24.07.2024
Військовий збір: від платників Черкащини до державного бюджету надійшло 470,3 млн грн
До державного бюджету за перше півріччя 2024 року від платників Черкащини надійшло 470,3 млн грн військового збору. За словами очільника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, надходження за пів року на обороноздатність країни перевищили показники аналогічного періоду минулого року на 21 млн грн. А це, зокрема, є свідченням відповідальної позиції роботодавців, які в межах легалізації зайнятості офіційно виплачують зарплатню найманим працівникам.
Володимир Жаврід висловлює вдячність бізнесу, який попри складні умови, працює, наповнюючи бюджети, а також у цілому кожному платнику – за сплату податків: «Маємо пам’ятати, що відповідально та своєчасно сплачуючи податки, ми підтримуємо обороноздатність нашої країни та її економічну стабільність. Таким чином кожен із нас закладає фундамент для майбутньої перемоги».
21.06.2024
Служба зайнятості інформує про роботу в громаді!
Головним управлінням національної поліції в Черкаській області розпочато відбір на посаду Інспектора відділу/сектору «Служби освітньої безпеки».
З метою захисту дітей у школах в умовах повномасштабної війни та створення безпекового середовища після війни, дана вакансія пропонується зокрема в Леськівській, Мошнівській, Сагунівській, Руськополянській (с. Р.Поляна, с. Дубіївка) тергромадах.
Основні службові обов’язки: проведення превентивних заходів з учасниками освітнього процесу щодо виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень учинених дітьми та стосовно них, недопущення втягування дітей у протиправну діяльність, безпека в мережі інтернет, запобігання булінгу, екстремальним розвагам, забезпечення пропускного режиму на територію навчального закладу, проведення інтерактивних занять з дітьми, в/о, конкурс.
Заробітна плата: від 20 0000 грн
Освіта: вища
Дізнатись більше про вакансію, заповнити анкету можна на сайті Нацполіції
ТЕРМІН ПОДАЧІ ДОКУМЕНТІВ ДО 30.06.2024р.
Відділ рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Черкаської філії обласного центру зайнятості (063)4790130
***********
28.05.2024
ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА — це цифровий аналог паперової трудової книжки.
Електронні трудові книжки офіційно діють в Україні з 10.06.2021.
Сервіс впроваджений для удосконалення обліку трудової діяльності громадян та зменшення паперового документообігу.
Електронний формат дає змогу застрахованим особам контролювати свій страховий стаж, а при досягненні пенсійного віку — отримувати пенсію без візиту до Пенсійного фонду.
Для призначення пенсії необхідна інформація про наявний страховий стаж. Дані про трудову діяльність працівників нині обліковані в паперовому та електронному форматах.
Подати скановану копію електронної трудової книжки може працівник (сам за себе) або роботодавець (за свого працівника).
ЯК ПОДАТИ СВОЮ ТРУДОВУ КНИЖКУ ДЛЯ ОЦИФРУВАННЯ:
Будьте мобільними та сучасними –
користуйтеся електронними сервісами Пенсійного фонду України!
28.05.2024
«Газмережі» продовжують розподіляти газ клієнтам із Черкащини
«Газмережі» залишаються діючим оператором газорозподілу на території Черкаської області. Компанія діє на підставі постанови НКРЕКП від 26.12.2022 №1839 (в редакції від 30.04.2024 №822).
Надійну доставку газу в регіоні забезпечує Черкаська філія. Фахівці обслуговують клієнтів із Черкас, а також Черкаського, Звенигородського, Золотоніського й Уманського районів. Для цього підприємство має необхідний аварійний запас матеріалів та спецтехніку.
«Газмережі» звертаються до споживачів із проханням критично оцінювати та перевіряти інформацію, яка пов’язана з обслуговуванням газових мереж на території Черкащини.
Звертаємо увагу:
Черкаська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України»
27.05.2024
Щодо дитячого оздоровлення дітей з малозабезпечених сімей
**********
02.05.2024
Шановні споживачі природного газу
Черкаської області в зоні ліцензійної діяльності АТ «Черкасигаз»
24 квітня 2024 дію постанови НКРЕКП від 29.11.2023 № 2226 «Про зупинення дії ліцензії з розподілу природного газу, виданої АТ «ЧЕРКАСИГАЗ» та п.16 додатку до постанови НКРЕКП від 26.12.2022 № 1839 (у редакції постанови НКРЕКП “Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» діяльності з розподілу природного газу” від 29.11.2023 №2224) зупинено на підставі ухвали Київського окружного адміністративного суду у справі 320/16011/24.
З дати прийняття зазначеної ухвали суду ТОВ «Газорозподільні мережі України» (Черкаська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України») не має правових підстав для здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу на території Черкаської області.
Перед сплатою рахунків на розподіл природного газу за травень 2024 року просимо зважити всі ризики безпідставного переказу коштів.
Адміністрація АТ «Черкасигаз»
22.04.2024
Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи
Як держава планує залучити їх до ринку праці?
А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу.
Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію — це відсутність належних умов для роботи.
За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.
Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.
Але давайте розвіювати ці стереотипи.
Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?
У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.
Чому це важливо для країни?
Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.
— Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. — Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання — змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи.
А ще ця програма — інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови — залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.
Чи вистачить коштів?
Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.
Що можу зробити я?
Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму як спосіб підсилення свого штату. А ще зробіть репост цієї статті у ваших соцмережах, аби якомога більше українських фахівців з інвалідністю дізналися про таку можливість.
17.04.2024
17.04.2024
Презентація від 26.03.24 Черкаська ВЕС ідеальний проєкт майбутнього в Україні 2024
27.03.2024
Електронні сервіси Фонду: зручний спосіб отримання послуг
На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються online.
Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій застраховані особи та пенсіонери мають можливість:
Крім того, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс “Пенсійний калькулятор”, з допомогою якого можна порахувати орієнтовний розмір майбутньої пенсії.
Нагадаємо, що увійти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна за допомогою Дія.Підпис; кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій BankID.
Доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України можна отримати як зі стаціонарних комп’ютерів, так і з мобільних телефонів, завантаживши застосунок “Пенсійний фонд”.
26.03.2024
25.03.2024
Черкаська філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» нагадує правила безпечного використання газу в побуті
Кожен день люди використовують газ у побуті. Ми готуємо їжу на газових плитах, гріємо воду газовими колонками, обігріваємо свої оселі тощо. При правильному використанні природний газ є безпечним для людини. Сучасне суспільство не може існувати без газу. Проте, водночас, газ несе у собі неабияку небезпеку. Одна маленька помилка може спричинити надзвичайну ситуацію, привести до справжньої трагедії, загибелі десятків людей. Наслідками недотримання правил безпеки використання газу стають вибухи, пожежі, отруєння.
Щоб забезпечити безпеку для вас та ваших близьких, слід дотримуватися простих правил:
🔹Слідкуйте за роботою газових приладів.
🔹Використовуйте газове обладнання лише за призначенням.
🔹Не сушіть одяг біля відкритого вогню.
🔹Звертайтеся до майстрів Черкаської філії «Газмережі», щоб встановити нові або замінити старі газові прилади.
❌Заборонено:
Самостійно втручатися у систему газопостачання.
Встановлювати електровитяжку в одній оселі з газовими приладами з відводом продуктів згоряння у димовий канал.
Дозволяти дітям самостійно вмикати газ.
✅Необхідно:
Провітрювати приміщення під час роботи газових приладів.
Постійно слідкувати за тягою у димових та вентиляційних каналах.
Регулярно здійснювати кваліфіковане технічне обслуговування газових приладів.
❗️У разі відчуття запаху газу в приміщенні слід негайно перекрити кран на газовій трубі, відчинити вікно та викликати аварійно-диспетчерську службу за номером 104. Дзвінки приймаються цілодобово.
Не нехтуйте правилами безпеки при використанні газу в побуті!
01.03.2024
23.02.2024
ПОВІДОМЛЕННЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ
Керуючись статтею 11 Конституції України, законами України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про географічні назви», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», Порядком проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989, Порядком присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7.07.2021 № 690, відповідно до розпорядження сільського голови від 22.02.2024 №9 Топонімічна комісія при виконавчому комітеті Сагунівської сільської ради (далі- Комісія) ініціює з 24 лютого 2024 року проведення громадського обговорення із вивчення питання щодо перейменування вулиць та провулків населених пунктів Сагунівської сільської територіальної громади, а саме:
Назва села |
Чинна назва вулиці |
Боровиця |
вулиця Правди |
вулиця Дружби Народів |
|
Топилівка |
Вулиця Гагаріна |
Вулиця Маяковського |
|
Сагунівка |
Вулиця Академіка Корольова |
Вулиця Пушкіна |
|
Вулиця Жовтнева |
|
|
Вулиця Горького |
|
Вулиця Мічуріна |
|
Вулиця Першотравнева |
|
Вулиця Гоголя |
Громадське обговорення триватиме не більше 30 календарних днів.
Формат обговорення – по бажанню жителів громади, дату, місце та запропоновані варіанти нових назв вулиць та провулків можна уточнити в старостаті і в сільській раді.
Пропозиції учасників обговорення, що подаються в письмовій формі або надсилаються електронною поштою, повинні бути із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх надає (для юридичних осіб і органів самоорганізації із зазначенням їх найменування та місцезнаходження).
Пропозиції можна надіслати за адресою: вул. Лесі Українки, 77/4, с.Сагунівка, Черкаський район, Черкаська область, 19644, або на електронну пошту: sagunivskarada@ukr.net.
Консультацію щодо перейменування вулиць населених пунктів Сагунівської сільської територіальної громади можна отримати за адресою: Лесі Українки, 77/4, с.Сагунівка, Черкаський район, Черкаська область, 19644, або за телефоном 067-556-54-94.
Топономічна комісія.
18.01.2024
15.01.2024
Майже 173 тисячі біометричних документів оформили громадяни України на Кіровоградщині та Черкащині
Протягом 2023 року на базі підрозділів Кіровоградської та Черкаської областей, які постановою Уряду реорганізованів новий територіальний орган – Центрально-південне міжрегіональне управління ДМС, оформлено майже 75 700 ID-карток та понад 97 тисяч закордонних паспортів.
Протягом року понад 184 тисячі громадян України отримали виготовлені та доставлені у підрозділи міграційної служби біометричні документи: понад 105 700 паспортів для виїзду за кордон та майже 78 500 ID-карток.
У 2023 році було переслано 530 ID-карток та закордонних паспортів, оформлених у підрозділах Центрально-південного міжрегіонального управління ДМС, у 36 країн світу.
Інформує Черкаський відділ Центрально-південного міжрегіональне управління ДМС
10.01.2024
Послуга з надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО стала ще зручніше!
Відтепер термін надання такої компенсації становить:
до 3 місяців — за працевлаштування ВПО;
до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з інвалідністю.
Щомісячний розмір компенсації становить 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.
Детальніше про послугу https://is.gd/1bbBH9
Подати заявку можна через Дія https://is.gd/xNWp5W
Черкаський РЦЗ
29.12.2023
19.12.2023
Утворено новий територіальний орган Державної міграційної служби – Центрально-південне міжрегіональне управління
Постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2023 року № 569 реорганізовано УДМС у Черкаській та Кіровоградській областях та створено новий територіальний орган – Центрально-південне міжрегіональне управління (ЦПМУ), яке розміщується у місті Кропивницький.
Реорганізація територіальних органів ДМС дозволяє більш ефективно виконувати покладені на них завдання щодо реалізації державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), збільшує спроможність органів ДМС у задоволенні попиту громадян на адміністративні послуги.
У структурі новоствореного управління 35 територіальних підрозділів, які розташовані на територіях Кіровоградської та Черкаської областей.
Детальніше про графік роботи цих підрозділів ЦПМУ можна дізнатися за телефонами (0522) 32-18-11 (м. Кропивницький), (0472) 54-09-60 (м. Черкаси) та на сайті ДМС → https://dmsu.gov.ua/cpmu.html
Центрально-південне міжрегіональне управління ДМС
12.12.2023
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
• активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
• проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
• формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Якщо Ви постраждали від домашнього насильства чи будь якої іншої форми насильства або стали його свідками, не мовчіть!
Телефонуйте за номером 102 або за особистим номером старшого дільничного офіцера поліції Брелахи Володимира Миколайовича тел- 063-82-79-492. Підтримка завжди поруч!
Основними формами насилля є:
06.10.2023
Державна податкова служба України Головне управління ДПС у Черкаській області |
У зв’язку з надходженням на адресу ДПС численних запитань щодо особливостей здійснення розрахунків із споживачами при продажу товарів у мережі Інтернет, із використанням послуг експедиторів (логістичних компаній) та кур’єрів (перевізників), надаємо роз’яснення відповідно до тексту договорів на надання послуг з перевезення товарів, які знаходяться на офіційних сайтах зазначених служб доставки у відкритому доступі станом на 09.08.2023.
При відправці товарів будь-яким експедитором (логістичною компанією) в Україні, який не має статусу ні кур’єра, ні перевізника, не є учасником відносин купівлі-продажу, не передає право власності на товар та не бере участі в розрахунку за нього відповідно до договору про надання послуг, фіскальний касовий чек має бути сформований до відправки товару та вкладений продавцем у коробку з товаром при передачі його експедитору (логістичній компанії).
При формуванні чеку має бути зазначений вид оплати в кредит або відстрочення оплати (в залежності від організаційно-правової форми платника податків) та зазначена форма оплати – безготівкова, так як відповідно до договору, який на практиці паралельно укладається з банком або небанківським фінансовим посередником, вже належні продавцю кошти, у випадку згоди покупця отримати товар, такий посередник буде перераховувати на поточний рахунок такого продавця, відповідно до суми, зазначеної в фіскальному касовому чеку, як фізичній особі підприємцю – суб’єкту господарювання, а не здійснювати переказ фізичній особі, без державної реєстрації, як суб’єкта господарювання. Додатковий фіскальний касовий чек такому фінансовому посереднику видавати не потрібно.
Також чинним законодавством не передбачено можливості видавати в готівковій формі суб’єктам господарювання саме торгівельну виручку у відділеннях надавачів фінансових (платіжних) послуг без попереднього зарахування її на поточні та/або платіжні рахунки платників податків. Видача коштів готівкою можлива лише щодо переказів, не пов’язаних з веденням господарської діяльності, або у випадку, якщо такою фінансовою установою або банком було відкрито платіжний або поточний рахунок такому суб’єкту господарювання і він отримує готівку, яка була попередньо зарахована на такий рахунок.
Таким чином, сам факт можливості отримання торгівельної виручки в готівковій формі повинен бути узгоджений безпосередньо з надавачем фінансових послуг, за умови належного його інформування про отримання саме торгівельної виручки як суб’єкта господарювання, а не приватних переказів як фізична особа.
Додатково інформуємо, що консультації з приводу існування можливості, законності та правил отримання торгівельної виручки в готівковій формі у відділеннях конкретних небанківських фінансових установ необхідно уточнювати у Національного банку як регулятора ринку фінансових послуг в Україні, а не ДПС.
Наголошуємо, що експедитор не приймає від споживача післяплату за поштове відправлення у своєму відділенні, а так само як і продавець товарів отримує кошти за послуги за допомогою фінансового посередника, який по факту є третьою стороною відносин, не пов’язаних з купівлею-продажем товарів і надає аналогічні послуги як продавцю товарів, так і експедитору. Крім того, небанківський фінансовий посередник зобов’язаний видавати фіскальні касові чеки на переказ коштів, як окрему операцію, в межах своєї ліцензованої господарської діяльності та отримує за це комісійну винагороду.
Таким чином, формування фіскального касового чека пізніше ніж відправка товару за умови використання послуг експедитора та/або логістичної компанії буде порушенням вимог низки нормативно правових актів, зокрема, пункту 2 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Водночас, відповідно до умов договорів, які пропонують суб’єктам господарювання кур’єри (перевізники), застосування РРО/ПРРО продавцем товарів не є обов’язковим, оскільки кур’єр від свого імені приймає післяплату від одержувачів відправлень та видає розрахунковий документ про її приймання безпосередньо при передачі відправлення покупцю. У такому випадку продавець зобов’язаний вкласти у посилку лише видаткову накладну (інший документ), яка буде свідчити про походження товару.
Враховуючи викладене, повідомляємо, що доставлений через кур’єра товар не вважається проданим в кредит або з розстроченням платежу, а відповідно застосування підприємцем РРО/ПРРО не є обов’язковим, оскільки розрахунковий документ про приймання післяплати видає працівник кур’єрської служби безпосередньо при передачі відправлення покупцю, а Підприємець у свою чергу зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну (інший документ), яка буде свідчити про походження товару.
Також у передбачених законодавством випадках, незалежно від використання послуг експедитора або кур’єра, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення належним чином оформлений гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що у правовідносинах, які виникають при продажу товарів у мережі інтернет із використанням служб доставки, такий вид розрахунків як «післяплата», «попередня оплата», «кредит», «відстрочення платежу», «розстрочення платежу» та інші, не заборонені Цивільним кодексом України, самі по собі не є визначальними для виникнення обов’язку щодо застосування РРО.
Коло таких обов’язків визначають виключно умови договорів на перевезення (доставку) товарів, що укладені між продавцями товарів та перевізниками/кур’єрами/експедиторами/логістичними компаніями тощо та якими визначено участь сторін договору у правовідносинах купівлі-продажу товарів.
Нормативно – правова база:
Статті 235, 236, 664, 694, 698, 704 та 706 Цивільного кодексу України;
Пункт 2 статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
Стаття 11 Закону України «Про електронну комерцію»;
Стаття 8 Закону України «Про захист прав споживачів».
02.10.2023
Добірка корисних посилань для роботодавців про сервіси та послуги служби зайнятості:
Більш детальна інформація щодо всіх послуг для роботодавців https://www.dcz.gov.ua/
19.09.2023
Гранти для ветеранів та другого з подружжя: безкоштовна професійна допомога та консультації
З початку своєї роботи грантові програми «Власна справа», «Грант для ветеранів та їх подружжя» набули великої популярності.
Разом з тим, виникає багато питань щодо того, де, коли і як отримати безкоштовні консультації, пройти навчання для створення власного бізнесу, куди звернутись за отриманням тьюторскої підтримки та додаткового фінансування.
Саме з метою відповіді на ці та інші питання було створено спеціальну добірку корисних посилань та контактів для ветеранів або їх подружжя, де вони зможуть отримати безкоштовну професійну допомогу або консультації з питань отримання грантів.
Детальна інформація на нашому сайті: https://is.gd/1oNfiq
11.09.2023
Державна податкова служба України Головне управління ДПС у Черкаській області |
Власники нерухомості сплатили майже 164 млн грн до місцевих бюджетів Черкащини
Із початку року* власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів 163,93 млн грн. Про це інформує в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід. За його словами, юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 131,61 млн грн податку на нерухомість, натомість фізичні – 32,32 млн грн.
Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, зокрема й нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Податок на нерухомість з об’єктів нежитлової нерухомості контролюючий орган за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника нежитлової нерухомості обчислює, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує, для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, зокрема їхніх часток – 180 кв. метрів.
Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з нормами Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилають платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Довідково:
Платники мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:
— об‘єктів житлової/нежитлової нерухомості, що перебувають у власності;
— загальної площі об‘єктів житлової/нежитлової нерухомості, що перебувають у власності;
— права на користування пільгою;
— розміру ставки податку;
— нарахованої суми податку.
Якщо ж будуть виявлені розбіжності між інформацією контролюючих органів та підтвердженими платником даними на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника проводить перерахунок суми податку та надсилає нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє ж – вважається скасованим (відкликаним).
*(станом на 01.09.2023)
11.09.2023
медвироби та РРО Реєстр волонтерів
01.09.2023
Державна податкова служба України Головне управління ДПС у Черкаській області
МПЗ Порядок ведення обліку товарів
***********
28.08.2023
Державна податкова служба України Головне управління ДПС у Черкаській області
Реєстрація РРО/ПРРО. Форми та інструкції для заповнення
Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує про те, що процедури реєстрації РРО/ПРРО встановлені порядками, що затверджені наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048. Із ним можна ознайомитись за покликанням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0918-16#Text.
Також до вашої уваги – Форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їхнього заповнення:https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/
23.08.2023
Переваги РРО Перереєстрація ПРРО при зміні найменування або адреси господарської одиниці ПРРО від ДПС _безкоштовні Чат-бот ДПС
22.08.2023
Акцизний податок_підсумки Платник ЄП 2_4 гр. продаж в селі _РРО розмінна монета в РРО
21.08.2023
За сприяння Державної служби зайнятості Ви маєте можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці у випадку, якщо Ви є особою, стосовно якої згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення та відповідаєте наступним вимогам:
Для отримання ваучера особа подає заяву онлайн https://voucher.dcz.gov.ua/ або звертається особисто до центру зайнятості.
Дізнатись детальніше про послугу https://is.gd/Tboym3
31.07.2023
Реквізити електронних платіжних засобів
Єдиний податок ЕК_заява помилкові суми
26.07.2023
Електронний кабінет Чат-бот Стоп Чи можна уповнов. отримати за довір. сертифік кл.
***************************
Запрошуємо на онлайн-захід до річниці грантової програми «Власна справа»
Підтримка українського бізнесу в умовах війни стала одним із пріоритетних завдань для Уряду України та міжнародних організацій. За рік існування програма «Власна Справа» стала активною підтримкою для мікро- та малого бізнесу України. Тисячі українських бізнесів залучили гроші від держави й активно розвиваються. Було створено близько 14 тис. нових робочих місць.
27 та 28 липня відбудеться масштабна подія, присвячена річниці грантової програми «Власна Справа».
До панельної дискусії долучаться Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перший Віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко та інші політики й підприємці.
Під час заходу також будуть представлені грантові можливості від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Представники МСБ, які вже скористалися підтримкою, розкажуть про свій досвід і шляхи подолання викликів сьогодення.
Захід організовано Міністерством економіки України за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Заповнюйте заявку та приєднуйтесь до події 27 липня онлайн https://bit.ly/478yyXR!
Будуємо майбутнє економіки України вже зараз!
25.07.2023
Інформація ГУ ДПС В Черкаській області
Право на податкову знижку військовослужбовець
14.07.2023
База оподаткування акциз. податком Граничні стр. розр. за опер експорт. імпорт Де розміщ. реквізити рахунків для сплати податків Застосов. підвищуючого коефіцієнту при визн бази оподатк. ПДФО Застосув. РРО при роздрібн. торгівлі алкогол.напоями Інформація Корупція ДПС — викривачі Конс. стосовно заповн. Повід. прийн. прац. Мотодика провед. док перевірок Нові правила заповн. платіж для сплати под. та ЄСВ Нові форми ПН_РК Обєкт оподаткув. акцизним податком Озн. доходу в додатку 4 ДФ до Розрахунку відобр. суми страх. внес. Оподатк. доходи отрим. ФО резид. відчуж. рух майна Оподаткування ПДВ операцій з переоцінки необоротних активів Оподаткування ПДВ при експорті за договором комісії Первинні док. при визнач. об. оподатк. на приб. Повідом про закриття рах. пл. под. у разі ліквідації банку позовна робота — результати 6 міс Порядок підпис. подат. звітності в ел. вигляді Порядок скл. ППР при застос. штрафу за результ. камерал. Режим роботи центрів обслуговування платників Ріш про реєстр ПН_РК Склад витрат ФОП Стан роб. монітор. ПН_РК Строк давності на стягнення заборгованості з ЄСВ Строки отрим. довідки про відсутн. заборгованості Строки розгляду скарги пл. под. на ріш под. Фактичні перевірки акциз Хто є платником акцизного податку Чи реєстр. ФО_ ФОП в разі встановл. енергоефект. обл. Чи заст. контр. орг. ШСякщо пл. пл. под. Повідомл уч. у міжн. гр. комп. Чи заст. ШС та пеня при самост. випр. пл. податків помилок Чи мож. пл. ЄП І_ІІІ гр. надав. безповор. допом. Чи може бути заст. адмін. арешт коштів на рахунку платника податків Чи об. опод.Нерух виробничі будівлі Чи потр. под. декларацію про майн. стан і доходи ФО постражд. Чи потрібно подавати за звітн. рік звіт про КІК Щодо заповнення реквізиту Як заповн. поля у реквізитах Призначення платежу Як здійсн. розр. МПЗ Як пл. повідомляє про отрим. нового ключа Як ФОП заг посередн формує доходи та витрати Яка сума доходу зазначається у довідці про доходи ФОП
07.07.2023
Проект-посту: оголошення про реєстрацію на онлайн семінари в рамках Державної програми „єРобота Грант для ветеранів та членів їхніх сімей“.
В рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 – 2025 роки та з метою популяризації державної грантової програми „єРобота: Грант для ветеранів та членів їхніх сімей“ Департаментом регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації продовжується проведення навчальних онлайн семінарів та онлайн консультацій для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей (дружина або чоловік), які планують розвивати або започаткувати власну справу.
Проведення наступного семінару заплановано на 11 липня 2023 року о 14:00 годині у форматі Zoom-конференції.
Цільова група учасників семінару: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей (дружина або чоловік).
Участь в семінарах дасть Вам можливість:
Щоб взяти участь в БЕЗКОШТОВНИХ СЕМІНАРАХ та консультаціях необхідно заповнити реєстраційну форму — http://surl.li/ihdbu
23.06.2023
19.06.2023
УВАГА!!!
**********
12.06.2023
Бюджет 5 міс. Визнач. обсяг води в склад. напоїв розрах. рентн. Випадки заміни довідки про взяття на облік пл. податків за ф 34ОПП Випадки повідомл. СГ про відсутність об. обч. еколог.подат. Відлік доби прожив для справляння турзбору Вплив показн. позитивн.подат. історії День сплати єдиного внеску З якого віку ФО має право займатися підпр. діяльністю З якого часу ФО яка викуп. оренд. зем. діл спла Здійсн. реєстрації СГ як платників акцизного податку Куди мають право зверн. ФО для звірки даних пл. за землю Ліценз. на роздрібн. торгівлю алк. напоями Нарахув. авансових внесків при виплаті дивідендів неподання 20ОПП Нові довідники податкових пільг Обєкт оподаткування екологічним податком Перехід СГ зі спрощ. 2 відс. на ЄП 5 відс. Повідомл. про збільш обєму зберіг. пального Податковий кредит з ПДВ Розміри щорічної плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями Строки сплат. транспортного податоку Термін переходу ФОП пл. ЄП 2 відс. на спл. інш. податків Термін податкова знижка Термін супроводж ВПП Формув. заг. оподатк. доходу та сум витрат ФОП заг. Чи реєстр. ФО_ ФОП в разі встановл. енергоефект. обл. Чи вкл. до витрат ФОП заг. оплата послуг з охорони приміщень Чи застос. РРО в касі підпр. част. опл. вартості путівки ФСС Чи збільшується розмір екологічного податку Чи надаються нерезидентам посл. з отрим. КЕП Чи необх. СГ у фіск. чеку відображ. штрихкод марки акциз. податку Чи підпадають під валютний нагляд операції з експорту та імпорту товарів Чи повинні ФОП пл. ЄП спл. зем податок у разі припин д_ті Чи потрібно завіряти печаткою банку роздруковану платіж._ДК Чи потрібно СГ додатково реєструватися суб. ЗЕД Як здійснюється взяття на облік ФОП Як здійснюється проставлення апостиля на офіційних документах Як ФОП ЄП 2 відс. перейти на гр. ЄП відмінну від застос. Якими док. визнач. перел. товар. експорт._ імпорт. на ліцензув.
************
Від 01 червня діє вдосконалена Урядом програма надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу.
Основні зміни, внесені в Порядок надання мікрогрантів:
Як подати заяву на отримання мікрогранту, інформаційна підтримка, поради та інше на веб-сайті Держаного центру зайнятості в розділі мікрогранти https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava
ЧЕРКАСЬКА ФІЛІЯ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ вул. Гоголя, 330, м. Черкаси, 18015, тел.+38(063)1327109
**********
06.06.2023
Щодо оформлення паспорта громадянина України в зв’язку з втратою
На сьогодні документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року, а також закордонний паспорт.
Якщо ці важливі документи або ж один з них було втрачено, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про втрату документа до поліції та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно особисто прийти до однієї з трьох установ:
Основні документи, які необхідно подати для отримання послуги. Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа подає наступні документи:
Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):
З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.
Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого особа (далі також – заявник) подає наступні документи:
З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.
Строк та вартість надання послуги
ID-картка
У звичайному режимі відновлення внутрішнього паспорта громадянина України триває з дня оформлення нового документа та складає до 20 робочих днів, при цьому його вартість становить 450 грн., до 10 робочих днів — 820 грн.
Закордонний паспорт
Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить: протягом 20 робочих днів – 856 грн., у разі термінового оформлення (протягом 7-ми або 3-х робочих днів) – 1496 грн.
Також при обміні втраченого чи пошкодженого паспорта додатково сплачується державне мито — 34 грн (два неоподаткованих мінімуми доходів громадян).
Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України?
В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:
Додаткова інформація за телефонами Черкаського відділу (0472) 63-74-55 та «гарячої» лінії Управління ДМС у Черкаській області (0472) 54-09-60.
Інформує Черкаський відділ
УДМС у Черкаській області.
30.05.2023
5 ДР Адмін.відпов. за перевищ. готівкових розрахунків Буклет_5ДР Відшкодування ПДВ_підсумки Вода, кава, чай_ПДФО Додаткове благо у негрошові формі Документи для отримання КЕП_ЮО_нерезиденту Заповнення декларації_фін.установи Звітність вважається прийнятою .. Індустріальні парки Коефіцієнт індексації Курс НБУ для бази оподаткування ПДВ Листування_ел_кабінет Ліцензію на власну сировину Надання комун.майна в оренду Належність будівлі до класу 1251 «Будівлі промислові» Нерухоме майно_нежитлове приміщення Облік ОЗ_амортизація Отримання довідки про доходи ПДВ_підсумки Переуступка боргу_ПДФО Письмові пояснення_ПН Підпр.громад.харчування Платник зем. под.ЮО_будівництво Повторне надсилання звітності Податок на прибуток_підсумки Продаж витворів мистецтва_ПДФО Розмір річної плати за ліцензію Стипендія докторантів_ПДФО Термін подання декларації_акциз Які операції не вважаються реалізацією пального
29.05.2023р.
Як отримати ваучер на навчання та здобути нові навички?
Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей (наказ Мінекономіки № 2040 від 11.04.2023) за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Зокрема у сфері ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування, самостійно обравши професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.
Основна мета видачі ваучера — підвищення конкурентоспроможності та розширення можливостей для працевлаштування.
Право на отримання ваучера мають:
Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.
Вартість ваучера – не більше 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а це майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або особа доплачує самостійно.
Більш детально за посиланням .
Консультації з питань отримання ваучера за тел. (098)2610189, (093)1617861, (063)0548303 та онлайн через телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_klientiv.
**********
19.05.2023
ШахраїТермін видачі ліцензії або відмоваСплата зобов’язань_боргСтрахове відшкодування_ПДФОРобота з СГД щодо виплат ЗПСамозайнята особаРобота з боржникамиПоворотна фін.допомогаПозовна робота_підсумкиОтримання ліцензії_спирт_алкоголь_тютюнНерухоме майно_ПДФОНаповнення бюджету всіх рівнівКПР_ФО_підсумкиКалькулятор нерухомостіКомпенсація вартості проїздуЕлектронний кабінет платникаДК_підсумкиВнески до статутного фондуВикористання РРО_ПРРО _ФОПВартість безопл.отрим.товарів
16.05.2023
Фінансові стимули за працевлаштування молоді
З 29 квітня 2023 року розширено програми надання компенсацій для роботодавців, які працевлаштовують окремі категорії зареєстрованих безробітних.
Набули чинності окремі норми законодавства про зайнятість населення, які передбачають підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці та сприяння зайнятості зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку понад 6 місяців.
Так, роботодавцям, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних, компенсуються 50 % мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць.
Компенсація надається за працевлаштування осіб:
Загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом 1 року.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” розмір мінімальної заробітної плати складає 6700 грн.
Тож, розмір компенсації за 1 місяць за 1 особу складає 3350 грн.
Детальну інформацію щодо компенсаційних виплат можна отримати за тел.(0472)35-24-14 або звернувшись до Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330.
12.05.2023
09.05.2023
Фінансові стимули за працевлаштування молоді
З 29 квітня 2023 року розширено програми надання компенсацій для роботодавців, які працевлаштовують окремі категорії зареєстрованих безробітних.
Набули чинності окремі норми законодавства про зайнятість населення, які передбачають підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці та сприяння зайнятості зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку понад 6 місяців.
Так, роботодавцям, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних, компенсуються 50 % мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць.
Компенсація надається за працевлаштування осіб:
Загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом 1 року.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” розмір мінімальної заробітної плати складає 6700 грн.
Тож, розмір компенсації за 1 місяць за 1 особу складає 3350 грн.
Детальну інформацію щодо компенсаційних виплат можна отримати за тел.(0472)35-24-14 або звернувшись до Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330.
05.05.2023
Безпечне використ. ключа Бюджет 4 міс. Внес. змін у дод. 5 до Порядку Функціонув. ЕК Док. для отр. подат. зн. репродукт. технол. Зупинка реєстр. ПН_РК Мета отрим. техн. кв. сертифікатів ЮО Особл. здійсн. імпортн. опер. Плата за землю якщо ЮО укл. договір суборенди Порядок проставл. апостиля Реєстр декл. з пл. за земл. Розмір понес. витрат на пожертв. ФО включ подат. зиж.ДК Скороч. строків провед. перевірок Строки отрим. довідки про відсутн. заборгованості Строки сплати податкових зобов. Чи втрач. статус резид. ДіяСіті при сплаті ПДФО 18 відс Шахраї Як розрах. та сплач. акциз з переобладн ТЗ Які рентні платежі необхідно сплачувати СГ за видобуті обсяги підземних вод Якою датою реєструється ПН_РК коригув.
01.05.2023
Нові грантові можливості для ветеранів та членів їхніх сімей
Учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини або чоловіки, можуть подати заявку та отримати гранти від держави на старт чи розвиток власної справи.
Програма єРобота, яка діє з липня минулого року, дає можливість отримати безповоротний грант від держави на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу.
Віднедавна програму розширено окремими напрямами для ветеранського бізнесу. Додано три нові напрямки для ветеранів, членів їх родин, а також для осіб з інвалідністю внаслідок війни. Тепер демобілізовані військові зможуть легше інтегруватися у мирне життя, отримувати прибуток і створювати нові робочі місця.
Програма передбачає надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень:
до 250 тисяч гривень на власний бізнес може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше одного робочого місця;
до 500 тисяч гривень може отримати дружина або чоловік учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% надає держава, 30% — власні кошти отримувача;
до 1 млн гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він до цього вже не менш ніж три роки зареєстрований як ФОП. Головна умова — створення від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само співфінансування буде 70% на 30%.
За кошти гранту можна оплатити обладнання, оренду, придбати сировину, необхідні матеріали чи ліцензійне програмне забезпечення, замовити рекламу тощо.
Подати заяву на участь у програмі єРобота можна на порталі Дія. Для цього необхідно заповнити заяву і завантажити бізнес-план
https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej
Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.
Для отримання більш детальної інформації щодо працевлаштування та реалізації активних програм зайнятості ви можете звернутися до Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330 або за телефоном (0472) 35-24-14.
***********
Новий механізм запроваджує економічні стимули за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, а також сприятиме створенню нових робочих місць. Це в свою чергу сприятиме збільшенню зайнятості та зменшенню безробіття.
Передбачається надання компенсації суб’єктам малого підприємництва у розмірі фактичних витрат сплаченого єдиного внеску за працевлаштованого на нове робоче місце зареєстрованого безробітного, який був направлений центром зайнятості. Компенсація виплачуватиметься за умови, що строк працевлаштування становитиме не менше ніж на 2 роки, і виплачуватиметься кожний другий місяць впродовж цього періоду.
Детальну інформацію щодо компенсаційних виплат можна отримати за тел.(0472)35-24-14 або звернувшись до Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330.
**********
10.03.2023
Пропонуємо переглянути добірку послуг Державної служби зайнятості, найбільш популярних серед роботодавців в умовах воєнного стану:
Здійснюється у форматі «Роботодавець – рекрутер – шукач роботи», де центральною ланкою виступають фахівці служби зайнятості. З-поміж шукачів роботи вони підбирають для роботодавців саме тих претендентів, чиї освіта, навички, досвід та особисті якості максимально відповідають заявленим вимогам вакантної посади. Протягом 2022 року цією послугою скористалися такі потужні роботодавці, як: ПРАТ «СКФ УКРАЇНА», ПРАТ «МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ», ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «Сумихімпром», ПАТ «ФЕД», АТ «Українські енергетичні машини» (Турбоатом), ПРАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», Регіональна філія “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”, ТОВ «Швейна компанія «ВІД», “Охматдит” МОЗ України, підприємств МО України тощо.
Роботодавець має можливість подати до центру зайнятості замовлення на здійснення навчання безробітних за професіями, потрібними саме для його підприємства. Вимоги роботодавця будуть враховані при створенні освітньої програми підготовки, а також він може бути залученим до оцінювання результатів отриманих знань та навичок.
Навчання може здійснюватися як у навчальних закладах різних форм власності, так і в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Останнім часом популярності набуває дуальна форма навчання, за якою близько 30% навчального процесу становить теоретична підготовка, а 70% — навчання на виробництві, зокрема, безпосередньо на робочому місці у роботодавця.
Ефективність та результативність такого навчання гарантована, адже воно передбачає врахування особливостей та специфіки виробництва, а весь навчальний процес супроводжують досвідчені наставники-практики. У 2022 році цією послугою скористались понад 8 тисяч роботодавців.
З метою створення нових, а також збереження вже діючих робочих місць, роботодавці користуються активними програмами сприяння зайнятості.
Серед них:
Здійснення компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Розмір компенсації – 6700 грн. за кожну працевлаштовану особу протягом 2-х місяців. Завдяки програмі у 2022 році понад 10 тисяч роботодавців працевлаштували 18 тисяч переселенців. Урядом було профінансовано на реалізацію програми 200 млн грн., а у цьому році розмір фінансування значно збільшено.
Надання допомоги по частковому безробіттю у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва. У рамках фінансування програми у 2022 році роботодавцям було перераховано майже 170 млн грн.
Компенсація роботодавцю фактичних витрат на сплату ЄВ за кожну працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце. Завдяки цій програмі у 2022 році нове робоче місце знайшли майже 3 тис. безробітних.
В 2023 році здійснюється значне розширення програм компенсацій для роботодавців, спрямоване, передусім на працевлаштування соціально вразливих верств населення: учасників бойових дій, молоді, ВПО тощо.
Вакансії, які розміщуються в персональному кабінеті роботодавця, автоматично з’являються на офіційному сайті служби зайнятості, Єдиному порталі вакансій та телеграм-каналі “Робота зараз: Державна служба зайнятості”, а фахівці центрів зайнятості одразу починають підбір підходящих кандидатів. Завдяки такому злагодженому підходу у минулому році 305 тис.громадян отримали нові робочі місця. Зареєструвати кабінет можна перейшовши за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-kabinetu.
06.03.2023
Актуальні питання виробн. та експ. алког. База оподат. ПДВ ввез. товарів на тер. Укр. Випадки звільн КІК від оподатк.прибут. Виправл. помил. ФОП загал. Граничні строки реєстрації ПН_РК Дані відображені у щоденному фіскальному звітному чеку-1 Дії платника в разі неврах таблиі даних платника Дії СГ_ отрим. КЕП і подав повід. про касира ДК_Способи подання податкових декларацій До яких ПН_РК заст. нові строки реєстр. Екологічний податок За який зв. період пл. ЄП І_ІІІ гр. под. дод.1 Зміни експортне забезпечення на пер. ВС Інформація Корупція ДПС — ПЗМС Код УКТ ЗЕД Коли подається та як заповнюється Додаток ЄСВ 1 Отримання інформації про відсутність боргу Отримання уповноваженим ключів за довіреністю ПДВ ПНРК Подан. деклар. провадж. гд зберіг. пальн. Подання декларації ОДД Податкова знижка Податок на нер. майн. з ФО. Порядок скасування реєстрації РРО Проведення опер. ломбардами в ПРРО Розміри штрафу за поруш. пл. ПДВ гран. строку реєстр. ПН_РК Способи отримання фіскального чеку ПРРО Термін сплати ЄВ з доп. непрацезд. Форма заяви зміну статусу кваліфікованого ключа-1 Чи застосовується відп. до ФОП за непод. деклар. Чи може нерезидент здійснити уступку права вимоги заборг. Чи можуть бути включ. суми бюдж. відшк. ПДВ Чи придбавати ліцензію на зберіг пального_ в баку авто Що є акцизним складом Як заповнюється податкова декларація платника ЄП Як отримати податкову знижки Які товари СГ необхідно реалізовувати через РРО
01.03.2023
Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці Служба зайнятості пропонує безкоштовне отримання ваучера.
Ваучер – це документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.
Скористатися таким правом можна лише один раз!
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік. У разі, коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець здійснює оплату різниці вартості навчання.
Хто має право на отримання ваучера?
— особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення пенсійного віку;
— особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
— особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
— внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
— особи, стосовно яких згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
— особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
— особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Ваучер не видається:
-особам, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
-особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
-особам, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.
Навчання можуть здійснювати професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії.
Вибір професії, спеціальності або напряму підвищення кваліфікації та навчального закладу претендент на отримання ваучера здійснює самостійно.
Перелік професій, спеціальностей
Більш детальну інформацію про порядок та умови видачі ваучера можна отримати за телефоном (0472)35-52-74 або на сайті https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.
28.02.2023
Щодо отримання виготовленого паспорта, оформленого в іншому підрозділі ДМС.
Війна змусила багатьох українців переїхати в інші регіони країни або ж за кордон, пристосуватися до змін та розпочинати все по-новому.
Нагадаємо, що на сьогодні у кожного є можливість переслати ІD-картку або закордонний паспорт до іншого підрозділу міграційної служби в більш безпечному регіоні для його отримання. Для цього особі необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС, де особа буде отримувати паспорт, та подати письмову заяву, у якій зазначити наступну інформацію:
Так наприклад, прибувши з регіону, де ведуться постійні обстріли, молода дівчина Ангеліна звернувшись до Черкаського відділу УДМС у Черкаській області змогла отримати паспорт громадянина України у вигляді картки. Після отримання ID-картки отримавши талон через термінал у поточну чергу протягом дня до відділу ДМС дівчина забажала оформити також паспорт громадянина України для виїзду за кордон. А от відстежувати статус оформлення паспорта зможе у сервісі «Перевірка стану оформлення документів» на сайті ДМС.
Додатково нагадуємо, запис до електронної черги Черкаського відділу Управління ДМС у Черкаській області можна здійснити трьома способами:
Інформує Черкаський відділ УДМС у Черкаській області
21.02.2023
Що компенсують роботодавцям в разі прийому на роботу безробітних?
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року) затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних.
Згідно з рішенням Уряду передбачається надання роботодавцям таких компенсацій:
1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць. Зокрема, таких категорій населення:
— має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
— виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
— утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.
2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:
Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року.
Роботодавці, які провадять діяльність на території Черкаського району, за детальною інформацією можуть звертатися до Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, тел. (0472)35-24-14.
*******
20.02.2023
Акциз перевірки Відображ. у деклар. про майн. стан. МПЗ Врегулювання статусу ел. резиденства Дата визнач. суми податкового боргу Деклараційна кампанія Декларування 2023 звільн. від подан деклар Дії платника у разі зупинення реєстрації ПНРК ДК_декларація про майновий стан і доходи ДК_Розмір суми пожерт. для включ. до податк. зн. До якого органу ДПС под. деклар. екологічного податку екологічний податок_електрогенераторні установки Замітка_реєстр волонтери Заява на реєстрацію платником ПДВ Звітн. період коли покупець може скласти розрахунок коригування Комунікаційна платформа Кошти повернуті банком Мінімальне податкове зобовязання МІСЦЕВІ ПОДАТКИ та ЗБОРИ 1 міс 2023 Надходження з податку на прибуток за січень 2023 Надходження ПДВ Нова форма декл.платника ЄП ОДД_санкції передбачені за несплату збору Оподаткув. ВЗ дивідентів ПДВ кредит Поверн. ПДФОякщо обов. не виникає Подання декларації при зміні району Позовна робота Порядок надання довідки про відсутність заборг. ПРРО Реєстр волонтерів Спосіб отрим. Рішення погодж. перехід ЮО рез. ДіяСіті Термін подання ФО додатка ЄСВ 2 Тривалість операційного дня для реєстрації ПН_РК Узгоджена сума збору ОДД Умови зменшення суми надходжень в іноземній валюті Фін.відпов.за несвоєчасне подання додатків Чи вкл. до доходу ЮО відс. від банку Чи є доходом ФО повернуті кошти депозиту Чи зобов СГ сплачувати ПДВ Чи можна авторизувт. ДіяПідпис ЕК Чи оподатк. ПДФО та ВЗ дохід по вагітн. Чи подається ФОПпл.ЄП Іта ІІ гр. заява про заст. спрощ.
07.02.2023
Стартувала нова хвиля подання заяв на урядову програму мікрогрантів «єРобота»
У період дії урядової програми «єРобота» з 1 липня по 12 грудня 2022 року, 52 учасника уже отримали грантові виплати та розвивають власну справу на Черкащині. Серед них, — 12 внутрішньо переміщених осіб.
Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Прийом документів по першій хвилі у 2023 році триватиме з 01 по 12 лютого через портал “Дія” . Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника, йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями служби зайнятості, за результатами якої ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту.
Всього у 2023 році передбачено 20 хвиль. Граничні терміни подання заяв https://diia.gov.ua/kincevi-stroki-podannya-zayav-na-otrimannya-granitiv.
За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис грн. Обов’язковою умовою є створення 1-2 нових робочих місць залежно від суми мікрогранту.
Детальніше про умови отримання мікрогранту https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogranty.
Зверніть увагу, що під час розгляду документів, заявнику можуть відмовити. Тому, радимо врахувати наступні поради https://www.dcz.gov.ua/novyna/5-porad-yak-unyknuty-pomylok-pry-skladanni-biznes-planu-na-otrymannya-mikrograntu.
Нагадуємо, що консультації можна отримати онлайн на офіційному телеграм-каналі Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv, а також за номерами телефонів «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; +38 (063) 0548303; (0472) 63-95-34; (0472) 63-98-04.
07.02.2023
Адмінвідповід.платник ЄВ Безнадійний податковимй борг Відображ. суми списаної заборгованості _4 ДФ Відображення спадщини за 0 ставкою Довідка підтверджє. статусу резидента Зміни до Порядку зупинення реєстр.ПН_РК Нарах. ЄВ працівнику за основним місцем роботи Неможливість викон. обов. заява від представника ОДД_підтвердження вартості Подання подат. деклар. з транспортного податку Реєстрація РРО_ПРРО УКТ ЗЕД в ПН Чи видається ФОПдов. 34 ОПП та 12_ОПП Чи є платниками акцизного податку з реалізації СГ роздрібної торгівлі тютюнових виробів Чи застос. ШС за поруш термінів Чи застосовуються ШС та пеня при самостійному виправленні ЮО(1) Чи застосовуються ШС та пеня при самостійному виправленні ЮО Чи подають Додаток ЄСВ 1 у складі Податкової декларації про майновий стан і доходи ФОП на заг. с_мі оподаткування Чи потрібно повідомляти контролюючі органи про зміну засновників ЮО Що є акцизним складом Який тип нерухомості відобр. у гр. 2 декл. Яким чином заповнюється додаток ЄСВ 2
06.02.2023
30.01.2023
Zoom В яких випадках ЮО платник ЄП не визначає МПЗ В яких рядках декларації вказ. сума доходів від операцій з продажу нерух. Відшкодовано ПДВ в 2022 році Вперше подання деклар. збору за місця для парк. ТЗ за формою з урахуванням змін ДК_початок До уваги платників плати за землю Довідник кодів подат. Інф. За який період вперше подається податкова декларація з податку на нерухоме майно За яких умов звільняються від відповідальності платники податків Завантаження власного кваліф. сертифікату відкритого ключа Зазначення в ПН коду товару згідно з УКТ ЗЕД Застосування ШС після припинення ВС Зміни щодо програм. найменув. підакцизних товарів Ідентифікатор форм подання 4ДФ до Розрахунку Ідентифікатор форм подан. деклар. про майновий стан і доходи Ідентифікатор форми подання в ел. вигляді Подат. деклар. екологічного податку Ідентифікатор. форм для под. в електр. деклар Інформація Корупція ДПС — декларування Інформація Корупція ДПС — результати роботи Нарах. ПДВ після застосув. спрощ. Новації оподаткування ПДФО Обовязок використ. РОS_терміналів Озн. доходу відобр.сума нецільової благодійної допомоги_4ДФ Ознака доходу відображ. в додатку 4ДФ до Розрахунку Оподатк. ПДФО сума матеріальної допомоги Особливості сплати та декларування акцизного податку виробниками Період при створенні податкової декларації про майновий стан і доходи ФОП Підсумки ДК Підсумки роботи аудиту Под знижка Подання на погодження довідки-розрахунку пл.ЄВ Подат. зн. ВП оренда житла позовна робота Право подати нову звітну ОДД Процедура розрахунку ліміту залишку готівки в касі ПСП батьку 3 дітей Рента_радіочастоти Репрод технології Роздрібна торгівля алкоголем чи застос. РРО Сплата збору частинами ОДД Строк под. до ДПС скарги на ППР або інше рішення контролюючого органу Термін подання ФО додатка ЄСВ 2 Розрах Чи вважається подат. боргом сума ЄВ не сплачена Чи включається до оподаткованого доходу анульов. сума боргу Чи є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП першої або другої групи наявність податкового боргу з податків та зборів Чи є платником екологічного податку СГ використ. диз. генерат. Чи є подання ОДД переходом права на активи Чи запов. рядки табл. част. деклар. Чи застос. відповід. за поруш. граничних термінів реєстр.ПН_РК Чи застосовує СГ РРО якщо бпнк здійсн. переказ кредит. договір. Чи звільн. від оподатк. ПДВ опер. з постач. аудіо книг Чи зменшується дохід від продажу ФО резид. незаверш. буд. Чи зупиняється на період ВС строки розгляду скарги ПН_РК Чи має право на ПСП батькодвох діт Чи може нерезидент надіслати ел. ф. 1_ОПН Чи може ЮО або ФОбез відвідув. згенерувати повторно підпис Чи можливо скасувати кваліфікований сертифікат відкритих ключів по тел. Чи можуть контр. орг. надавати третім особам інформацію стосовно СГ та ФО Чи необх. придб. ліцензію на право зберігання пального для генератора Чи подає ФО дод. Ф2 до деклар. Чи подають ФОП на загальній системі оподаткування дод ЄСВ 1 з 0 Чи потрібно ФО при заповн. деклар. зазначати інші доходи Як завантажити кваліфікований сертифікат електронної печатки Як можна виправити самостійно виявлені помилки Як платник податків може повернути з бюджету помилково спл. зобов. Як у декларації про майновий стан і доходи вказуються інші доходи ФО Яким чином заповнюється рядок 2 декларації з податку на нерухоме майно Якими платниками єдиного податку третьої групи у складі податкової декларації платника ЄП третьої групи
16.01.2023
https://redcross.org.ua/news/2023/01/42392/
06.01.2023
Анулювання ліцензії Бюджет за 2022 рік Віднесення сум ПДВ до податкового кредиту Відповід до СГ за нестворення Z_звітів Дата виникнення подат. зобов. з ПДВ лізингоодержавача ДК_Оподатк. доходу пл. податку у вигляді дивідендів за витратами_ДК Док. підтвердж.ФО витрати на придб. інвест. активу Заповн. повідомлення про надання інформації щодо КЕП Заповнення податк. накладної при передачі товару Заповнення таблиць до податкової декларації з ПДВ Звітнперіод ФОП заг. включає до складу витрат сплачений єдиний внесок Ідентифікатор формув. електрон форми Запиту Куди сплачувати ПДФО та подавати Розрахунок у разі зміни СГ місцезнах. Мін. та макс. термін контр. орган може укладати договір розстрочення боргу ОДД_Відомості відобр. деклар. ОДД Перехід на 4 гр. протягом року Письмові пояснення на ріш. коміс. при зупин ПН_РК Подання заяви про включення до реєстру волонтерів Подат. деклар. про майн. стан і доходи_редакц. Наказ_Мінфін_143_ЗУ1914 Порядок заповнення розрахунку коригув. ПН_РК Розрахунки у сфері ЗЕД РРО_СГ подав. заяву за формою 1_КОРО Самост. спл. податку особою _ несвоєч. под. заяву пл.ПДВ Сплачена частина відємн. знач. в подат. деклар. ПДВ Сплачена частина відємн. знач. в подат. деклар. ПДВ-1 Сума реєстр. ліміту покупця Сума реєстр. ліміту покупця-1 Чи буде нараховуватися пеня за порушення граничних строків розрахунків на суму незначної незавершеної операції Чи зобов. СГ пл. ЄП не зареєстр. пл. ПДВ сплачувати ПДВ ШС за неподання Звіту про КІК
02.01.2023
Валютний курс НБУ Вартість цінних паперів деклар. ОДД Витрати на придбання обєкта нерух.
Декларування військ. обліг. ОДД За який звіт період под КІК Заповн. табл. 2 дод.5 подат. деклар. з ПДВ Зем.подат. _припин. діял. власником зем. паю
Зміни до деклараціїї_ Кошти на провадж. волонтер.д_ті чи дохід Обсяг отрим. палива за вантаж_митн. деклар. Оновлена єдина звітність за ІV квартал 2022 року Особливості для визначення ліквідних активів_ОДД Оцін. вартість зем. ділянки в подарунок Перевірки з експорту та імпорту товарів Перехід резидента ДІЯ СІТІ_ Подат. деклар. ПДВ за відсутності відємн. знач. Податкова знижка благодійні внески Податкова знижка за навчання дитини Порядок оподатк. новорічн подарунків Порядок оподаткування інвестиційного прибутку Порядок оскарж. ріш. про відповід. пл. ПДВ Розмір витрат пожертв на податкову знижку_ДК Розрахунковий документ РРО_Код УКТ ЗЕД обов. реквіз. чек У якому розмірі резидент Дія Сіті нарах. ЄВ прац Умови перебув. на ІІ гр. ЄП ФОП Чи звільнено від спл. ЄВ підприємців призв. ЗСУ Яке майно ФОП не може бути викор. на погаш. подат. боргу Які платники звільн від сплати ЄВ за себе
28.12.2022
З метою забезпечення громадського порядку та безпеки, захисту життя та здоров’я населення, заборонено на період дії правового режиму воєнного стану продаж та використання піротехнічних виробів, феєрверків, салютів та петард, незалежно від класу, суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері ресторанного господарства, громадського харчування, розважальних закладів, об’єктів соціально-культурного, побутового, торгівельного та іншого призначення, а також іншим юридичним і фізичним особам на території Черкаської області.
За інформацією ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
19.12.2022
Вся важлива інформація для шукачів роботи
Служба зайнятості працює в штатному режимі та допоможе кожному, хто шукає роботу та готовий трудитися в тилу.
З питань працевлаштування можна звертатися до будь-якого базового центру зайнятості або філії, які вам зручно відвідувати.
Більше інформації про обслуговування клієнтів під час війни за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022.
Актуальні вакансії по Україні можна переглянути на Єдиному порталі вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/, в телеграм-каналі Державної служби зайнятості https://t.me/worknowdcz.
Окрім того, пропонуємо скористатися телеграм-каналом з вакансіями від місцевих роботодавців: https://t.me/cherkasyWork. Роботодавець залишає там актуальну заявку (вона проходить модерацію), а люди, які шукають роботу, зможуть зателефонувати за контактами, які залишив роботодавець.
Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши на «гарячі лінії» Черкаської районної філії Черкаського ОЦЗ: +38 (093) 078-88-28; (0472) 71-18-90 (понеділок — четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 16.00).
19.12.2022
Чи спл. ЄВ за себе ФОП які провад незал. проф.д_ть Чи нарах. пл. податку на прибуток власн. зем. діл. відн. до СГ Чи передб. звільн ФОП які відб. покар. від відпов. невч. спл. под.
Чи перер.термінформ. подат.кред. зупин ПН_РК Термін розгл. скарги на ріш коміс регіон. рівн. про відмов. ПН_РК Чи вкл. до об оподатк. ЮО ЄП 4 гр оренд. земл. Роздр. прод. в маг. на ринку Термін для формув подат кредиту Право ФО на знижку навчання Подан. деклар. акциз точки продаж. в різних місц. Податкова звітність благодійником ФО Питання_фінвідпов. несвоєч. под. Розрахунку Оподатк. продаж. нерух Критерії та вимоги до товарівЗаява про перехід на оподат. як резидента Дія Сіті Заповн. таблиці даних пл. ПДВ Заповн. таблиці даних пл. ПДВ Заява 8_ОПП при знятті з обл підрозд. ЮО Відобр. в подат. деклар з ПДВ опер з виплати роялті нерез. Вироб. мед.призн. та лікар. зас. застос РРО
09.12.2022
В якому звіт. періоді можуть віднес. до складу подат. кредиту суму ПДВ_1914 Дії ріш. неврахув. табл. даних платн. под. ДК_Док. на подат. зн. переобладн. ТЗ Дод. 4ДФ виплати мобілізованим За якою озн. доходу у дод. 4ДФ до Розр. відобр. дохід спец. рез. Дія Сіті Інформація Корупція ДПС Контр. особа якщо частка волод. ФО та ЮО Обчисл. податк. зобов. з рентн. пл. надра Питання_ оподатк под. прибут ІСІ Підстави для анулюв. реєстр. пл. ЄП І або ІІ гр. з подат. борг Под. заяви ЮО заст спрощ. з позн. Відмова Подат. деклар пл.ЄП _ФОП в ЕК Подат. деклар. пл. ЄП ІІІ гр на період дії ВС Поняття тип ПРРО Реквізити бюджетного рахунку сплати збору з ОДД Розгляд подат. орг. адвокатських запитів в період дії ВС Сума реєстраційного ліміту покупця Терміни РРО кас.апарат Тимчасов розміщ. відходів_пл. екол. под. Транспортний якщо викрадений авто Уповноважена особа на декларування ОДД
09.12.2022
У якому центрі зайнятості можуть зробити запис про виплату допомоги по безробіттю?
У трудовій книжці безробітного запис про початок, поновлення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю робить посадова особа базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості, далі – центр зайнятості). Це передбачено вимогами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Звертаємо увагу, що у період воєнного стану запроваджені спеціальні норми законодавства, якими спрощена процедура зміни центру зайнятості. Вищевказані записи до трудової книжки безробітного може внести посадова особа центру зайнятості за місцем звернення безробітного. У цьому випадку не важливо, яким центром зайнятості прийняті відповідні рішення.
Якщо ж брати стандартну ситуацію, то такі записи вносяться у тому центрі зайнятості, де призначалася виплата допомоги по безробіттю.
Слід зазначити, що у разі припинення виплати допомоги усі такі записи засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.
Директор Олександр ГРИЦЕНКО
02.12.2022
Cтроки давності ВЗ не вкл. до скл. витр. ФОП загальника Відображення суми штрафів і пені у деклар. Відповід. за виробн. зберіг. роздріб. пальн. Відшкодування ПДВ 10 міс. Дії ФОП перевищ. обсягу доходів ДК_Вітчизн. закл. з метою отримання податк. знижки за навчання Договір про добровільну участь у системі загальнообов. страх Докум. на подат. зн. сплач. на будівництво_ДК Закон 1914 ліцензії Звіт про обсяги імпорту нефермент. тютюн. сировини Зменш. показн. декларації з ПДВ Зменш. суми відємн. знач. Зміна адреси що роб. з ПРРО Конструктивні дивіденди Коригування обсягів операцій в деклар з ПДВ Надсилання ППР Обєкт та база оподатк. плат. за земл. ОДД_Чи може бути об. деклар. гараж Оподатк ПДВ оп. з продажу дилером культурних цінностей Питання_доп. укр. ферм. Питання_підприємст. для ЗСУ перед. авто чи продовж. нарах. амортиз. Питання_починаючи з якого періоду не проводяться коригування Питання_Чи має право підпр. не проводити коригув. фінрезультату Питання_ЧИ ПІДЛЯГАЄ КОРИГУВАННЮ ФІНРЕЗУЛЬТАТ ДО ОПОДАТКУВАННЯ Подання дод. ЄСВ 1 ферм. господ. Подання уточн. деклар. ОДД Розмір ЄВ при нарах. допомоги втр. прац. Розрах. у сфері ЗЕД за операціями з експорту до рос. Сплата податк. ФОП з рах. ФО Ставка ЄП пл. ІІІ гр. зареєстр. новостворена ФОП Термін погодж. пл.ЄВ довідку Узгодження операцій з заставним майном Фактичні перевірки_підсумки Формув. подат.кредиту Чи застосовується норма п Чи зменш. подат.кред. з опер. поверн. коштів Чи поверт. ф. 34_ОПП платн. відом. не міст. в ЄДР Чи пошир. обмеж. щодо гран. суми розрах._оплата праці Чи продовжено строк проведення ОДД Як ВПП враховується частина суми відємн. зн.ЗУ 1914 Яка гранична сума готівкових розрахунків СГ з ФО
02.12.2022
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
Процедура отримання лікарняних для працівників за-кордоном
Попри вимушену евакуацію за кордон, українські працівники не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для застрахованих осіб, які виїхали за кордон через війну, ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги.
Як отримати лікарняний і допомогу від Фонду, якщо ви за кордоном?
Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:
Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:
******
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними
Фонд соціального страхування України опікується 11 мільйонами працюючих українців, кожен з яких має право на компенсацію втраченого заробітку в разі хвороби, травми, догляду за хворими рідними та в інших страхових випадках.
Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними?
50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
60% – страховий стаж від 3 до 5 років;
70% – страховий стаж від 5 до 8 років;
100% – страховий стаж понад 8 років.
◦ віднесені до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
◦ один з батьків або особа, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
◦ ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
◦ особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;
◦ донори, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», та інші.
01.12.2022
Соціальна програма «ПРИХИСТОК»
6 вересня Уряд уклав оновлений Меморандум із Товариством Червоного Хреста України. Ця домовленість відбулася за сприяння Мінреінтеграції. Вона дозволить збільшити фінансування на компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток».
Нагадаємо, вказана програма передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон бойових дій.
Передбачається, що з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 гривень за кожну таку особу на місяць.
23.11.2022
Акцизні накладні на залишки Амортизаційні відрахування Включ. до складу витрат суми спл. зем. под. Внес. до ІКП правонаступника ЮО зобовязань
ДК_Подат. знижка військова кафедра Застос. коефіцієнту індексації до норм. грош. оц. зем. діл. Звільн. майна з під застави Інформація шахраї
Коригув. подат. зобов. пл.ПДВ Кошти перерах. ЗСУ_чи включ. до витрат Надання відомостей для розр. трансп. податку Надмірно сплач. тур. збір
Нарах. транспортн. податку Обєкт опод. ПДФО у ФО придб нерух. ОДД_Чи зобов. деклар. здійсн. переклад док.
ОДД_Чи повинен деклар. відкривати поточн. рах Оподатк. опер. з нерух. неспоруджені Оподаткування ПДФО іноземних доходівЗУ
Особл. заповнення акцизної накладної Питання_коригув. фін результату Питання_операц. з перерах пл. коштів гум доп. Питання_Подат. деклар. з под. на приб. підпр. Питання_подат. наслідки з под. на приб. для підприємства ПН_РК дії при ріш. неврахув. Поясн. до таблиці даних платника ПДВ
Право ФОП пл ЄП І гр. надан. посл. манікюру РРО_Обмеж. готівкових розрахунків_дивіденди Сервіс_Спрямування коштів з єдиного рахунку
Ставки збору з ОДД Ставки рентної плати за користування надрами Ставки рентної плати за користування надрами-1 Строки давності на період карантину
Строки надсил. податкова вимога Строки сплати транспортн. податку Таблиця даних платника подат Тест на виявлення конфлікту інтересів
Хто є платником земельного податку за зем. ділянку ФГ Цифрові коди в графах акцизної накладної Чи звільняються СГ від спл. зем. податку
Чи має право ФОПзаг. здійснювати бартерні операції Чи може ЮО перейти на сплату ЄП за ставкою 2 відс при наявн. подат. боргу
Чи необхідно зап. в Розрахунку відомості по найм. прац. Чи передб. відповід. за подання фінзвітності не за встановленою формою
Чи підлягає оподатк ВЗ дохід отр. ФО резидентом нерух. Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість проживання прац. Чи поширюються вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків Чи сплачує до бюджету плату за землю СГ догов. сервітуту Що є підставою для нарахування плати за землю Що таке ОДД
Щодо заповнення реквізиту Як визначається фактична ціна реалізації для вуглеводневої сировини Які коефіцієнти зазначаються Розрах. рентн. плат.
Яку суму коштів повинна задекларувати ФОякщо має 405 тис._ОДД
22.11.2022
16.11.2022
ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Основними завданнями акції є:
— привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених питань;
— активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, установ та організацій різних форм власності щодо викорінення домашнього насильства;
— формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Насильство в сім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім’ї?
— Відділ ЦНАП Сагунівської сільської ради
ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА СЕРЕД ДІТЕЙ — формування активного стилю життя, який забезпечує реалізацію прав, задоволення потреб та інтересів особистості, проведення заходів з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед неповнолітніх.
Я маю право жити на землі.
Творити, дихати, учитись.
Примножувать багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.
Я маю право Україну восхвалять,
Боротися за неї, і за честь стоять.
Безкрайнії поля її любити,
І щовесни журавликів із вирію зустріти.
Я маю право на веселку й на весну,
На щедру осінь і на тепле літо,
На зиму, так безмежно чарівну.
Іна лани із стиглим житом.
На золотаве сонце в небесах, що щедро Україну зігріває.
На соловейка спів в гаях,
І на любов батьків, безмежну і безкраю.
14.11.2022
ПРЕС-РЕЛІЗ Оголошено онлайн-аукціони з приватизації у Черкаській області
30 листопада запрошуємо потенційних інвесторів взяти участь в онлайн-аукціонах з приватизації об’єктів державної власності у Черкаській області, а саме:
1.Металеві ємності для газу (газгольдери) в кількості 2 одиниць.
Одноповерхова адмінбудівля знаходиться у центрі села Поташня, Черкаського району, побудована у 1950 році. Фундамент цегляний, стіни дерев’яні з облицюванням цеглою, покрівля – брус, шифер. Частина вікон відсутні, стеля протікає, на стінах помітні тріщини, зовнішнє та внутрішнє облицювання обсипається. Фізичний стан незадовільний, інженерні комунікації не діючі.
Земельна ділянка під об’єкт приватизації окремо не виділена.
Додаткову інформацію щодо об’єктів приватизації можна отримати в Управлінні забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області РВ ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 205, каб. 302, тел. (0472) 37-29-21, час роботи з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00, в п’ятницю з 8:00 до 15:45; на сайті https://privatization.gov.ua/, офіційній сторінці Управління у соцмережі https://www.facebook.com/Cherkasy.spfu/, а також приєднавшись до Telegram-каналу Управління за посиланням: https://t.me/cherkasy_spfu.
В.о. заступника начальника Регіонального
відділення – начальника Управління
Олександр КИВА
******
Головне управління ДПС у Черкаській області — новини!!!
В Україні стартував сайт проєкту єРобота
Все, що потрібно знати про програму єРобота — відтепер на офіційному сайті проекту, який функціонує на базі Порталу Дія та доступний за посиланням: https://erobota.diia.gov.ua/.
Кожен бажаючий може швидко та зручно дізнатися про всі напрямки грантових програм, умови участі та історії успіху підприємців, які отримали кошти для розвитку своєї справи.
Проєкт створено за ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби зайнятості та “Ощадбанку”.
Нагадаємо, урядова програма єРобота має шість напрямків:
«Своя справа» – створення або розвиток власного бізнесу (50-250 тис. грн). Надання гранту передбачає необхідність створення щонайменше одного робочого місця, подальшу роботу протягом трьох років та сплату податків до бюджету.
«Свій сад» — розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства (140-400 тис. грн на 1 га). Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га. Земля має бути у власності або оформлене право користування нею не менш ніж на 7 років. З переліком культур, площ посадок та кількості працівників, яких необхідно найняти, можна ознайомитись за посиланням: https://diia.gov.ua/kilkist-postijnih-ta-sezonnih….Умови надання гранту передбачають створення робочих місць, подальшу діяльність протягом щонайменше 5 років та сплату податків.
«Своя теплиця» — розвиток тепличного господарства (до 7 млн грн за 2 га, але не більше 70 % вартості проєкту). На етапі подачі заявки необхідно надати проєкт майбутньої теплиці, площею від 1,6 га до 2,4 га. Грант можна витрачати на оплату рахунків щодо її зведення. Строк будівництва — до 1 року. Земля має бути у власності або користуванні щонайменше на 7 років. В подальшому отримувач гранта має створити від 40 робочих місць, здійснювати діяльність більше 3 років та сплачувати податки.
«Новий рівень» — створення або розвиток переробного підприємства (8 млн грн, за умови створення не менше 25 робочих місць). Грант покриває не більше 70% вартості проекту. Отримувач зобов’язаний в подальшому працювати понад 3 роки та створити до 25 робочих місць.
«Старт в ІТ» (знаходиться у стадії розробки) — гранти на навчання ІТ-спеціальностям. Витратити кошти можна буде лише на визначених навчальних майданчиках. Умова надання — попередній досвід роботи щонайменше 18 місяців у будь-якій сфері та подальше продовження роботи у ІТ.
«ІТ стартап» (знаходиться у стадії розробки) — гранти для ІТ-стартапів на всіх етапах їх розвитку (від 750 тис. грн до 3,5 млн. грн.). Кошти можна витратити на зарплати, маркетинг, R&D. Основна умова – створення щонайменше 5 робочих місць (на перших етапах роботи) та сплата податків.
Оновлення інформаційних сервісів та ресурсів
служби зайнятості щодо вакансій
Для підвищення зручності користування і пошуку вакансій на «Єдиному порталі вакансій»( https://jobportal.dcz.gov.ua/):
Віднині, роботодавці та HR-менеджери можуть подати вакансію через заповнення форми у персональному кабінеті на нашому сайті. Одразу після модерації вакансії відбувається її розміщення на всіх інформаційних ресурсах служби зайнятості, зокрема на «Єдиному порталі вакансій», а наші фахівці починають підбір підходящих кандидатів.
Інструкція зі створення персонального кабінету роботодавця тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-kabinetu.
Персональний кабінет дає наступні можливості:
В рамках чергового оновлення також було удосконалено алгоритм підписки на вакансії за галуззю або регіоном, яку ви можете оформити через чат-бот Державної служби зайнятості у Телеграм @DCZworknowbbot.
Нагадуємо, що:
Як зареєструватися в службі зайнятості внутрішньо переміщеним особам, не звільненим з роботи
Через ведення активних бойових дій багатьом нашим співвітчизникам довелося поспіхом залишати місця, де вони проживали та працювали. Знайшовши житло на новому місці, люди починають шукати роботу та звертаються за допомогою до служби зайнятості. Серед іншого, їх цікавить і отримання допомоги по безробіттю.
Слід зазначити, що таку допомогу виплачують зареєстрованим в службі зайнятості особам, які отримали статус безробітного. Для набуття статусу зареєстрованого безробітного необхідно підтвердити факт припинення трудових відносин (звільнення з останнього місця роботи). Тут на заваді може стати те, що часто де-юре звільнення не відбулося.
У таких випадках внутрішньо переміщені особи для реєстрації в службі зайнятості можуть припинити трудовий договір в односторонньому порядку, тобто звільнитися за спрощеною процедурою. Для цього треба подати відповідну заяву на ім’я роботодавця до центру зайнятості, в якому людина планує зареєструватися. Надалі фахівці поінформують відповідні органи державної влади про бажання людини розірвати трудові відносини.
Так, наразі заяви про припинення трудових відносин до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості подали 30 осіб. Більшість з них вже знайшли роботу.
Серед них пан Сергій – переселенець з Херсонщини. На Черкащині чоловік працевлаштувався юрисконсультом до приватного сервісного підприємства.
Колишній безробітний розповідає про своє звільнення після переїзду: «Я юрист і звик робити все згідно закону, зазвичай на це витрачається багато часу та сил. Але цього разу був приємно вражений. Прийшов до центру зайнятості, написав заяву на звільнення на ім’я роботодавця, а через день подав заяву на отримання статусу безробітного. Роботу вдалося знайти швидко».
Нагадуємо, що за допомогою можна звернутися до будь-якого центру зайнятості України, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.
Зміни в законодавстві щодо застосування праці іноземців
З 15.10.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» від 21.09.2022 № 2623-ІХ.
Які основні новації він передбачає?
▪до 6 місяців – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб;
▪до 1 року– 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
▪від 1 року до 2 років – 8 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
▪від 2 років до 3 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум для працездатних осіб від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк.
База нарах. збору з ОДД_10 зем. діл. База оподатк ПДВ операцій з постач. незаверш. буд.
Благодійна доп. на які цілі та сума не включ. до оподатк. Валютн нагляд за дотриманням резидентами граничних строків
Відлік гран. стр. розрахунків при здійсненні імпортних операцій Відшкодування ПДВ за 9 міс.
Декларації ПДВ _діяльність не проводилась Декларування станом на 01.10. Додатку 4 до декларації акцизного податку
Зменш. бази оподаткув нерухом. Ідентифікатор форми подат деклар майно Консультації по Розрахунку ЄВ
МПЗ _ЗУ 1914 Обєкти житлової нерухомості Обчисл. суми податку на нерухоме майно Операц. у вигляді гум.допомоги
Оподатк. ВЗ доходу отриманого ломбардом заставн. Перехід на спрощену систему у період ВС
Повторне формування сертифікатів за ел. запит Податкова знижка на сплату страхових платежів та пенсійних внесків
Порядок оподаткування доходурезидента від нерухом Право застосув спрощ. новоствор. ФОП Право на бюдж. відшкодув.
Реєстрація в ЄРАН акциз накладн. РРО_ПН за щоденними підс. операцій Списання безнадійного податкового боргу
Сплата подат. агентом ВЗ з доходів Ставка ПДФО оподатковує суми заробітної плати_ДіяСіті Ставки збору ОДД _держоблігац
Таблиця даних платника податку Хто може скористатись ОДД Чи заповнюють поля розрахункових документів з інф. ПДВ
Чи звільняються від сплати ЄВ ФОП призвані Чи оподатк. адмін.побутові приміщ. Чи оподатковується військовим збором дохід ФО
Як отримати ЕДП у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС Як СГ подати заяву за формою 1РРО
Яким чином платник підтверджує можливість чи неможливість виконання обов
_відокремлений підрозділ_ для оприбуткування готівки Відобр. в податковій декларації з ПДВ суми повід. ріш
Відповід за неподання податкової звітності Відповідальність за порушення правил сплати грош.зобов.
Відсутн. зв_розрахунков операції Декларація ОДД отр. спадку Дії якщо неотримано квитанці підтвердження ПН_РК
До якого бюджету ФО Док. для податкової зн. на будівництво За якою ставкою податковий агент резидент Дія Сіті утрим ПДФО(1)
ЗУ 1914 надан безповоротної фінансової допомоги Місцеві бюдж. 9 міс Невраховані таблиці даних
ОДД_депозит в банку чи подавати деклар. ОДД_ліквідні активи Оподаткув доход ФО від продажу власної сг прод
Особливості подавання податкової декларації з плати за землю ПДВ до складу доходу платника ЄП 3 групи за ставкою 2 відс
Пеня ЗЕД воєнний стан ПН_РК_підсумки Подання останньої податкової декларації платника ЄП
Порядок оподаткування транспортних засобів Пошкодження та дострок. знищ. докум. у СГ
Став ПДВ оподатк. оп. з ввез та постач. пального та нафтопр. Ставки податку на нерухоме майно Строки здійсн реєстрації ФОП_ пл.ЄП
Термін подання пл ЄП І і ІІІ гр деклар пл ЄП Термін_оптова та _роздрібна торгівля Транспортний под_щойно зареєстрований
Хто відноситься до членів сім І та ІІ ступ Чи виникає обєкт опод. ПДФО у ФО при придбанні
Чи включається до складу доходів ФОП сума позитивної курсової різниці Чи може бути ФОП одноч. найманим прац.
Чи підлягає анулюванню платник ПДВ Чи сплачують ЄВ пл ЄП за найманих призваних
Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України:
Що робити, коли мобілізують зареєстрованого безробітного?
За громадянами, які були мобілізовані до лав армії України, зберігається робоче місце та посада. Однак, якщо людина мала статус безробітного — її знімають з реєстрації у центрі зайнятості. Адже, згідно чинного законодавства, українці, які проходять військову службу, належать до зайнятого населення.
Така норма передбачена тому, що під час проходження служби виплачується грошове забезпечення та військові є платниками податків, а отже, є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, зокрема на випадок безробіття. Тож, після надання зареєстрованим безробітним мобілізаційних розпоряджень, повісток або розпоряджень військових комісарів, фахівець центру зайнятості приймає рішення про припинення виплати допомоги по безробіттю та реєстрації безробітного.
Після закінчення військової служби громадянин, у разі потреби, може знову звернутися до центру зайнятості та отримати статус безробітного. Рішення про призначення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям та її розмір прийматиметься відповідно до законодавства.
Заступник директора — начальник відділу організації
працевлаштування населення Вікторія ОГІРЕНКО
Яким чином декларант може скористатися правом ОДД Як обчислюється та сплачується транспортний податок
Щодо порядку заповнення і подання Декларації акцизного податку з транспортних засобів Щодо необхідності внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників
ШС за поруш законодавства Чи можливо надіслати Заяву в ел. заг. соц. страх. Хто є платником податку на нерухоме майно
Чи застос. ШС за пор. термін реєстр. акциз накладн Формування податкового кредиту
Філії мають декілька РРО Трансфертне ціноутворення напередодні подання звітності в 2022 році Фактичні перевірки 8 міс
Строк подання новоств. ФОПами деклараці про доходи Термін перерахунку транспортного податку Стаціонарні джерела забруднення атмосфери
Сплата земподатку_ власники малолітні особи Сплачено 221,3 млн грн акцизного податку
Сплата земподатку в звязку з припиненням діяльності ЮО Самозайнята особа Склад оподатк. доходу уч. спорт заходів Поточний рах. із спецрежимом використання для цілей ОДД
рента плата вода Податкова знижка за навч. в медзакладі Податкова знижка ФО молодіжний кредит Повідомлення про ключ
Пільги на нерухоме майно Підстави для проведення фактичної перевірки Обєкти оподаткування платою за землю
Окремі питання ПН_РК Нежитлова нерухомість на тимч. окупов. територіях Нарахування умовного продажу при анулюванні реєстрації платника ПДВ
Нерухоме майно_спільна сумісна власність Коди бюдж. класифік рентна плата Заповнення деклар з под. на прибуток підприємств
Анулюв.реєстр.пл.ЄП при наявності боргу Вартісні показники_акциз Витрати на придбання об_єкта нерухомості
Відмова від статусу резидента ДіяСіті Відновлено перевірки за опер. експорту імпорту Відображення доходів ФО
Внес. змін до облікових даних ЮО Деклараційна 8 міс Дія Сіті_втрата працездатності
ДК_страхування життя_алгоритм ДК_успадковане майно_ПДФО Довідник податкових пільг
Докум. підтвердж неможл. викон. обов. Документальні позапланові перевірки Донарахування ЄВ за попередні періоди
Дохід ФОП_перерахування коштів Дохід ЮО_списана кредит.заборг. Затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов Звільнення від відповідальності Звільнення від оподаткування ПДФО благодійної допомоги Звітний період для ФОП ЄП 4гр.
Зміна даних 5_ДР Зупин дії ПН_РК Імпорт електроенергії_акциз
Коригування сум ЄВ після закінчення строку його подання Місцеві податки і збори ЮО за 8 міс. Опод.ВЗ внесків
Оподат.доходу нерезидента Оподаткув.внесків_недерж.мед.страхування Оподаткування роялті_
Отримання витягу з реєстру_ФОП платн.ЄП І_ІІІ Отримання док. іноз про реєстр ФО ПДФО зі сплачених коштів за навч прац
Перевірки_Електронний кабінет Перехід торговців на безготівкові платежі Питання дня_Дія Сіті_податок на прибуток_база оподаткування
Питання_Відновлення сплати под.на прибуток Питання_Включ. до доходу мед страхув. Питання_Дохід ЮО_дивіденди-1
Питання_Частина чистого прибутку Повернення грош. зобов. та пені-1 Позовна робота 8 міс
Припин под. деклар акциз. Про зміни щодо ОДД ПРРО_додаткові налаштування
ПРРО_повернення коштів ПРРО_роздрукування чеку-2 Ставка ЄВ_Дія Сіті Стан роботи системи монітрингу -1 ЮО_застосув.спрощеної системи
Оперативна інформація про ускладнення погодних умов
на Черкащині 17-18 вересня 2022 року
У зв’язку з переміщенням активного циклону з південного заходу, 17-18 вересня на Черкащині очікується ускладнення погодних умов:
— вдень 17 вересня помірні дощі,
— 18 вересня значні дощі, кількістю 20-30 мм, грози та посилення вітру до 15-20 м/с. (І рівень небезпечності, ЖОВТИЙ).
Такі погодні умови ускладнять роботу об’єктів енергетики, зв’язку, транспорту, комунальних служб та сільського господарства.
*******
Бюлетень пожежної небезпеки № 168
від 16 вересня 2022 року
Попередження: —
Циклони зі своїми помічниками атмосферними фронтами продовжують домінувати на синоптичній арені, зумовлюючи хмарну та дощову погоду. За 7 днів на Черкащині випало 37-65 мм, що становить 64-120% місячної норми опадів.
Станом на 15:00 год. 15 вересня пожежна небезпека відсутня.
Показник пожежної небезпеки за даними метеостанцій області
на 15:00 годину 15 вересня 2022 року
Сміла |
Чигирин |
Золотоноша |
Канів |
Умань |
Жашків |
Звенигородка |
314 |
201 |
121 |
145 |
303 |
354 |
233 |
За прогнозом, у вихідні на Черкащині домінуватиме циклонічний характер погоди. Випадатимуть дощі різної інтенсивності.
Дощова погода сприятиме утриманню показника пожежної небезпеки на рівні 1 класу.
17 вересня 2022 на Черкащині пожежна небезпека відсутня.
Прогноз показника пожежної небезпеки на 17 вересня 2022 року
Сміла |
Чигирин |
Золотоноша |
Канів |
Умань |
Жашків |
Звенигородка |
486 |
255 |
263 |
237 |
491 |
323 |
356 |
Черкаський гідрометцентр нагадує: необхідно дотримуватися правил пожежної небезпеки у своїй оселі, на природі, на роботі, у побуті та громадських місцях.
Якщо ж ви помітили загорання — одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».
******
ДК_страхування життя_документи
ОДД_запит щодо зазначеної інформації
Перевірка у разі неподання декларації
Питання дня_Дія Сіті_заява на перехід
Питання дня_Дія Сіті_подання звітності_прибуток
Підакцизні товари Податкова декларація з рентної плати
Податковий борг_реєстр майна Податковий кредит Податковий кредит
Податок на прибуток_первинні документи
Порядок направлення под.вимог Порядок сплати под.на прибуток
Постачання товарів для забезпечення оборони
Проведення перевірок у період ВС Продовження строків звітності
Продовження та припинення перевірок
ПРРО_зберігання коштів у сейфі
ПРРО_інтернет-банкінг ПРРО_отримання квитанції
ПРРО_режим офлайн Рахунок для власних птреб після закриття ФОП
Реквізити на сплату податків і зборів
РРО_помилка при проведенні операції
Сплата ЄВ_мобілізовані Сплата ПДФО (минулий рік)
Штрафні санкції_подання звітності_ ЮО_штрафні санкції
Чи підлягає оподатк. ВЗ доп по вагітності та пологах-1
Чи под. додаток 8 до податкової декларації з ПДВ платникам сг
ФО_умови перебування ЄП 3 групи
Чи оподатк ВЗ дохід у вигляді спадщини
Уточнююча декларація з акцизного податку
РРО_ громадське харчування код 56 КВЕД ДК 009 2010
Уточн. розр. податкових зобов. ПДВ
Розрах. обсягу господарських операцій пл. для визнання операцій контрольованими
Податкова знижка ВПО оренда житла
Порядок провед камеральної перевірки
Податкова зниж. витрати на будівництво_ДК
Подання пояснення до таблиці даних платника ПДВ
Питання_внес зм. до податкових декларацій
Питання_обрахунок суми бюджетного відшкодування ПДВ
Питання_використ касов методу обліку ПДВ
Пит_Дія Сіті_сума податку що підлягає сплаті
Пит_Дія Сіті_аванс. внес. подат. на прибуток
Пит_Дія Сіті_база оподаткування-1
Оновлено форму Декларації акцизного податку
Обєкт оподатк рентн. пл. надри-1
Нарах. ЄВ на зарплату прац. труд.договір
Копії ліцензій на користування радіочастотним необхвдно подати до податкової
Коригування податкового кредиту-1
Ідентифікатор форми в електронному вигляді запиту за ф 34_ОПН
Значення ТОРГІВЛЯ та ТОРГІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ-1
Зміна місцезнаходження_облікова справа
Нарах. ЄВ на зарплату прац. труд.договір
Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом
ДК_право на подат.зиж._не переноситься
Дія сіті_Особливості сплати ЄВ резидентом
Дія Сіті_Хто не може бути резидентом
Дії пл. у разі зупин. реєстр. ПН_РК
Включення до реєстру волонтерів
Відображення зменшення податкового зобов в подат деклар ПДВ
«Оксана Продан: ПДФО з грошового забезпечення військових має залишитися в місцевих бюджетах»
*****
Добірка корисних посилань щодо отримання мікрогрантів
З кожним днем охочих скористатися новою урядовою програмою мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу стає все більше по всій країні.
Нагадуємо, що уже стартувала шоста хвиля подачі заяв. Маєте ідею та бізнес-план, бажаєте долучитися до когорти українських підприємців?
Пропонуємо скористатися інформацією щодо отримання мікрогрантів:
Законодавче підґрунтя https://is.gd/gFSaeq
Як оцінюються бізнес-плани кандидатів https://is.gd/PH8XHL
Зразок бізнес-плану https://is.gd/A5YXbi
Поширені помилки при складанні бізнес-плану https://is.gd/q5vium
Успішні приклади бізнесів, які вже працюють https://is.gd/zYTm1y
Подати заяву можна тут: https://is.gd/KT7RoW
Онлайн-підтримка у Telegram: https://t.me/Pidtrimka_klientiv
Яким чином та за якими реквізитами сплатити суму збору з ОДД
Умови за яких Фоп _Може бути ЄП 1_3 гр
Строки розгляду комісією пояснень щодо ПН
Термін провед. камер. перевірки ОДД
Стан роботи системи монітрингу виправлений
Самостійно виправл. помил. у податдеклар
Реквізити рахунку сплати ОДД-1
РРО_ визначення кількості порушень
Порядок переходу на опод. як резид. ДіяСіті
Питання_особливості термінів сплати ПДВ
Питання_чи може включ до складу подат кредит сума ПДВ
ОДД_Чи потрібно підтв. док розміщ. коштів на рах.
ОДД_Розрах. бази для нарахування збору
ОДД_Право самозайнятої особи на подання
ОДД_Перелік активів щодо яких не здійсн. нарах.
ОДД_Підтв. розміщення готівкових коштів у нац. валюті
ОДД_Док. визнач.витрат на придбання антикваріату
Здійсн. розрах. між резид. і нерезидент. за валютними опер
ДК_Подат. зниж. на переобладн. ТЗ на біопаливо
Заповнення графи Витрати_ ОДД_
ДК_Довідка про доходи для подат знижки
Дія Сіті_Види діяльності виключ. для резид
Дії при втраті Типової форми обліку доходів
Відображення зменшення податкового зобов в подат деклар ПДВ
Відновлення камеральних перевірок
Акцизний податок сплачено 185,7 млн грн
https://u24.gov.ua/uk/dronation
*****
Зміни до Порядку надання мікрогрантів
Урядом внесено зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства і Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу».
Основні зміни наведені в інфографіці.
Нагадаємо, подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі Дія https://is.gd/KT7RoW.
Директор Олександр ГРИЦЕНКО
******
Вишивальниця з Черкаського району
тепер працює у творчій майстерні відомої дизайнерки
Колишня безробітна з Руської Поляни пані Людмила розповідає: «Робота вишивальника кропітка і тривала, але неперевершений результат дійсно того вартий».
Жінка з теплом і вдячністю згадує роки навчання в Одеській духовній семінарії, де опановувала мистецтво вишивки.
На жаль заробляти на життя довелося іншою працею, а здобута професія перетворилась на хобі. Сорочки-вишиванки, рушники та хустки вишивала спочатку для рідних, потім друзям та знайомим. Згодом Людмила зрозуміла, що її талант стане у нагоді широкому загалу та зможе приносити дохід.
Звільнившись з посади продавця продовольчих товарів, жінка звернулася до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості.
Знайти бажану роботу заважала невпевненість через відсутність досвіду роботи за освітою.
У районній службі зайнятості безробітну переконали пройти співбесіду у місцевого виробника одягу та аксесуарів з етнічними українськими мотивами. Зусилля не були марними.
Жінка протягом місяця підвищувала кваліфікацію у роботодавця шляхом стажування. Освоївши нові техніки, отримала роботу вишивальниці у творчій майстерні підприємниці Олесі Теліженко.
«Робота справді мені подобається. Нині головне – віра, в першу чергу – у власні сили», — каже Людмила та висловлює слова вдячності кар’єрному раднику районної служби зайнятості.
*****
25 серпня і 06 вересня об 11:00 та 30 серпня і 08 вересня о 14:00 департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації в рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 – 2025 роки та з метою промоції Державної програми „єРобота: Власна справа“ у партнерстві з Громадською організацією „ІНСТИТУТ СПРИЯННЯ ПАРТНЕРСТВУ ТА СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ“, філією Черкаського обласного управління Акціонерне товариство „Ощадбанк“ та Черкаським обласним центром зайнятості запрошує на онлайн семінари.
Кому буде цікаво:
Участь в семінарах дасть Вам можливість:
Щоб взяти участь в БЕЗКОШТОВНИХ СЕМІНАРАХ та консультаціях необхідно заповнити реєстраційну форму – https://cutt.ly/QZkW74d
Директор Олександр ГРИЦЕНКО
*****
Паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон: як оформити, продовжити дію.
Коли в Україні розпочалась війна, міграційна служба змушена була тимчасово призупинити роботу власних інформаційних систем.
Однак з 15 березня територіальні органи та територіальні підрозділи Державної міграційної служби, які знаходяться в безпечних районах, де не ведуться активні бойові дії, відновили роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та ін.
Повідомляємо, що за ініціативи ДМС 28 лютого 2022 року Уряд України прийняв постанову № 170, якою було запроваджено дві важливі та актуальні новації, а саме – можливість вклейки фотокартки дитини (віком до 18 років) до закордонного паспорта її батьків та продовження строку дії закордонних паспортів.
Також інформуємо, що відновлено роботу сервісу «Електронна черга», тому необхідно спланувати відвідування підрозділів Міграційної служби можна самостійно, скориставшись для запису до електронної черги онлайн-сервісом «Електронна черга» на сайті ДМС або чат-ботом у Viber чи Telegram. До речі, чат-бот допоможе й відслідкувати готовність документа. Про готовність паспорта можна дізнатися за допомогою сервісу «Перевірка стану оформлення документів».
ВАЖЛИВО! Через війну можливі затримки у виготовленні закордонних паспортів та ІД-карток, проте Міграційна служба робить усе можливе аби документи були доставлені до підрозділів якнайшвидше.
Нагадуємо, що ознайомитися з переліком документів для подачі на оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна на офіційному сайт ДМС https://dmsu.gov.ua.
Додаткова інформація за телефонами Черкаського відділу ‒ (0472) 63-74-55 та «гарячої» лінії Управління ДМС у Черкаській області ‒ (0472) 54-09-60.
Чекаємо Вас у нашому підрозділі за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 116.
Інформує Черкаський відділ
УДМС у Черкаській області
*****
09 липня 2022 року набрав чинності Закон України від 19 червня 2022 року 2308
Активи які не можуть бути обєктом ОДД
Алгоритм дій отр. ЕДП через Дію
Вимоги взяття на облік рахунків платн
Випадки анулюв. реєстрації платника ЄП четвертої групи-1
Виправ помилки у відомості ПДВ
Виправл. помилки в додатку 2подат деклар ПДВ
Відповід за неподання податкової звітності
Дії при зупиненні реєстрації ПК
ДК_Пожертвування та благодійна доп.
Для отримання ліцензії обладнання місця торгівлі
Завантаження власного кваліфікованого сертифікату відкритого ключа-1
Заповн Розрах. з рентн пл. кор. коп.
Ідентифікатор форми в ел. з рентної пл.
Ліцензія на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів
Не справл. авансовий внесок при виплаті дивідендів
Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування ВС
ОДД ОДД_база для нарахування збору з зем діл
ОДД_Додавання до деклар підтвердж.док
Питання_право на ПК за зв. пер._ЗУ 2260
Питання_Право на ПК незареєстр ПН в ЄРПН
Питання_Формув ПК послуги нерезид
Питання_чи коригувати ПК за лют._трав._2260
Питання_чи потрібно змінювати період формування ПК форм. з 15.07._2260
Питання_чи потрібно коригувати ПК_2260
Податкова декларація з рентної плати
Про особливості включення ПК з ПДВ
Реєстрація СГ як платн Акцизн податку-1
Реквізити акцизного податку у фіск. чеку
Розмір ЄВ для платника резидента Дія Сіті-1
Термін подання та сплати по деклар. ЄП 3 групи
Чи підлягає зміні індивідуальний податковий номер для фізичних осіб-1
Чи підлягають ліцензуванню товарообмінні опер.
Як формувати фіскальні чеки на продаж тютюну
*****
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Фонд гарантує страховий захист внутрішньо переміщених осіб
Страховий захист внутрішньо переміщених осіб є одним із пріоритетних напрямів роботи Фонду соціального страхування України. З першого дня війни фахівці Фонду почали роботу над адаптацією порядків призначення допомог до умов воєнного стану – це дозволило ФССУ нарахувати напряму вже понад 19,5 млн гривень лікарняних і декретних для евакуйованих працівників. Надання таких допомог здійснюється Фондом без залучення роботодавця на особисті банківські картки працівників.
Про це Анна Харченко, заступниця начальника управління страхових виплат і матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ, розповіла під час відеоконференції на тему: «Захист прав внутрішньо переміщених осіб», ініційованій Національною асоціацією адвокатів України.
«Ми зробили все, аби не лише гарантувати для переселенців отримання допомоги, але й спростити для них процедуру отримання коштів. Якщо ви евакуювались із зони бойових дій і роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок за вашим лікарняним через війну, для отримання допомоги достатньо звернутись у відділення Фонду із документами, що посвідчують особу, і лікарняним (витяг е-лікарняного можна миттєво зробити онлайн). На початку війни ми не вимагали навіть довідку ВПО, адже не всі переселенці встигли її оформити – додали її до обов’язкових документів тільки коли було реалізовано можливість отримати довідку навіть у Дії», – говорить Анна Харченко.
Як зробити витяг е-лікарняного онлайн? Інструкція: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981633.
Перелік відділень Фонду, які мають можливість продовжувати роботу, та їх контакти: https://bit.ly/3LaDkIw.
Тож, для отримання допомоги від Фонду напряму, евакуйованим працівникам достатньо мати при собі довідку ВПО, оригінали та копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків, а також лікарняний, за яким буде призначено виплату. Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно дізнаються із реєстрів.
За наявності також подаються інші документи (наприклад, які підтверджують право на пільговий розмір допомоги), передбачені у відповідному порядку: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426
«Також Фонд соціального страхування України призначає і виплачує допомоги напряму застрахованим особам, які не змінювали місце свого проживання, однак чиї роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території, не можуть гарантувати виплату працівнику отриманих від Фонду коштів. Процедура у такому випадку тотожна передбаченій для внутрішньо переміщених осіб, однак довідка ВПО не подається», – зазначає Анна Харченко.
Крім того, реалізовано можливість отримати допомоги від Фонду в разі евакуації працівника за кордон.
Детальніше: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981881
Окремо Анна Харченко звернула увагу на призначення допомоги по вагітності та пологах у випадку призупинення дії трудового договору. Отримання декретної допомоги від Фонду соціального страхування України залишається правом працівниці, навіть у разі призупинення з нею трудового договору. Навіть у період воєнного стану і під час призупинення дії договору роботодавець не може відмовити у наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами, тож після настання 30 тижня вагітності і формування відповідного лікарняного роботодавець має призначити допомогу по вагітності та пологах за кошти Фонду за стандартною процедурою.
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Чи оплачуються лікарняні, якщо хвороба чи травма настали внаслідок сп’яніння?
Фонд соціального страхування України опікується близько 11 мільйонами працюючих українців – навіть в умовах війни усі вони забезпечуються Фондом виплатами і допомогами. Однак у деяких випадках людина може втратити право на отримання допомоги.
Чи оплачуються лікарняні, якщо хвороба чи травма настали внаслідок сп’яніння?
Нагадаємо, оперативна інформація про стан фінансування страхових виплат, лікарняних та декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
***********
Щодо проходження працівниками підприємств обов’язкових попередніх (до прийняття на роботу) і періодичних медичних оглядів під час воєнного стану.
Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди під час воєнного стану повинні проходити працівники:
А також обов’язкові щорічні медичні огляди повинні проходити особи віком до 21 року.
Черкаське відділення Фонду соціального
страхування України у Черкаській області
Щодо особливостей навігації та вилову водних біоресурсів
Відповідно до розпорядження Черкаської ОВА від 30.06.2022 N226 встановлюється заборона навігації для маломірних (малих) суден, моторних суден, прогулянкових вітрильних суден, прогулянкових суден, швидкісних суден та спортивних суден, а також водних мотоциклів і засобів розваг на воді та на водоймах Черкаської області на період воєнного стану, за винятком суден флоту рибної промисловості, суден спеціально уповноважених органів державної влади, які здійснюють охорону водних біоресурсів, Національної поліції України, Збройних Сил України та інших органів державної влади.
Установлюється, що дозвіл на навігацію для закладів освіти та спортивних організацій пов’язаних з судноплавством можливий виключно за умови обов’язкового письмового погодження з Черкаською обласною військовою адміністрацією.
Головне управління Національної поліції в Черкаській області, Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції, Управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Черкаській області та Державна екологічна інспекція Центрального округу забезпечує контроль за недопущенням використання на водних об’єктах Черкаської області маломірних (малих) суден, моторних суден, прогулянкових вітрильних суден, прогулянкових суден, швидкісних суден та спортивних суден, а також водних мотоциклів і засобів розваг на воді.
За даними Черкаської ОВА
ПРОГНОЗ ПОГОДИ на добу від 21 год. 5 серпня до 21 год. 6 серпня 2022
Як перевірити термін дії кваліф. сертифіката
Чи сплачують ЄВ за себе ФОП_вс
Чи потрібно СГ використ. бензовоз ліцензію-1
Чи підлягають коригуванню ПЗ та ПК
Чи підлягає зменшенню сума податку
Чи звільняється з податкової застави
Чи відноситься спирт коньячний до етилового в ПКУ
Формування нових кваліф. сертифікат
ФОП витрати на заг.системі оподат.- сплата орендної плати
ФОП сплата податків та звітність при зміні адреси
Терміни визнач мінімальн податков зобов
Термін реєстр ПН_РК платн ЄП третьої групи
Термін подання пл. ЄП ІІІ групи податкової декларації платника ЄП
ПРРО час роботи в режимі офлайн
ПРРО змніна кваліф. елек. підпису касира
Подати декларацію платника єдиного податку 2 відс. Дія
Подання уточнюючих розрахунків з ПДВ
Плата за дублікат ліцензії на виробництво спирту-1
Питання_Які платники єдиного податку можуть бути платниками ПДВ-1
Питання_формув ПК по послугам _ЗУ 2260
Питання_термін реєстр ПН в ЄРПН _лютий_травень_ЗУ 2260
Питання_Право податковий кредит _ЗУ 2260
ПДВ_анулювання реєстрації, в зоні пров. бойових дій
Питання_зм формування ПК_ЗУ 2260
Нарах. амортизації на ОЗ та нематер. активи
Отримання неповнолітньою особою ЕДП-1
Індефікатор форми под,декларації з рентної плати місячна
Док підтв. військові облігації в деклар ОДД
Додаток 1 до Под. декларації з еколог.податку
Дії платника коли виникає помилка при підпису документів
Відпов. пл. податків у разі відсутн. своєчасного виконання податкового обов
Військові облігації в деклар ОДД
В який бюджет сплата за ліц. пальне
20 ОПП при зміні адміністр. устрію
https://auc.org.ua/novyna/zareyestrovano-zakonoproyekt-poklykanyy-sprostyty-zakupivli-dlya-gromad
Асоціація міст України
2022_08_01_Бюлетень Конкурси.Гранти_серпень
Особливості оподат. доходів платника податку_Дія Сіті
Куди подати декларацію переселенц_отр. подат. знижки
Коефіцієнт індексації норматики землі
ЗУ 2260 несвоєчасне подання деклараціїї з податку на прибуток
Зміни податковий кредит _ЗУ 2260
Документи для отримання ліцензії на виробнрід ел.сигар.
Зміна ставки ЄП пл. ФОП ІІІ гр
Документально підтверджені витрати
Відповід видач фіскал чек без обовязкових реквізитів
Дії платн. неотримання квитанції
Випадки декларант зобовдодати док ОДД
Відкр. спец. рах. в банку для цілей ОДД
База оподаткування по податку на прибуток резидента Дія Сіті
Алгоритм дій у разі зміни даних 5 ДР
До якого контролюючого органу суб_акциз
ЗУ 2260_податков_ перев_р. на як_ скас. моратор_й
ЗУ 2260 документи формув. подат. кредиту
ЗУ 2260 документи формув. подат. кредиту
Оподатк ПДВ опер. з експорту товар.
Обов. рекв_зит_в марок акцизного податку
Повернути з бюджету помилково слач суми грошов зобов.
Подання Пов_домлення про прийняття на роб_Д_яС_т_
Подан. уточн. декларац_ю з плати за землю
Постачання товар_в та послуг для потреб забезпечення оборони України
ЮО набуває статусу резидента Д_я С_т_
******
«ДИМ — НЕВИДИМИЙ УБИВЦЯ»: ЧОМУ ПАСИВНЕ КУРІННЯ — ЦЕ РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?
Джерело: Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», 2022 https://www.phc.org.ua/news/no-smoking-friendly-novi-normi-bezdimnogo-zakonodavstva-scho-y-de-zaboroneno-kuriti-z-11
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Чи оплачуються лікарняні під час простою?
Кожен працівник має право на отримання компенсації втраченого за час лікування заробітку – в умовах війни Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності в повному обсязі.
Однак у зв’язку із відсутністю необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, особливо під час бойових дій, на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою. У такому випадку працівники не виконують свою роботу, а цей період оплачується у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.
Питання оплати лікарняних під час простою було спільно обговорено представниками Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці та Фонду соціального страхування України. За результатами обговорення Мінсоцполітики було напрацьовано відповідне роз’яснення від 05.07.2022 № 6700/0/2-22/45, з урахуванням якого узгоджено наступну спільну позицію відомств щодо наявності підстав для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникам, які захворіли під час простою.
Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримуватись трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату.
В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку – підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів ФССУ відсутні.
Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку із відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.
Водночас, оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, у якого відсутнє право на оплату лікарняного, за ним зберігається оплата простою у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.
Довідково.
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати у разі настання в неї страхового випадку (стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Заробітна плата – винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (стаття 1 Закону України «Про оплату праці»).
Позначка зв’язку хвороби або травми із виробництвом в е-лікарняному встановлюється лікарями Фонду
Застраховані особи отримують від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого за час лікування заробітку незалежно від причин настання тимчасової непрацездатності (виключення – непрацездатність, викликана сп’янінням, протиправною діяльністю тощо). Однак якщо у загальних випадках розмір допомоги від ФССУ буде залежати від тривалості страхового стажу, то в разі травмування під час виконання посадових обов’язків чи профзахворювання Фонд профінансує допомогу в обсязі 100% середнього доходу незалежно від стажу.
Тож причина непрацездатності є важливим фактором при призначенні допомоги та поданні до Фонду заяви-розрахунку. Однак попри обставини набуття хвороби або отримання травми, на початку для пацієнтів автоматично створюється е-лікарняний з причини «1 – Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві».
Якщо є підстави вважати, що випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, одночасно буде розпочато процедуру розслідування. Участь в розслідуванні професійного захворювання або нещасного випадку беруть, зокрема, представники Фонду соціального страхування України – якщо під час розслідування зв’язок з виробництвом буде підтверджено, вони повідомлять про потребу оновити причину непрацездатності в електронному лікарняному на:
«11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
або «12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».
Інформація оновлюється лікарями Фонду соціального страхування України. Зазначений ними зв’язок із виробництвом відображається як уточнена причина непрацездатності і доступний при перегляді е-лікарняного в особистих кабінетах роботодавця і застрахованої особи.
Нагадаємо, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
Які документи необхідні для реєстрації в службі зайнятості?
А також інші документи, визначені п. 17-19 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку осіб, які шукають роботу.
Під час реєстрації у службі зайнятості онлайн через портал Дія Вам необхідно заповнити анкету та додати фото- або скан-копії цих та інших документів, необхідних для реєстрації. У разі підтвердження відомостей, отриманих з державних реєстрів, та підписанні заяви електронним цифровим підписом, оформити який можна через систему Bank ІD, заява потрапляє на розгляд до того центру зайнятості, який Ви обираєте для обслуговування.
Якщо ви надсилаєте документи через онлайн-анкету чи чат-бот, зазначте реквізити вищезазначених документів.
Звертаємо Вашу увагу, якщо у Вас нерозірвані трудові відносини з роботодавцем, Ви маєте право зробити це в односторонньому порядку, подавши відповідну заяву в найближчий центр зайнятості разом із заявою про надання статусу безробітного.
Детальна інструкція за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022
За індивідуальною консультацією звертатись до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості: м. Черкаси, пров. Чалова, 17 або за телефоном: (0472) 711890, 0930788828.
З 1 травня 2022 року клієнтами Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» стали ще 8,8 млн українських домогосподарств, які раніше обслуговувались іншими газопостачальними компаніями.
Це відбулося на виконання наказів Міністерства енергетики України №198 та №216 від 08.06.2022 р.
Рішення було вимушеним, а тому несподіваним для більшості споживачів. Як результат, у нових клієнтів виникає багато запитань щодо умов переходу, способів оплати тощо.
Щоб полегшити перехід жителям вашої громади до державного постачальника, просимо вас поширити інформацію з відповідями на найбільш поширені запитання на інформаційних ресурсах вашої громади (сайт, спільні групи, соцмережі).
Проект тексту для поширення є в додатку до цього листа. Всю необхідну інформацію також можна перевірити на офіційному сайті компанії:
Заздалегідь дякуємо за вашу допомогу.
Сподіваємось, що завдяки вашій підтримці процес переходу до нового постачальника газу для мешканців вашої громади буде простішим та зрозумілішим.
Якщо у вас виникнуть додаткові питання, будь ласка, звертайтесь на скриньку client@gas.ua, або ж за телефонами:
З повагою,
Департамент з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України”.
Суспільно корисні/громадські роботи – у чому різниця?
Українці не бояться будь-якої роботи, а згуртованість наших людей викликає повагу всього світу. Сьогодні, як ніколи дотепер, є потреба в робочих руках, особливо в тих громадах, де донедавна велися бойові дії. Йдеться про відновлення інфраструктури, розчищення залізничних колій, будівництво оборонних споруд, озеленення територій, супровід громадян з інвалідністю та багато іншого.
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану” від 13.07.2011 №753 (зі змінами, внесеними постановою КМУ №716 від 21.06.2022 року) визначено орієнтовний перелік суспільно корисних робіт.
Додатково внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру” від 20.03.2021 №175 (зі змінами, внесеними постановою КМУ №716 від 21.06.2022 року)
У чому полягає різниця між суспільно корисними та громадськими роботами?
Суспільно корисні роботи мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.
Громадські роботи організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.
Військове командування може самостійно або із залученням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення) приймати рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, громадські — місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.
Хто може брати участь у зазначених роботах?
На підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.
Громадські роботи передбачають добровільну участь громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості як шукачі роботи, а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва.
Які види робіт виконують?
Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки.
Це ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд цивільного характеру, вантажні та сільськогосподарські роботи, а також заготівля дров до опалювального сезону. Не менш важливою є допомога громадянам з інвалідністю та землякам, які постраждали через бойові дії.
Громадські роботи — це насамперед роботи соціального спрямування: супровід громадян з інвалідністю, допомога в геріатричних закладах; екологічного напряму: ліквідація наслідків стихійних явищ, упорядкування меморіалів, пам’ятників тощо. Окремий напрямок — консультативна робота в органах соціального захисту.
РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ, ЯКЕ ПРОЖИВАЄ В ЗОНІ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ВИНИКНЕННЯ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ
Оновлено форму звітності № 3-ПН
«Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»
Починаючи з 7 липня 2022 року, роботодавці подаватимуть звіт форми 3-ПН до служби зайнятості по новому.
При повідомленні про наявність потреби у кадрах, зазначатиметься спосіб укомплектування вакансій — за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.
Розширено додаток до форми згаданого звіту, наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії.
Протягом трьох робочих днів з дати відкриття вакансії, роботодавець може подати звіт у зручний для нього спосіб – в паперовій або електронній формі, з накладенням електронного підпису/печатки чи без нього.
Обравши електронну форму без накладення електронного підпису або печатки, необхідно буде надати підтвердження в паперовій формі (із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним особи) упродовж п’яти робочих днів з дня подання електронної форми.
Також роботодавець має визначити вид форми 3-ПН ― первинна або уточнювальна. Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу, уточнювальну — коли є необхідність замінити первинну чи з’явилися уточнення характеристик вакансії.
Ознайомитись з новою формою звітності можна за посиланням: https://ips.ligazakon.net/document/RE37901?an=1&hide=true
За більш детальною інформацією звертайтесь до Черкаської районної філії ОЦЗ: м. Черкаси, пров. Чалова, 17, або за телефоном (0472)71-18-13.
Амортизація ОЗ на нематеріальні активи
Відповід. СГ поруш гран. строків розр. за експортно_імп
Дата отрим доходу ФОП торгів автомат без РРО
ДК _Продаж будинку та земельної ділянки
ДК_порядок опод. доходу від продажу нерухомого майна
ДК_черговість визначення продажу нерухомого майна
Ел.послуги зміни відомостей кваліф сертифікати
Завантаження кваліфікован. сертифікат відкритого ключа
Зміни в законодавстві щодо реалізації підакциз. товарів
ЗУ 2260_відновл. перевірок податкової звітності
МІСЦЕВІ ПОДАТКИ та ЗБОРИ 5 міс 2022
Облік товарних запасів ФОП платн ЄП
ОДД_криптовалюта в декларації-1
ОДД_термін сплатити недоплати збору
Питання_Заповн повід інформації щодо КЕП
Питання_Обєкт оподаткування ПДВ
Податкові зміни та пільги на час воєнного стану в Україні
Поняття тип ПРРО_Каса самообслуговув
Сплат ПДФО та подан Розрахунку змін місцезн СГ
Уточнення ПК з ПДВ після закінчення воєнного стану
Визнач СГ роздрібної торгівлі ціни продажу тютюнов-1
Визначення витрат фізичних осіб-1
ДК_оподаткув доходу продаж рухом майна-1
Заява про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті
Зміни щодо подання звітності-1
ЗУ 1914 облік доходів платників ПДВ
Моніторинг відповідності податкових накладних
Облік безповоротної фін. допомоги-1
ОДД підтвердження подання декларації
ОДД ставка держпозики Військові облігації
Питання дня _ заповнення заяв РРО
Питання дня _ застосування РРО при 2 обєктах
Питання дня _ реєстраційний номер екземпляра РРО
Питання дня_ відобр. ПДВ у фіскальному чеку
Питання дня_З яких причин виникає показник другий ліміт-1
Питання_Звільн від відпов. платн. податків ЗУ 2260-2
Питання_Терміни реєстр в ЄРПН ПН 2-1
Подання декларації про майнов. стан единником
Рентна плата земл. та податку на нерухом-1
Сплата земельного податку при припиненні ФОП діяльності
Хто може скористатись ОДД-1 Чи має право на по
Чи оподат. військовим збором успадкован. майно за нульов. ставк
Про що слід пам’ятати, якщо ви зіткнулися із гендерно
зумовленим / сексуальним / домашнім насильством в умовах війни?
Безпека постраждалих – найголовніше. Убезпечити жінок і дівчат, чоловіків і хлопців від наруги у надзвичайних ситуаціях — обов’язок кожного і кожної. Основні принципи – підтримка, повага, захист. Сексуальне насильство — тяжкий злочин, і важливо сповістити правоохоронні органи про нього. Якнайшвидше (протягом 72 годин) зверніться за медичною допомогою, особливо якщо ви пережили сексуальне насильство. Ви маєте право на підтримку.
Вчинення сексуального насильства є неприйнятним. Жодна ситуація не виправдовує його. Повідомляйте правоохоронців про небезпеку вчинення такого чи іншого насильства. Щоб громада була в безпеці, дійте!
«Вислухайте й спробуйте допомогти»: Якщо до вас звернулася особа, постраждала від гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства, ви можете допомогти їй: вислухати без засудження і без оцінки ситуації та поділитися інформацією про телефонні лінії допомоги та/або соціальні служби підтримки у вашому регіоні (ЗАЗНАЧТЕ ТУТ контактні дані та прийомні години). Пам’ятайте: вина не на постраждалих.
Жінки та дівчата з інвалідністю можуть бути більш вразливими до гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства. Їхній доступ до інформації про сексуальне здоровʼя, інтимні стосунки й насильство може бути більш обмеженим. Навіть пересуваючись у межах громади, вони можуть стати об’єктом домагань.
Гарячі лінії на випадок гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства:
Гаряча лінія «Ла Страда» – телефон: 116 123 або 0800 500 335
Скайп: lastrada-ukraine | Телеграм: @NHL116123
Електронна пошта: hotline@la-strada.org.ua
Урядова гаряча лінія – 1547
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Як отримати допомогу за лікарняним, якщо ви за кордоном?
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для працівників, які виїхали за кордон через війну, ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги.
Щоб отримати допомогу від Фонду з-за кордону необхідно звернутись до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте, та отримати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності. Фахівці Міністерства охорони здоров’я України спростили процедуру – тож лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно, на підставі іноземної виписки чи довідки із зазначеним діагнозом. Після створення медвисновку е-лікарняний сформується автоматично для всіх працевлаштованих – такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.
А в разі вагітності та пологів лікар, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів. Детальніше про отримання декретної допомоги в разі виїзду за кордон: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981494.
Для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати е-лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:
Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:
Маєте бізнес або плануєте відкривати? На Гіді є низка потрібних для вас держпослуг, що будуть актуальні під час війни.
Добірка — нижче.
Для ФОП:
Для роботи над оподаткуванням:
Для подання декларації:
Допомогу за е-лікарняним тепер можна отримати на підставі витягу
Електронні лікарняні продовжують формуватися і в умовах воєнного стану, а Фонд соціального страхування України штатно здійснює їх оплату – з початку війни фінансування лікарняних і страхових виплат не призупинялось ні на день.
З травня отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи по вагітності та пологах українці можуть не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і його витягу – відповідна постанова правління Пенсійного фонду України від 02 травня 2022 року № 4-1 «Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності» була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.05.2022 за № 532/37868.
Його можна використати, наприклад, якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок до ФССУ через бойові дії – тоді працівник може звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування України для отримання виплат напряму на підставі витягу його е-лікарняного.
Витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності формується у кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та не потребує візиту до сервісних центрів. Однак, якщо вам потрібна паперова версія – сервісні центри ПФУ її нададуть. Також витяги е-лікарняних своїх працівників можуть зробити роботодавці.
Як отримати витяг е-лікарняного – у інфографіці.
Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги – Фонд соціального страхування України профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund (необхідно орієнтуватись на дату прийняття Фондом заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного).
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Діють телеграм-канали для підтримки клієнтів служби зайнятості
Для онлайн підтримки безробітних, шукачів роботи та роботодавців, служба зайнятості створила зручні телеграм-канали, які слугують гідом у питаннях:
Щоб не пропустити головні новини сфери зайнятості та оперативно дізнаватися про освітні та грантові можливості, пропонуємо скористатися телеграм-каналом: Державна служба зайнятості.
Тільки актуальні вакансії з усієї України на телеграм-каналі: «Робота зараз: Державна служба зайнятості»: https://t.me/worknowdcz. Роботодавці подають вакансії через чат-бот: @DCZWorkNowBbot, вони одразу публікуються, а фахівці служби зайнятості проводять підбір кандидатів, зокрема, через нові форми рекрутингу.
Якщо ж ви шукаєте роботу в Черкаській області, пропонуємо скористатися телеграм-каналом з вакансіями від місцевих роботодавців: https://t.me/cherkasyWork. Роботодавець залишає там актуальну заявку (вона проходить модерацію), а люди, які шукають роботу, зможуть зателефонувати за контактами, які залишив роботодавець.
Слід також зазначити, що власники сайтів Work.ua, robota.ua, grc.ua — сайт з пошуку роботи, novarobota.ua, pidbir.com та Державна служба зайнятості за участю Міністерство економіки України, нещодавно підписали договір про співпрацю та інформаційну взаємодію.
Мета — створення на ресурсах Державної служби зайнятості національного інформаційного порталу з єдиною базою вакансій, що будуть оновлюватися в режимі реального часу.
Робота є. Знайдемо її разом!
Держава підтримує безробітних та роботодавців, що готові взяти на роботу переселенців.
Втратили роботу під час війни та хочете отримати допомогу від держави або плануєте найняти вимушених переселенців? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити.
Держпослуги, про які ви маєте знати:
Статус безробітного https://cutt.ly/zHcfoCj
Допомога по безробіттю https://cutt.ly/vHcfsr9
Перереєстрація безробітного в центрі зайнятості https://cutt.ly/NHcffER
Припинення реєстрації безробітного https://cutt.ly/OHcfhDW
Стаж в установах, що розташовані на тимчасово окупованій території https://cutt.ly/oHc9dZi
Стаж на призначення пенсій на пільгових умовах https://cutt.ly/cHc9lzz
Довідка про нарахування допомоги по безробіттю https://cutt.ly/cHc9mF5
Довідка про облік у статусі безробітного у центрі зайнятості https://cutt.ly/5HcfW8d
6500 грн роботодавцю за найманих переселенців https://cutt.ly/YHcfR4p
Також нагадаємо, що українці, які втратили роботу через війну або не можуть продовжувати діяльність як ФОП через воєнний стан і зареєстровані на тимчасово окупованих територіях чи там, де ведуться активні бойові дії, можуть оформити статус безробітного та щомісячну допомогу в застосунку та на порталі Дія https://bit.ly/3sNJ7wy
Бережіть себе, працюйте на користь України та отримуйте допомогу від держави. Все буде Україна!
З початком воєнної агресії чимало українців втратили робочі місця, багато наших співгромадян не мають документів, які підтверджують трудову діяльність. Це та інші проблемні питання нещодавно врегульовано чинним законодавством України.
Так на сферу зайнятості чекають наступні зміни.
Набуття статусу безробітного
Статус безробітного надається громадянам з першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи.
Внутрішньо переміщені особи
На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без застосування звичайних вимог. Крім цього, зможуть зареєструватися внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Зауважимо, що датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.
Допомога по безробіттю
Нарахування виплат допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування клієнтом центру зайнятості, якщо він не рідше ніж раз на 30 календарних днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі (будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними).
Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 1,5 мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто — 9750 гривень.
Виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном.
Розмір допомоги для внутрішньо переміщених осіб встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах, а також податкової звітності за останній звітний період — IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.
Щодо дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства
Відтепер роботодавець може подати заяву на отримання чи продовження дії дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства будь-яким засобом комунікації. Видача та продовження дозволів для громадян рф, Білорусі (за необхідності — інших держав) здійснюється за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України.
Окремо в Законі прописано особливості отримання допомоги по частковому безробіттю на період воєнного часу та започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості.
Ознайомитися з повним текстом Закону можна тут:https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1279685
Компенсація за працевлаштування
внутрішньо переміщених осіб — зручно та швидко!
Віднедавна роботодавці, які під час війни влаштували на роботу ВПО, можуть отримати компенсацію 6500 грн від держави, подавши онлайн заяву на порталі Дія https://diia.gov.ua/.
Що для цього потрібно?
1.Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.
2.Натисніть – Послуги – Підприємництво – Компенсація за працевлаштування ВПО – Подати заяву. Дія знайде вас у переліку отримувачів виплат Пенсійного фонду.
3.Перевірте дані, виберіть період для компенсації та надайте інформацію про внутрішньо переміщену особу.
4.Введіть розрахунковий рахунок для отримання коштів.
Перевірте заяву та підпишіть її за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
От і все! Заява автоматично буде надіслана до служби зайнятості. Очікуйте на виплату коштів.
Нагадуємо, що компенсацію можна отримувати два місяці — за перший та другий місяць роботи вимушеного переселенця. Заявку на компенсацію витрат роботодавець може оформити через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.
Зверніть увагу, щоб отримати виплату, у працевлаштованої людини має бути довідка ВПО, оформлена після 24 лютого.
Детальну інформацію можна отримати, звернувшись до Черкаської районної філії ОЦЗ, м. Черкаси, пров.Чалова, 17 або за телефоном (0472)71-18-13.
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заяву-розрахунок
Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.
Аби це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, ми напрацювали зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків.
Якщо неможливо створити МВТН
У разі, коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.
Якщо бланки лікарняних відсутні
У виняткових, визначених МОЗ випадках, у разі відсутності у закладі охорони здоров’я або реабілітаційної допомоги паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний на білому папері.
Затверджена наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 форма бланку лікарняного: https://bit.ly/38wGQPk.
Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.
Як заповнити роздрукований лікарняний
До роздрукованого бланку листка непрацездатності, за умови, що використання такого бланку визначено МОЗ у наявних в закладу охорони здоров’я обставинах, застосовуються вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
При заповненні роздрукованої форми лікарняного в полі «серія бланку» зазначається ЄДРПОУ закладу, а в полі «номер бланку» – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110.
Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за роздрукованим лікарняним
При роботі із роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема, розглядає його на комісії із соціального страхування, заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, у разі, якщо лікар видав лише лицьовий бік), оплачує перші п’ять днів непрацездатності у разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.
При формуванні заяви-розрахунку слід проставляти ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я та порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності в колонку 8 «Номер» форми заяви-розрахунку, ігноруючи колонку 7 «Серія» у такому форматі: ХХХХХХХХ-YYYY, де ХХХХХХХХ – код ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а YYYY – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності.
При цьому кількість символів для цього поля не обмежуються, оскільки неможливо спрогнозувати кількість записів у журналі та який порядковий номер буде присвоєно листку непрацездатності.
Коли оплатять лікарняні
Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим лікарняним не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду – призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.
Тож, як і в разі е-лікарняного, слідкувати за станом фінансування можна онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
Нормативно-правова база
Відповідні норми розробило Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального страхування України та Пенсійний фонд України. Зміни затверджено наказом МОЗ від 25 березня 2022 року № 522 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 року № 1066», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 квітня 2022 року за № 375/37711: https://bit.ly/3Kc2Mgy.
Роздруковувати лікарняні дозволяється на час воєнного стану та упродовж трьох місяців після його завершення.
“Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?”
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.
Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.
Як працюють центри зайнятості в період воєнного часу? Чи зберігаються виплати, якщо вам довелося евакуюватися? Що робити, якщо трудові відносини не розірвано? Відповіді на ці та інші запитання: https://is.gd/iHZ3YK
Особливості перебування зареєстрованих безробітних на обліку та отримання допомоги під час воєнного стану!
Одне з пріоритетних завдань Уряду та Міністерства економіки України – забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії.
На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином:
Покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.
Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Телеграм та Viber каналах Державної служби зайнятості.
В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватись за допомогою АТ “Ощадбанкˮ. Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.
Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт.
Текст постанови за посиланням з:
Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості
тел/факс (0472) 71-20-05.
https://www.president.gov.ua/documents/1432022-41729
Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
З метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, постановляю:
1. Започаткувати проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, яку оголошувати у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності.
2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати проведення загальнонаціональної хвилини мовчання, у тому числі у закладах освіти.
3. Міністерству закордонних справ України забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України щоденно о 9 годині 00 хвилин за місцевим часом у державах перебування загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги напряму від ФССУ
Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання лікарняних і декретних допомог.
Куди звернутись працівнику?
Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.
Перелік відділень ФССУ, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану та їх контакти оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4
Напряму працівнику може бути нарахована допомога по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій втраті працездатності та допомога на поховання. Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Які документи необхідні?
Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.
Також варто підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у відповідному Порядку за посиланням нижче.
Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.
Нормативна база
Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8 (пункт 2.1).
Порядок: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426
Зверніть увагу, допомога надається безпосередньо через робочий орган виконавчої дирекції Фонду у разі, якщо роботодавцем не було подано заяву-розрахунок за вашим листком непрацездатності.
ПАМ’ЯТКА «Порядок дій при загрозі терористичного акту»
**************
Громадські слухання Генерального плану Сагунівської територіальної громади