’ятати, що нормами чинного законодавства не передбачено «перенесення» відповідальності на іншого суб’єкта у разі погашення суми грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків таким суб’єктом господарювання. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку по сплаті цього збору (в тому числі, за несвоєчасну сплату чи сплату не в повному обсязі чи не на той бюджетний рахунок) несе платник податків.
******************************************************************************
До уваги роботодавців – страхувальників: відображення у звітності
оформленого на роботу працівника за внутрішнім сумісництвом
Головне управління ДПС в Черкаській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів від 13.01.2015 №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 №773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).
Згідно з пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку під час заповнення додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – Додаток 4ДФ) до Розрахунку, у рядку 06 розд. І «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – рядок 06 розд. І):
Таким чином, якщо працівника оформлено на роботу за внутрішнім сумісництвом, тобто місце роботи працівника не змінювалося (працівник поряд із своєю основною роботою виконує роботу за внутрішнім сумісництвом на тому ж самому підприємстві), то графу 7 «Дата прийняття на роботу» рядка 06 розд. І додатка 4ДФ до Розрахунку заповнювати не потрібно.
**************************************************************
Чи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда?
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що доходи, отримані фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.
Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України.
Платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні. Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 відсотків.
Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відсотків.
***********************************************************
Чи може бути зменшена ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?
Відповідно до абзацу першого п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставки 2,5 відс. щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно (абзац другий п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Тобто, ставку Збору можливо зменшити з 5 відс. (9 відс.) до 2,5 відс. у випадку застосування спеціальної пільги шляхом придбання державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення.
Так, припустимо, що фізична особа, яка має активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до ПКУ, «переводить» такі активи у грошові кошти із наступним придбанням зазначених державних облігацій.
Якщо така «конвертація» відбудеться у періоді з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації, то декларант має право зазначити номінальну вартість таких облігацій і сплатити з неї Збір за ставкою 2,5 відс. (замість 5 відс. чи 9 відс., передбачених для коштів на рахунках банків). Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання, визначеного з номінальної вартості таких облігацій, трьома рівними частинами щорічно.
************************************************************
Головне управління ДПС у Черкаській області
попереджає про шахраїв
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє про випадки шахрайства з боку невстановлених осіб, які представляються посадовими особами Головного управління ДПС у Черкаській області.
Злочинці телефонують та надсилають повідомлення через месенджери до керівників суб’єктів господарської діяльності області, здійснюючи психологічний тиск на підприємців, з метою незаконно заволодіти грошовими коштами під будь-яким приводом (надання грошової допомоги, погрози застосування штрафних санкцій, уникнення проведення перевірок тощо). Зазначені особи пропонують перераховувати грошові кошти на карткові рахунки різних банківських установ України.
Дзвінки шахраїв зафіксовано з телефонних номерів мобільних операторів України (095) 178-11-87 та (095) 001-36-35.
Такі дії кваліфікуються як шахрайство та умисна дискредитація податкових органів.
Головне управління ДПС у Черкаській області наголошує, що посадові особи органів ДПС діють виключно в межах повноважень та не можуть звертатися до платників з подібними проханнями.
Шановні платники! Для запобігання діяльності шахраїв просимо вас бути пильними та обачними, уважно перевіряти інформацію, не піддаватися на провокації та ні за яких обставин не перераховувати кошти!
У разі виявлення фактів шахрайських дій з боку невідомих осіб, намагайтесь зібрати всю можливу інформацію (прізвища, імя, номери телефонів, номери карткових рахунків тощо).
Якщо ви постраждали від дій аферистів або маєте інформацію про подібні випадки, просимо негайно повідомляти про це підрозділи Національної поліції у Черкаській області за номером телефону – 102, або Головне управління ДПС у Черкаській області будь-яким зручним способом:
— з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002;
— на офіційну електронну адресу ГУ ДПС у Черкаській області ck.official@tax.gov.ua;
— засобами телекомунікації, безпосередньо до відділу з питань запобігання та виявлення корупції, за телефоном 0472 – 33-91-27
— на офіційну електронну адресу відділу з питань запобігання та виявлення корупції ck.szvk@tax.gov.ua;
— у письмовому вигляді через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції.
**************************************************************
Чи сплачує повторно зареєстрована фізична особа -підприємець борги за період першої реєстрації?
Підстави та порядок зняття з обліку фізичних осіб -підприємців у ДПС визначені п. 65.10 Податкового кодексу України та розд. XI Порядку №1588.
Відповідно до пп. 1 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588 підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою.
Дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Підпунктом 6 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588 визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.
Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності.
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії, визначені пп. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588, можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.
У разі зміни місця проживання фізичної особи процедури та дії, визначені пп. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588, проводяться в контролюючому органі, в якому платник податків перебував на обліку за основним місцем обліку на момент отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Якщо після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа повторно реєструється як підприємець за новим місцем проживання (місцезнаходженням), що обслуговується іншим контролюючим органом, то процедури, визначені пп. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588, завершуються у контролюючому органі за новим місцем проживання (місцезнаходженням).
Згідно з п. 6.1 розд. VI Порядку №1588 взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями, контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі, зокрема, відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.
Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора в журналі реєстрації заяв та повідомлень про взяття на облік (внесення змін) платників податків (для самозайнятих осіб) за формою №7-ОПП (п. 6.4 розд. VI Порядку №1588).
При цьому взяття на облік фізичної особи – підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалася у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку, не припиняє її зобов’язань по забезпеченню остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності за її першою реєстрацією.
Тобто, незалежно від того, що процедура зняття з обліку фізичної особи – підприємця в контролюючих органах не завершена, але протягом року такий платник вдруге зареєструвався у державного реєстратора, то взяття його на облік здійснюється контролюючими органами за основним місцем обліку у день отримання відомостей з ЄДР щодо фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора.
****************************************************************
Чи оподатковуються акцизним податком операції з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), якщо такі товари розповсюджуються безоплатно (під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо) без проведення розрахункової операції?
Відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).
Відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів це – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.
Згідно з п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ.
Пунктом 216.9 ст. 216 ПКУ встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, а у разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар.
Згідно з абзацом шостим ст. 2 Закону № 265 розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля визначена як діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.
Згідно з п.п. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПКУ продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Водночас при розповсюдженні алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом безоплатного їх надання споживачеві право власності на них переходить до споживача. Тому такі операції розглядаються як операції з продажу і можуть здійснюватися лише за наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Відповідно до ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, – 200 відс. вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Отже, якщо суб’єкт господарювання безоплатно розповсюджує підакцизні товари (алкогольні напої, тютюнові вироби) під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо без проведення розрахункової операції, то база оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відсутня і, відповідно, податкове зобов’язання з акцизного податку не нараховується. Проте у такого суб’єкта господарювання повинна бути наявна ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235 e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua
тел.(0472) 33-91-34 https://ck.tax.gov.ua/
04.10.2021
04.10.2021
https://auc.org.ua/novyna/golova-amu-vklychko-pidpysanty-memorandumu-mayut-doklasty-maksymum-zusyl-dlya-vchasnogo
01.10.2021
Кожна родина в Україні може зателефонувати й отримати відповіді на свої запитання в таких сферах:
— післяпологове відновлення жінки (ендокринологія; гінекологія);
— психологія;
— догляд за немовлям;
— материнство і COVID-19
— грудне вигодовування;
— сон немовляти;
— перші документи дитини та соціальні виплати.
Метою проєкту є створення можливості отримання
— безконтактної,
— безпечної,
— безкоштовної
підтримки й допомоги для батьків після пологів, щоб забезпечити здорове, активне материнство й батьківство.
Гаряча лінія підтримки батьків після пологів розрахована на обох батьків та інших родичів, які піклуються про жінку та дитину в післяпологовий період. Також, на Гарячу лінію можуть зателефонувати й майбутні батьки та матері, щоб дізнатися наперед про післяпологовий період.
Проект “Гаряча лінія підтримки батьків після пологів” розробила та реалізовує ГО Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада», проєкт підтримано в межах конкурсу “Швидка необхідна підтримка” у рамках проекту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Дзвоніть за номером — 0 800 500 313.
Лінія працює з понеділка по п’ятницю, з 9.00 — 19.00, та в суботу, з 9.00 — 16.00.
Сайт ГО Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада» — https://golada.org У соціальних мережах — https://www.facebook.com/GOkpvmLada https://www.instagram.com/go.lada Телеграм—бот підтримки мами після пологів — https://t.me/GO_LadaBot
|
08.09.2021
ІD-картка та податковий номер
Після досягнення 14-річного віку кожен громадянин України повинен оформити сучасний паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Власник такого біометричного документа зможе зареєструватися для участі в ЗНО (паспорт є обов’язковим в переліку документів) та отримає численні переваги, як от користування різноманітними електронними сервісами, зокрема популярним застосунком для смартфону «Дія».
Однією з суттєвих переваг ID-картки є внесений у паспорт РНОКПП* (податковий номер або ІПН). Цифрове значення такого номера внесено на зворотний бік паспорта-картки, а також доступне для зчитування з вмонтованого у картку електронного чипа.
На що радимо звернути увагу
Нагадуємо, що під час карантину оформити ID-картку, закордонний паспорт або вклеїти фото за віком можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби незалежно від зареєстрованого місця проживання.
Для зручності, рекомендуємо скористатися чат-ботом ДМС у Viber і Telegram ( https://dmsu.gov.ua/services.html ), які допоможуть записатися в електронну чергу та відслідкують готовність документа аж до моменту його отримання.
При цьому слід неухильно дотримуватися рекомендацій МОЗ щодо обов’язкового маскового режиму, безпечної соціальної дистанції (щонайменше — 1,5 м) та користування засобами дезінфекції.
Бережіть себе і будьте здоровими!
________
* РНОКПП — Реєстраційний номер облікової картки платника податків
** 8 серпня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців»
Черкаський відділ УДМС у Черкаській області
28.08.2021
06.08.2021
06.08.2021 року відбулись громадські слухання Генерального плану Сагунівської територіальної громади
23.07.2021
Державна податкова служба України Головне управління ДПС у Черкаській області
18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235
тел.(0472) 33-91-34
Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО?
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено ряд змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у тому числі в частині оподаткування доходів військовим збором.
Так, п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід до якого відповідно до п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розд. ІV ПКУ.
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 ПКУ.
Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які перелічені у п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ.
Разом з тим, відповідно до абзацу першого п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Враховуючи викладене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, звільняється від оподаткування військовим збором.
Водночас кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).
****************
Особа з інвалідністю І або ІІ групи має право на підвищену ПСП
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що надання податкових соціальних пільг (ПСП) передбачено ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Підпунктом 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ встановлено, що будь-який платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
З урахуванням норм пп. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, для такого платника ПДФО, який є особою з інвалідністю I або II групи, у тому числі з дитинства, крім осіб з інвалідністю, пільга яким визначена п.п. «б» пп. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (пп. «ґ» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).
З урахуванням норм п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 ПКУ платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, який є, зокрема, особою з інвалідністю І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (пп. «б» пп. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).
Підпунктом 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ визначено, що ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника ПДФО протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Отже, особа з інвалідністю І або ІІ групи має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП, у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, якщо розмір отриманого протягом місяця доходу не перевищує граничний розмір доходу для застосування ПСП.
Особа з інвалідністю І або ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни має право на ПСП у розмірі 200 відсотків суми пільги, якщо розмір отриманого доходу не перевищує граничний розмір доходу для застосування ПСП.
*************************
Результати проведення конкурсу на зайняття посади директора КЗ «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради»
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
За результатами проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради» переможцем визнано Скибіцьку Світлану Анатоліївну.
Оприлюднюємо Протоколи засідань конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради» від 21 липня 2021 року.
Презинтація конкурсанта Скибіцької С.А.
23.07.2021
Роз’яснення для страхувальників щодо поетапного впровадження електронної форми листків непрацездатності
До відома страхувальників!
Доводимо до вашого відома, що 04.06.2021 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», яким затверджено ряд документів:
1) Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;
2) Порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;
3) Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі;
4) Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, викладено в новій редакції як Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності.
Крім того, цим наказом запроваджено перехідну модель роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності.
Таким чином, вже в червні 2021 року деякі заклади охорони здоров’я почнуть роботу із формування та внесення медичних висновків про тимчасову непрацездатність до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.
Так, згідно цього Порядку листок непрацездатності – це сформований (виданий) програмними засобами Реєстру на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, на підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності формуватиметься листок непрацездатності у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може передаватися до страхувальника як підстава для нарахування матеріального забезпечення. Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності “вагітність і пологи” передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.
Враховуючи вищевикладене, листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, як і його паперова версія.
На період перехідної моделі, з 04 червня до 01 вересня 2021 року, лікарі закладів охорони здоров’я матимуть право видавати паперові листки непрацездатності, а також формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією їх у е-лікарняний.
!!! Звертаємо увагу, що отримання е-лікарняного не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення. Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.
!!! Фонд прийматиме заяви-розрахунки ОКРЕМО за кожним видом листків непрацездатності.
Матеріальне забезпечення по листкам непрацездатності, що продовжуватимуть надходити до роботодавців на звичайних бланках, необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12.
Матеріальне забезпечення по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, з урахуванням наступного:
*Єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності — унікальний номер, який формується та присвоюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення Реєстру, складається з цифр, що утворюють числа натурального ряду, шляхом додавання одиниці до останнього наявного номера, та за яким може бути ідентифіковано випадок тимчасової непрацездатності та всі пов’язані з ним документи в реєстрі.
*Причина непрацездатності — відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність.
Проходження е-лікарняного на підприємстві для призначення матеріального забезпечення застрахованій особі
Листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення, як і його паперова версія.
Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може бути використаний страхувальником як підстава для нарахування матеріального забезпечення. Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності «вагітність і пологи» передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.
Після формування е-лікарняного в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України роботодавець, відповідно до статті 32 Закону № 1105, протягом десяти днів з дня закінчення періоду його дії призначає матеріальне забезпечення застрахованій особі. Для цього:
— е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді в кадровій службі або відповідальної особи кадрової служби (за рішенням роботодавця);
— кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування України. Зазначена інформація, за бажанням (або визначенням роботодавця), формується у паперовому вигляді або в електронному;
— е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства;
— комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13;
— рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення;
— бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Даний розрахунок записується в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображається в бухгалтерських проводках;
— заповнюється заява-розрахунок (детально про це у матеріалі на сайті Фонду http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/960180) та подається до відділення Фонду за місцем обліку.
Роз’яснення для застрахованих осіб щодо поетапного впровадження електронної форми листків непрацездатності
До відома застрахованих осіб!
Доводимо до вашого відома, що набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», яким затверджено, серед іншого, Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.
Крім того, цим наказом запроваджено перехідну модель роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності. Перехідний період буде тривати з 01 червня до 31 серпня 2021 року.
Таким чином, вже в червні 2021 року деякі заклади охорони здоров’я почнуть роботу із формування та внесення медичних висновків про тимчасову непрацездатність до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
Це означає, що пацієнту, залежно від технічної можливості закладу, лікуючий лікар, який вже працює в медичній інформаційній системі та вносить відомості до електронної системи охорони здоров’я, може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією його в е-лікарняний (електронний документ, що формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України) або видати паперовий листок непрацездатності.
Під час перехідного періоду обидва види документів (сформований е-лікарняний, паперовий листок непрацездатності) є підтвердженням встановленого факту тимчасової непрацездатності працівника, підставою для звільнення його від роботи та для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів Фонду.
Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.
Так, згідно з цим Порядком листок непрацездатності – це сформований (виданий) програмними засобами Реєстру на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, на підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності формуватиметься листок непрацездатності у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для працівника та роботодавця сформований е-лікарняний стає доступним для перегляду у день його створення у відповідних кабінетах на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
При цьому працівнику не потрібно роздруковувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-яких паперових підтверджень про тимчасову непрацездатність. Достатньо лише повідомити у будь-який доступний спосіб комунікації роботодавця про факт формування лікуючим лікарем медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
Інформацію по своїх листках непрацездатності (номер, дата відкриття, дата закриття, причина непрацездатності) працівник може отримати у пункті меню особистого кабінету громадянина «Мої листки непрацездатності».
Враховуючи вищевикладене, листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, як і його паперова версія.
На період перехідної моделі, з 04 червня до 01 вересня 2021 року, лікарі закладів охорони здоров’я матимуть право видавати паперові листки непрацездатності, а також формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією їх у е-лікарняний.
!!! Звертаємо увагу, що отримання е-лікарняного не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення.
Особливості видачі листків непрацездатності та формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність закріплені в Інструкції по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.
Так, цією Інструкцією установлено, що якщо листок непрацездатності відкривається за паперовою формою, за одним випадком тимчасової непрацездатності, то його продовження аж до повного закриття незалежно від того, у якого суб’єкта господарювання продовжує лікування пацієнт, відбувається виключно в паперовій формі, навіть якщо суб’єкт господарювання протягом періоду непрацездатності особи, у якої є відкритий листок непрацездатності, перейшов на формування медичних висновків у Реєстрі.
У разі якщо особі, у якої відкритий паперовий листок непрацездатності, працівник суб’єкта господарювання встановлює факт тимчасової непрацездатності за новим випадком тимчасової непрацездатності і в цей період у суб’єкта господарювання наявна технічна можливість формування медичних висновків у Реєстрі, то лікуючий лікар суб’єкта господарювання за новим випадком тимчасової непрацездатності формує медичний висновок у Реєстрі, тобто з подальшим формуванням е-лікарняного.
У разі якщо під час дії перехідної моделі особа, у якої сформовано медичний висновок у Реєстрі в одного суб’єкта господарювання, звернулася для проходження обстеження, консультації, доліковування, проходження реабілітації тощо до іншого суб’єкта господарювання, у якого ще відсутня технічна можливість формування медичних висновків у Реєстрі, то для такої особи відкривається паперовий листок непрацездатності як новий випадок тимчасової непрацездатності.
Нагадуємо, що оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Випадки тимчасової непрацездатності, оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним, є різними страховими випадками, незалежно від черговості їх отримання застрахованою особою, тому роботодавець відокремлює їх під час призначення матеріального забезпечення.
Додаткову інформацію щодо:
— користування Електронним кабінетом роботодавця можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію Пенсійного фонду України за номером: 0-800-503-753;
— оплати е-лікарняних – зателефонувавши на гарячу лінію Фонду соціального страхування України за номером: 0-800-501-892.
Вже з 01 вересня цього року планується, що всі заклади охорони здоров’я перейдуть на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Таким чином, за новими випадками тимчасової непрацездатності лікуючий лікар буде формувати лише медичні висновки про тимчасову непрацездатність. Паперові листки непрацездатності, які були видані до 01 вересня 2021 року, будуть продовжуватися в паперовому вигляді до відновлення працездатності працівника.
За даними Черкаського відділення УВД ФССУ.
25.06.2021
Новини Департаменту фінансів Черкаської ОДА
https://drive.google.com/file/d/1-ld7BsxainlZMFR_uBO4XTzO5bvsQJX-/view?fbclid=IwAR3XI1NrKKz0YKUY7J-Ij-HADSygpdoR7fGLGyGDTfNBpZvt1sHvt63_NAs
26.04.2021
Можливість здобуття страхового стажу для отримання пенсії
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що протягом січня-лютого поточного року можливістю здобути страховий стаж для отримання пенсії за рахунок добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування скористались 44 особи Черкащини, з них 21 особа уклала договір про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за попередні періоди та 23 особи – на майбутні періоди.
Надходження єдиного внеску за січень-лютий 2021 року від платників єдиного внеску – добровільних учасників у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування Черкащини становлять 1,7 млн грн, що на 0,4 млн грн або 30,8 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Нагадаємо, з якою метою та хто може взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями і не належать до кола платників єдиного внеску.
Існує два способи добровільної сплати єдиного внеску з метою збільшення
страхового стажу:
1 спосіб: укладення договору про добровільну участь на термін не менше одного року (таким чином особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж – це страхування на майбутні періоди);
2 спосіб: укладення договору про добровільну участь (одноразова сплата єдиного внеску) згідно якого особа одноразово може сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (період, який не врахований для обчислення пенсії, за який можливо здійснити сплату єдиного внеску, визначають територіальні відділення Пенсійного фонду України).
Для того, щоб укласти договір добровільної участі, необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання та надати такі документи:
— заяву за встановленою формою;
— копію трудової книжки (за наявності);
— виписку із системи персоніфікованого обліку (за формою ОК-5);
— копію документа, що посвідчує особу.
*****************
Інформація щодо відсутності первинних документів
Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що у відповідності до п. 36.1 ст. 36 Кодексу податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Так, у відповідності до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Зазначимо, що статтею 9 Закону України від 16.07.1999 року за №996 – ХIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати обов’язкові реквізити.
При цьому, неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.
Таким чином, якщо документи відсутні, або з них не можливо ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та не містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, тощо не має підтвердження того, що господарська операція відбулася або що такий документ можливо кваліфікувати як первинний та він не може підтверджувати здійснення господарської операції.
Більш того, відсутність первинного документу, його дефектність, свідчить також і не про виконання платником податків, свого податкового обов’язку, визначеного п. 36.1 ст. 36 п. 44.1 ст. 44 Кодексу, зокрема в частині визначення об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі належним чином складених первинних документів.
Не виконання податкового обов’язку, у відповідності до п. 109.1 ст.109 Кодексу є податковим правопорушенням, за яке передбачена фінансова відповідальність.
Дії платника податків будуть умисні, оскільки він удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом, зокрема в частині оформлення господарської операції належними первинними документами.
Вина буде підтверджуватися тим, що платник податків мав можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема оформивши господарську операцію належними первинними документами, однак не вжив достатніх заходів для цього через те, що він діяв нерозумно, недобросовісно та без належної обачності.
Перелік вказаних обставини, що свідчать про протиправність дій платника податків та його вину не є виключним, наведений як приклад можливого обґрунтування протиправності дій та вини платника податків у вчиненні податкового правопорушення.
У свою чергу органи ДПС не позбавлені можливості встановлювати інші обставини які можуть свідчити про створення удавано, цілеспрямовано умов, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених законодавством вживати заходи для притягнення платника податків до фінансової відповідальності.
При цьому слід враховувати, що не у всіх випадках наявність певних обставин може свідчити про вчинення платником податків податкового правопорушення (отримання збитку від певної господарської операції, при отриманні прибутку за результатами звітного періоду). Виключно наявність комплексу належних та допустимих доказів, які свідчать про вчинення платником податків умисно, протиправного винного діяння, надають беззаперечно можливість органам ДПС притягнути його до фінансової відповідальності.
Притягнення до фінансової відповідальності, через встановлення протиправності дій платника податків та його вини, за окремі податкові правопорушення, визначені Кодексом, повинно здійснюватися органами ДПС починаючи з 01.01.2021 року, з моменту набрання чинності змін внесених до Кодексу Законом №466.
Враховуючи, що у відповідності до п. 112.5 ст. 112 Кодексу підставою для притягнення особи до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення та стягнення штрафу є податкове повідомлення-рішення, що відповідає вимогам, визначеним пунктом 58.1 статті 58 цього Кодексу, матеріали на підставі яких таке податкове повідомлення-рішення приймається, за окремі податкові правопорушення, визначені Кодексом, повинні містити обґрунтування протиправності дій та вини платника податків у вчиненні податкового правопорушення.
15.04.2021
Як оформити новий паспорт ЗАМІСТЬ ВТРАЧЕНОГО та навіщо власнику ID-картки потрібно пам’ятати свої ПІН та ПАК коди
Для оформлення паспорта громадянина України у формі картки необхідно зібрати документи та звернутися до територіального підрозділу або органу ДМС України, скориставшись попереднім записом до електронної черги (https://dmsu.gov.ua/services/onl ine.html).
Для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого заявник подає такі документи:
1) заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта зразка 1994 року (далі ‒ заява про втрату паспорта);
2) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
5) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
6) документ, що посвідчує особу законного представника/ уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;
7) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
8) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):
про місце проживання — довідку органу реєстрації встановленого зразка;
про народження дітей — свідоцтва про народження дітей;
про шлюб і розірвання шлюбу — свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
про зміну імені — свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття.
Під час отримання ID-картки власнику необхідно самостійно ввести цифрові комбінації – персональні ідентифікаційні номери (ПІН1 і ПІН2) та персональні авторизаційні коди (ПАК1 і ПАК2), а надалі – забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації. Початкові значення ПІН1/ПАК1 та ПІН2/ПАК2 необхідно змінити власною комбінацією цифр (крім комбінації — 0000 або 00000000). Варто зазначити, що вказані цифрові комбінації не зберігаються жодними системами ДМС, а містяться лише на чіпі ID-картки.
ПІН1 призначений для ідентифікації та авторизації доступу до безконтактного електронного носія, а ПІН2 – для накладення електронного цифрового підпису.
Важливо, що якщо власник ID-картки не пам’ятає своїх ПІН- та ПАК-кодів і доступ до безконтактного електронного носія заблоковано, його ID-картка не втрачає чинності і нею можна користуватися протягом терміну її дії. Однак, у цьому випадку використання ID-картки буде частково обмеженим.
Якщо ж власник ID-картки бажає користуватися своїм паспортом у повному обсязі, йому потрібно буде звернутися до будь-якого підрозділу ДМС для оформлення нового паспорту.
02.04.2021
Нагадуємо Вам, що з 02.04.2021 року на базі КНП «Черкаський районний центр ПМСД» Червонослобідської сільської ради починає свою роботу контакт — центр, де Ви зможете отримати відповіді на питання з приводу вакцинації, запису до сімейного лікаря, що робити у разі підвищення температури, та про режим роботи лікаря, з яким заключена декларація.
Також, Ви можете залишити пропозиції щодо покращення роботи центру ПМСД.
Телефони контакт — центру: 044-344-87-06; 044-344-87-09.
Головний лікар Ганна ПАНТЮХІНА
29.03.2021
«Електронний кабінет роботодавця» – швидко, зручно, ефективно!
«Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості прагне зробити послуги максимально доступними і комфортними, тому активно пропонує клієнтам-роботодавцям користуватись «Електронним кабінетом роботодавця» на web – сайті державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua.», — зауважив директор філії, Олександр Гриценко.
«Електронний кабінет роботодавця» зорієнтований, в першу чергу, на скорочення витрат часу для відвідування служби зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців з фахівцями служби.
Такий «кабінет» є, по суті, персональним автоматизованим робочим місцем, яке надає можливість роботодавцям подати звітність до Черкаської філії в режимі онлайн, переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме, а також визначити кількість направлень, які видані претендентам на роботу. Є можливість перевірити актуальність реквізитів свого підприємства, які містяться в базі служби зайнятості. Крім цього, «Електронний кабінет» допомагає роботодавцю здійснити моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру і на працевлаштування після професійного навчання.
Олександр Гриценко поінформував, що для створення власного електронного кабінету роботодавцю необхідно звернутися в Черкаську районну філію, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін і пароль, за допомогою яких авторизуватися і отримати доступ до послуг на сайті Державної служби зайнятості. На сьогодні створено більше 250 Електронних кабінетів роботодавців Черкаського району на сайті служби зайнятості. Це не тільки перші кроки до електронного документообігу, але і можливість більш швидкого пошуку претендентів на вакансії.
Застосування у роботі Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості електронних сервісів направлено на вирішення головної мети, що стоїть перед службою зайнятості – забезпечення роботою громадян та швидке вирішення кадрових питань роботодавців Черкаського району.
За більш детальнішою інформацією можна звернутися до Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, яка розташована за адресою м. Черкаси, пров. Чалова, 17, конт. тел (0472) 71-18-13
25.03.2021
Результати проведення конкурсу на зайняття посади директора КЗ «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради»
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
За результатами проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради» переможцем визнано Лавріненко Наталію Володимирівну.
Оприлюднюємо Протоколи засідань конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Сагунівської сільської ради» від 12 березня 2021 року №1-2 від 22 березня 2021 року №3.
11.02.2021
Мінцифри інформує.
З метою підвищення обізнаності не тільки громадян України, а й іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, щодо державних послуг, які можна отримати в Україні, та мінімізації побутової корупції при їх отриманні 27 серпня 2020 року Мінцифри запровадило Гід з державних послуг, який розміщується на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія» та доступний за посиланням:
10.02.2021
Асоціація міст України закликає Парламент якнайшвидше прийняти у другому читанні і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194. Адже завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжніми господарями власної землі.
Новий випуск щотижневого інформаційного бюлетеню від 28.01.2021 з добіркою об’єктів оренди державного майна ЧЕРКАЩИНИ, аукціони щодо яких відбудуться наступного тижня.
Telegram-канал https://t.me/cherkasy_spfu! Підключайтеся і будьте в курсі актуальних новин в сфері приватизації та оренди державного майна
Сторінка у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/Cherkasy.FDMU/
26.01.2021
Послуги служби зайнятості у твоєму смартфоні!
«В умовах сьогодення електронні сервіси надають можливість громадянам отримати необхідні послуги дистанційно. Одним із таких сервісів, який забезпечує користувачу можливість самостійно отримувати детальну інформацію про послуги служби зайнятості, а також істотно спрощує завдання пошуку роботи, є Персональний кабінет шукаючого роботу, — розповів директор Черкаської районної філії Олександр Гриценко.
Лише в Черкаській районній філії більше 500 громадян за 2020 рік скористалися цим сервісом служби зайнятості.
Електронний кабінет дозволяє створювати власне резюме, знаходити підходящу роботу, знайомитися з інформацією про тимчасове працевлаштування, дізнаватися про можливості професійного навчання, користуватися сервісами профорієнтаційної платформи, чинною законодавчою базою і отримувати інформацію про нарахування та виплати допомоги по безробіттю.
Крім того, користувач персонального кабінету може дистанційно перевіряти дані про заплановані й фактичні відвідування центру зайнятості, дізнаватися про заходи і записуватися на ті з них, які його зацікавили.
Основною перевагою «Електронного кабінету шукача роботи» є швидкий доступ до дистанційних послуг у будь-який час та у будь-якому місці, де є мережа Інтернет.
Скористатися сервісом можна на офіційній сторінці Державної служби зайнятості (dcz.gov.ua).
Додаткову інформацію можна отримати в Черкаській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості за тел. 71-18-13.
***
22.12.2020
ІНФОРМУЄ Головне управління ДПС у Черкаській області
Відділ пресслужби, інформаційної політики та
адміністрування субсайту
організаційно-розпорядчого управління
18002, Черкаси, вул. Хрещатик, буд.235, тел.: 33-91-34, e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua
Сплата рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин суб’єктами господарювання, що здійснюють видобування підземних вод
Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.
Разом з тим, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (п.п. 252.1.4. п. 252.1 ст. 252 ПКУ).
Об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством (п. 252.3 ст. 252 ПКУ).
Згідно з п.п. 252.4.1 п. 252.4 ст. 252 ПКУ до об’єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин не належать не включені до державного балансу запасів корисних копалин корисні копалини місцевого значення і торф, видобуті землевласниками або землекористувачами у межах своїх земельних ділянок для забезпечення власних потреб домогосподарств.
Таким чином, суб’єкти господарювання, що здійснюють видобування підземних вод (із свердловини, криниці тощо) на підставі дозвільного документа, є платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, у т. ч. у разі використання води для власних господарських потреб або передачі її для потреб населення.
11.12.2020
03.12.2020
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.
Вони не вимагають до себе жалю, так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для них не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам.
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Тож хочеться побажати вам витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності ваші плани та задуми.
**************************
19.11.2020
До відома депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування: що треба знати перед звільненням.
Законом України «Про запобігання корупції» передбачено чотири типи декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Такими уповноваженими особами є депутати місцевих рад і посадові особи органів місцевого самоврядування.
Звертаємо увагу, що однією з декларацій суб’єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) є декларація, яка подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у термін не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (абзац перший частина друга статті 45 Закону).
Необхідно знати, що згідно з положеннями частини другої статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата місцевої ради закінчуються в день відкриття першої сесії новообраної ради нового скликання.
При цьому, не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у випадку, якщо суб’єкт декларування продовжує виконання функцій держави або місцевого самоврядування в тому ж органі або іншому, оскільки у такому випадку відбувається лише зміна посади, статусу або інших істотних умов праці. В такому випадку декларація перед звільненням не подається.
Разом з тим, звертаємо увагу, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зобов’язані наступного року після припинення діяльності знову подати до 01 квітня декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за повний минулий рік в установленому Законом порядку.
***********************
27.08.2020
Інформація про Спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї
З метою ефективного використання коштів передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 395 затверджено Порядок використання коштів для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції .
Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно — правової форми та форми власності та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі тваринництва та бджільництва, а також фізичні особи , у яких наявні бджолосім’ї.
Постанова розміщена на сайті КМУ:
Посилання:
Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:
Напрями та алгоритми надання підтримки
1) Дотація за наявні бджолосім’ї — надаватиметься на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю.
Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:
копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
копію рішення про державну реєстрацію потужності;
копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);
копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, у тому числі сімейні фермерські господарства).
Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).
Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.
Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосімї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіальному органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (додаток) видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82).
27.08.2020
23.08.2020
23 серпня 2020 року, напередодні Дня знань сільський голова Сагунівської ОТГ Бодяненко Ірина Іванівна, разом із керівником Служби у
справах дітей Шапошник Валентиною Василівною, привітали дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, що залишились без материнської турботи, дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах, та подарували Їм шкільне приладдя.
20.08.2020
17.08.2020
Вітаємо, колеги! вашій увазі матеріали із сайту ОДА:
Черкасці залучили 17,3 млн грн на «тепле кредитування»
Більше новин на http://ck-oda.gov.ua
З повагою
пресслужба Черкаської обласної державної адміністрації
Група ФОП |
Розмір платежу(2020 рік) |
Вид діяльності |
Обмеження |
Звітність(за себе) |
Сплата єдиного податкута ЄСВ(за себе) |
2 група |
Єдиний податок у межах 20% від мінімальної заробітної плати, тобто не більше 944,60 грн./міс.ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати, тобто не менше 1039,06 грн./міс. |
Здійснюють господарську діяльність із надання послуг |
Використовують працю не більш ніж 10 найманих осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах.Дохід не перевищує 1,5 млн.грн./рік |
Податкова звітність подається раз на рік протягом 60 календарних днів після закінчення звітного рокуЗвіт з ЄСВ подається до ДПС не пізніше 9 лютого року, наступного за звітним |
Єдиний податок –щомісяця авансом не пізніше ніж 20 числа поточного місяцяЄСВ – щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок |
3 група |
Платники ПДВ:Єдиний податок за ставкою 3% від доходу у разі сплати ПДВ; ПДВЄСВ – не менше 1039,06 грн./міс.Неплатники ПДВ:Єдиний податок за ставкою 5% від доходуЄСВ – не менше 1039,06 грн./міс. |
Будь-які види діяльності, крім заборонених для відповідних ФОП – платників єдиного податку |
Дохід не перевищує5 млн.грн./рік без ПДВЗвітність: щокварталуДохід не перевищує5 млн.грн./рік |
Податкова звітність подається не пізніше 40 календарних днів, які слідують за останнім календарним днем звітного кварталуЗвіт з ЄСВ подається до ДПС не пізніше 9 лютого року, наступного за звітним |
Протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал.ЄСВ – щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок |
Програма «5-7-9» допоможе підприємцям отримати доступний кредит на власну справу
Державна програма «Доступні кредити 5-7-9 %» була запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України з метою підтримки інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств, що сприятиме створенню нових робочих місць, легалізації та розширенню діяльності малого бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Упровадження Програми за дорученням Уряду України буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства.
Хто може взяти кредит. Подати заявку на отримання кредиту за програмою може будь-який українець, який або лише хоче відкрити власну справу, або має бізнес з доходом до 50 млн грн на рік і мріє про його розширення.
Претендент має або мати державну реєстрацію малого бізнесу як юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Або ж у разі, коли людина тільки починає власну справу, має намір зареєструватись як ФОП.
Учасники та кінцевий власник мають бути резидентами України.
На момент подачі заявки кількість працівників вже існуючого підприємства не має перевищувати 50 осіб. Діяльність, якою збирається зайнятись кандидат, має належати до дозволеного переліку видів економічної діяльності, а крім того кредит можна використати лише на інвестиційні цілі, тобто – засоби виробництва і ремонт виробничих приміщень. Вже існуючі підприємства мають бути прибутковими за останні 4 квартали. Для підприємств, що створюються, необхідно підготувати бізнес-план, який вивчатимуть у банку.
Як розподілятимуться відсотки за користування кредитом.
5 % річних – якщо виручка підприємства до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця протягом першого кварталу;
7 % річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн без зобов’язання створення нових робочих місць;
9 % річних – для бізнесу з виручкою від 25 до 50 млн грн.
При цьому підприємець, який отримав кредит під 9 % може понизити ставку завдяки створенню робочих місць. Ставка знижується на 0,5 % за кожне створене робоче місце, але не менше 5 %. Усі кредити видаються у гривні на термін до 5 років, а максимальна сума для всіх категорій – 1,5 млн грн. Водночас банки стягуватимуть свою комісію, але не більше 1 %. На цю програму в держбюджеті передбачено 2 млрд грн.
Максимальна сума кредиту – до 1,5 млн грн, а максимальний термін кредиту – до 5 років.
Чи потрібно вкладати власні гроші. Так. У разі, якщо кандидат претендує на кредит під 5 чи 7 %, власний внесок від вартості проєкту має складати не менше 30 %.
Якщо йдеться про отримання 9-відсоткового кредиту, то власний внесок має становити від 20 %.
Участь банківських установ у державній програмі. Нині до програми долучились державні банки – ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк та УкрЕксімБанк. Очікується, що у програмі братимуть участь і комерційні банки.
Саме банк перевірятиме якість та достовірність наданої інформації, кредитну історію та відповідність потенційного позичальника критеріям програми. І саме банк прийматиме рішення, чи виділяти кредит.
Якщо банк відмовляє підприємцю через неякісну заявку або відсутність фінансових знань підприємця, підприємець матиме можливість покращити якість бізнес-плану самостійно, або пройти безкоштовне навчання, яке адмініструватиме Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, і повторно подати заявку.
Якщо рішення банку позитивне, то підприємець отримає позику на суму до 1,5 мільйона гривень на термін до 5 років за відсотковою ставкою 5, 7 або 9 %, відповідно до умов програми.
Комісію банку обмежено сумою 1 % від суми кредиту на весь строк його дії, у разі потреби надання гарантії, комісія банку може збільшитися ще на 0,5 відсоткові пункти.
Перший крок для отримання кредиту. Необхідно заповнити заявку на сайті 5-7-9.gov.ua. Є два типи анкет – для тих, хто тільки планує здійснювати підприємницьку діяльність або працює менше року, і для тих, чиєму бізнесу більше року.
Кредит точно не дадуть на виробництво чи реалізацію зброї, алкоголю, тютюну чи точки обміну валют; підприємствам, які заробляють на наданні в оренду нерухомості; підприємствам-банкрутам чи тим, хто перебуває у стадії припинення ФОП; тим, що мають борги перед бюджетом, Пенсійним фондом або фондами соцстраху; отримували державну підтримку з порушенням умов її надання або ж отримують підтримку за якоюсь іншою державною програмою, термін якої ще не закінчився.
Як написати бізнес-план. Уряд пропонує долучитись до навчальної програми «Від знань до грошей», яка допоможе кожному бажаючому стати підприємцем – на порталі для підприємців є відповідний розділ, на якому можна пройти навчання онлайн та дізнатись про офлайнові навчальні активності, присвячені відкриттю власного бізнесу та отриманню державної підтримки.
Більш детальну інформацію можна отримати за активним посиланням – https://5-7-9.gov.ua/
http://www.auc.org.ua/novyna/amu-prezentuye-koncepciyu-zmin-do-konstytuciyi-shchodo-miscevogo-samovryaduvannya-ta
№лота | Кадастровий номер земельної ділянки | Площа земельної ділянки, (га) | Річна орендна плата (грн.) | Зростання ціни | Ставка орендної плати | ||
стартова | продажу | грн | % | % | |||
1 | 7124985500:02:003:0096 | 8,000 | 26058,82 | 76220,47 | 50161,65 | 192,49 | 35,10 |
ВСЬОГО: | 8,000 | 26058,82 | 76220,47 | 50161,65 | 192,49 |
Організатор земельних торгів: Сагунівська сільська рада Черкаського району, Черкаської
області
Переможець земельних торгів по лоту №1 – Громадянин Козін Едуард Миколайович,
Відповідно до частини 31 ст.137 Земельного кодексу України протягом трьох банківських
днів після проведення торгів та укладання договору оренди землі має сплатити до місцевого
бюджету Сагунівської сільської ради кошти за право користування земельною ділянкою, яке
набуто на торгах, на загальну суму 76220,47 (сімдесят шість тисяч двісті двадцять
гривень 47 коп) грн.
Просимо Вас долучитися до голосування на обрання 1 із 3-х слоганів до майбутнього бренду Черкаської області та поінформувати жителів громади, представників зацікавлених організацій, установ та навчальних закладів.
Обрати 1 із 3-х слоганів до майбутнього бренду Черкаської області можна до 19 січня 2020 року:https://vdmk.org/8175.
Переглянути відео до ТОП-3 слоганів можна ТУТ:
Черкащина – місце сили https://youtu.be/18wPKW2w0pA
Черкащина – земля переможців https://youtu.be/dwC_RREbw_8
Черкащина – тут починається Україна https://youtu.be/LF3nX40AJNE
Важливо!! Це опитування має консультаційний характер. Слоган, який набере найбільше голосів, буде взято робочою групою з брендингу за основу.
Призи знайшли своїх власників!
Діти з сіл Боровиця, Сагунівка і Топилівка отримали подарунки та грамоти за участь у конкурсі «Різдвяні знахідки 2020», який проводила Сагунівська сільська рада.
Щиро дякуємо всім учасникам за їх бажання поділитися з нами своїми уміннями і талантами!
Дякуємо ФОП Луговський Г. І., ФОП Філіпоненко Н. В., ФОП Борейко О. К. за підтримку!
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про культуру», наказу Міністерства культури і туризму від 01.07.2016 № 497 «Про затвердження Порядку формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури» КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» Сагунівської сільської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади художнього керівника у с. Сагунівка.
Кваліфікаційні вимоги до претендента:
— володіння музичним інструментом.
Основні завдання та обов’язки:
Художній керівник повинен координувати роботу творчих підрозділів щодо проведення художніх заходів, здійснювати керівництво щодо розробки та постановки сценаріїв проведення великих масових художніх заходів (театралізованих видовищ і свят, народних гулянь, жанрових свят тощо), організовувати роботу колективів народної творчості, підтримувати в процесі діяльності зв’язки з творчими спілками та громадськими організаціями щодо залучення до проведення заходів творчих працівників, вживати заходів щодо удосконалення творчої майстерності виконавців.
Адреса, за якою подаються документи на конкурс: с. Сагунівка, вул. Лесі Українки, буд. 77/3
Довідки за телефоном: (0472) 342-202
09.01.2020
Сагунівська школа перейшла на самостійний бухгалтерський облік
Згідно із Законом України «Про освіту» в державі існує система освіти, яка складається із дошкільної освіти, повної загальної середньої освіти, позашкільної освіти, спеціалізованої, професійної освіти, фахової перед вищої освіти, вищої освіти, освіти дорослих (в тому числі післядипломна освіта).
Звертаємо увагу керівників закладів загальної середньої освіти на те, що самоврядування закладів освіти передбачає їх право на:
— самостійне вирішення питань навчально-виховної, науково-дослідної, методичної, економічної та фінансово-господарської діяльності;
— участь у формуванні планів прийому учнів;
— визначення змісту компонента освіти, що надає заклад освіти понад визначений державою обсяг;
— прийом на роботу педагогічних, науково-педагогічних, інженерно-педагогічних та інших працівників, у тому числі за контрактом;
— самостійне використання усіх видів асигнувань, затвердження структури і штатного розкладу в межах установленого фонду заробітної плати.
Звертаємо увагу керівників навчальних закладів на те, що бухгалтерський облік у закладах загальної середньої освіти може здійснюватись самостійно лише за рішенням засновника.
Типовий статут закладу загальної середньої освіти визначає джерела формування кошторису:
— кошти відповідного бюджету в розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення навчального процесу в обсязі Державного стандарту;
— кошти, отримані від надання платних послуг;
— доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств, від здавання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
— кредити банків;
— благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
Головним плановим фінансовим документом бюджетної організації, до якої належить заклад освіти, школа, є кошторис. Кошторис підтверджує повноваження директора школи як розпорядника коштів щодо одержання доходів і здійснення видатків, визначає обсяги та спрямування коштів, необхідних для виконання школою своїх функцій. Тобто кошторис – це основний фінансовий документ школи. Порядок складання, розгляду та затвердження, основні вимоги до виконання кошторису визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228.
Досвід багатьох країн свідчить про те, що децентралізація фінансового управління навчальними закладами сприяє розвитку всієї системи освіти й поліпшенню якості наданих послуг. Безперечним є те, що впровадження формули фінансування на основі «кошти йдуть за дитиною» може відбуватися лише за фінансової автономії навчальних закладів.
З метою сприяння розвитку закладу, започаткування самостійності у прийнятті рішень та гнучкого розподілу шкільних ресурсів 9 серпня 2019 року на сесії Сагунівської сільської ради було прийняте рішення «Про організацію ведення самостійного бухгалтерського обліку в Сагунівському ЗЗСО І-ІІІ ст.» Відповідно до пункту 106 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778, порядок діловодства і бухгалтерського обліку в закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами МОН та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади. За рішенням засновника (власника) закладу бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або через централізовану бухгалтерію. З 1 жовтня 2019 року Сагунівський ЗЗСО І-ІІІ ст. є фінансово відокремленим від бухгалтерії сільської ради та є розпорядником коштів місцевого бюджету третього рівня. На бухгалтера покладено такі функції: забезпечення виконання кошторису, контроль та облік всіх фінансових потоків, здійснення платежів та фінансових зобов’язань, нарахування та виплата зарплати, ведення обліку та списання матеріальних цінностей, підготовка та забезпечення бухгалтерської та фінансової звітності, звітування перед державними фондами та податковою інспекцією, видача працівникам необхідних довідок. Роботою бухгалтера керує безпосередньо адміністрація закладу. Керівник закладу отримав змогу використовувати всі надходження для нагальних потреб закладу на свій розсуд, співпрацювати з інвесторами та благодійниками. Розпорядники бюджетних коштів в особі їх керівників організовують внутрішній контроль і внутрішній аудит та забезпечують їх здійснення у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах (ч. третя ст. 26 Бюджетного кодексу України); У Державній казначейській службі України заклад відкриває рахунки: реєстраційний для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису, спеціальний реєстраційний для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису та зарахування коштів за надані закладом платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків.
З 10 жовтня 2019 року за роботу шкільної бухгалтерії відповідає директор. Питання заробітних плат, харчування дітей та ін. вирішує дирекція та бухгалтер. Тому змінити ситуацію може лише правильно організована робота шкільного керівництва. Згідно з частиною третьою ст. 8 Закону про бухоблік відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів. Водночас відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухобліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи (частина восьма ст. 9 Закону про бухоблік). Тобто бухгалтер відповідає за ведення обліку згідно з вимогами, встановленими законодавством, а директор як уповноважена особа власника — за організацію обліку. Конкретні обов’язки головних дійових осіб підприємства мають визначатися у посадових інструкціях. При цьому слід зазначити, що як головний бухгалтер, так і директор за вчинення неправомірних дій несуть відповідальність у випадках, передбачених чинним законодавством, зокрема КЗпП, КпАП та Кримінальним кодексом.
Стратегічні цілі |
Операційні цілі |
Завдання |
|
1. Розвиток економічної спроможності громади |
1.1. Розвиток малого та середнього бізнесу |
1.1.1. Розвиток сільськогосподарської кооперації та фермерства |
|
1.1.2. Запровадження нових культур та технологій у дрібнотоварному сільськогосподарському виробництві, у т.ч. у домогосподарствах |
|||
1.1.3. Підтримка збуту та переробки продукції малих с\г виробників |
|||
1.1.4. Підтримка туристичних ініціатив |
|||
1.2. Стимулювання інвестиційної активності |
1.2.1. Формування інвестиційної пропозиції громади |
||
1.2.2. Удосконалення процедур залучення інвестицій |
|||
1.2.3. Популяризація інвестиційних можливостей громади |
|||
1.3. Вдосконалення системи управління та адміністрування |
1.3.1. Покращення інфраструктури підтримки бізнесу |
||
1.3.2. Розвиток комунальних підприємств громади |
|||
1.3.3. Формування прогресивної системи взаємовідносин між місцевою владою та бізнесом |
|||
1.4. Формування енергоефективної громади |
1.4.1. Розвиток альтернативної енергетики |
||
1.4.2. Покращення енергоефективності комунальних закладів та установ |
|||
1.4.3. Підвищення культури населення щодо дотримання заходів з енергозбереження |
|||
2. Покращення життя людей громади |
2.1. Розвиток інфраструктури громади |
2.1.1. Покращення інфраструктури водозабезпечення та водовідведення сільських територій |
|
2.1.2. Покращення стану доріг в громаді |
|||
2.1.3. Покращення управління твердими побутовими відходами |
|||
2.1.4. Покриття швидкісним Інтернетом території всієї громади |
|||
2.2. Підвищення якості життя в громаді |
2.2.1. Підвищення якості послуг мережі освітніх закладів (школи, дитячі садочки) |
||
2.2.2. Підвищення якості послуг в медичних закладах |
|||
2.2.3. Розширення можливостей для забезпечення культурних потреб та здорового способу життя |
|||
2.2.5. Покращення можливостей для всебічного розвитку молоді |
|||
2.2.6. Забезпечення безпеки |
|||
2.3. Захист екології |
2.3.1. Благоустрій сільських територій |
||
2.3.2. Розчистка паркових зон |
|||
2.3.3. Розчистка водних джерел |
|||
2.4. Розвиток громадських ініціатив |
2.4.1. Залучення молоді до управління громадою |
||
2.4.2. Підвищення активності мешканців громади |
|||
2.4.3. Стимулювання діяльності громадських об’єднань |
|||
2.4.4. Розвиток фінансової грамотності |
|||
Назва завдання зі Стратегії розвитку регіону та/або одному з 5 напрямів регіонального розвитку та/або з місцевої програми розвитку якому відповідає проект |
|||||
Назва проекту |
Назва проекту повинна відображати його зміст, бути максимально стислою і конкретною.. Слід уникати занадто узагальнених, абстрактних, з подвійним підтекстом чи «поетичних» назв, які потребують додаткових пояснень щодо змісту проекту. |
||||
Опис проблеми на вирішення якої спрямований проект |
Коротко (не більше 200 слів) і максимально конкретизовано опишіть головну проблему (проблеми), на вирішення якої спрямований ваш проект, або охарактеризуйте ситуацію, яка потребує змін. |
||||
Мета проекту |
Сформулюйте мету, яка буде досягнута внаслідок реалізації проекту. Вона має бути сформульована коротко, одним-двома реченнями, і логічно виходити з проблеми. Це планований позитивний кінцевий результат, який отримає громада (соціум, спільнота, регіон, ряд громад) завдяки реалізації проекту. |
||||
Завдання проекту |
Сформулюйте конкретні завдання (рекомендовано у вигляді списку), які направлені на досягнення мети проекту та результати виконання кожного з завдань. Це конкретні кроки, які мають бути досягнуті до кінця реалізації проекту. Це ряд специфічних досягнень, спрямованих на вирішення вище проблеми, це скоріше кінцевий результат. |
||||
Територія на яку проект матиме вплив (географія проекту) |
Зазначте території, на які буде поширюватись дія проекту. |
||||
Населення на яке поширюватиметься проект та його кількість |
Зазначте яка кількість населення та яких соціальних груп буде отримувачем вигод від реалізації проекту. |
||||
Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту, інновації проекту |
Виключно ключові очікувані результати повинні бути зазначені у наступній формі «завершено», «створено», «підготовлено», «навчено» і т.д. Очікувані результати мають чітко вести до досягнення завдань на які спрямований проект. Тобто необхідно сформулювати прогнозні дані/показники, яким чином реалізація проекту покращить наявну ситуацію для цільових груп. |
||||
Основні заходи проекту |
Ключові заходи — це інструменти, якими досягатимуться зазначені очікувані результати. Це можуть бути такі заходи: «створення», «підготовка», «організація», «закупівля», «облаштування» і т.д. Заходи повинні вести до досягнення зазначених очікуваних результатів. Тобто, необхідно пояснити, реалізовуючи які заходи ви плануєте досягати мету проекту. |
||||
Період реалізації проекту |
з (місяць/рік) — до (місяць/рік): |
||||
Обсяг фінансування проекту, тис. грн. |
2020 рік |
2021 рік |
2022 рік |
2023 рік |
Разом |
Джерела фінансування проекту |
Перерахуйте джерела фінансування проекту (обласний бюджет, місцевий бюджет, державний бюджет, публічно-приватне партнерство, бізнес, міжнародний донор тощо) та їх частки у відсотковому співвідношенні. При цьому на початку мають бути зазначені основні джерела фінансування. |
||||
Підтримка проекту за рахунок власних ресурсів (фінансова сталість) |
Чи генеруватиме проект достатній обсяг коштів (або мати підтримку з місцевого бюджету) на своє існування після завершення фінансування. |
||||
Учасники реалізації проекту та їх функції |
Які організації можуть бути залучені і яка їх роль (фінансування, реалізація, партнерство)?Потенційними учасниками можуть виступати: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські організації, наукові, освітні, культурні та медичні установи, підприємства тощо. Рекомендовано основними учасниками визначити владні структури (органи державної влади та місцевого самоврядування). |
||||
Інша інформація щодо проекту (за потреби) |
Будь-яка інша важлива інформація щодо ідеї проекту. |